PDA

Zobacz pełną wersję : Aura


kaos
04-08-15, 15:55
Moja propozycja polega na wprowadzeniu dodatkowych znaczków, które pojawiałby się po otrzymaniu aury - znaczek inny niż dotychczas np. fioletowa kulka dla aury śmierci, złota kulka dla aury życia i czerwona kulka dla aury żywiołów.
W tym momencie trzeba z zegarkiem w ręku odliczać czas, czy buff aury jeszcze jest, czy już spadł(tym bardziej gdy jemy potkę/rybkę/biegamy w teamie na cainie/wszystkie 3).
Przy cainie/potce/rybce jeszcze moment w którym dany bonus spada jest łatwo widoczny, bo pojawia się komunikat na czacie i widać różnicę w cyferkach umiejętności.
Przy aurze bazujemy na tym samym znaczku dla caina/rybki/potki i właściwie tylko na tym znaczku.
Uważam, że wprowadzenie komunikatu, który by informował o zwiększeniu/zmniejszeniu sił dzięki aurze nie byłby dobrym rozwiązaniem ze względu na długość trwania aury - bardzo łatwo można byłoby taki komunikat przegapić.
Osobne znaczki dla każdej aury rozwiązałyby ten problem i znacznie ułatwiłoby to kontrolę posiadanej aury.

Altrel
04-08-15, 16:00
Nie jest to wykonalne na aktualnym kliencie, liczba dostępnych ikon jest ograniczana przez szerokość pola, w którym są owe ikony wyświetlane.

kaos
04-08-15, 16:05
Hmm, a ewentualnie wprowadzenie jednego osobnego znaczka dedykowanego aurom? Po prostu coś osobnego, by nie mieszało się to wszystko w jedno.
Albo jakiegoś itemka dostępnego u Wolanda/Izaaka na zasadzie dziwnej kulki, gdzie po kliknięciu pojawiałby się komunikat "Otacza Cię aura śmierci, aura żywiołów"/"Nie jesteś otoczony aurą".

Altrel
04-08-15, 16:14
Spróbujemy dodać dodatkowe znaczniki, gdy wejdzie OTClient, aktualnie limit wynosi 10 - status najedzenia, magiczna tarcza, paraliż, strefa bezpieczna, porażenie, podpalenie, zatrucie, czaszka (zastępują się czerwona/biała/niebieska), pz (zastępują się białe/czerwone), przyspieszenie, nie ma już miejsca dodać kolejnej na aktualnym kliencie.

kaos
04-08-15, 16:25
A jakby zastąpić znaczek magicznej tarczy? Uważam że nie jest to szczególnie potrzebne w momencie gdy "utamka" polega jedynie na pierścieniu. Pierścień założony tarcza działa, nie ma pierścienia - nie działa. Tak jak w przypadku innych pierścieni, które nie mają dodatkowego znaczka. :P

Altrel
04-08-15, 16:39
W takiej sytuacji po użyciu aury żywiołów, a następnie aury życia (można kilka aur jednocześnie), widoczna byłaby jedynie aura życia, więc wracamy do punktu wyjścia - nie wiemy kiedy kończy się aura żywiołów. Dodatkowo ikony się nie degradują, więc gdy podczas aury założylibyśmy pierścień magicznej tarczy to jego ikonka byłaby wyświetlana, po zdjęciu pierścienia nie byłaby wyświetlana żadna pomimo tego, że aury byłyby aktywne.

kaos
04-08-15, 16:44
Ok, rozumiem, że ikonki na obecnym kliencie odpadają. Trochę szkoda. A propozycja jakiegoś itemka, który ustawiony na hotkeyu mógłby leżeć sobie gdzieś daleko w plecaku a po użyciu pojawiałby się komunikat na temat posiadanej aury?

Altrel
04-08-15, 16:56
W sytuacji użycia aur jest nadawany taki sam parametr jak przy założeniu przedmiotu z "zwiększeniem obrażeń zadawanych z żywiołu X", tak więc rozpoznawanie tego bonusu byłoby problematyczne. Otrzymałem już potwierdzenie, że nie będzie problemu z wprowadzeniem tego typu ikonek w OTCliencie, tak więc wstrzymałbym się do tego czasu z tworzeniem przedmiotów, które w niedalekiej przyszłości stracą zastosowanie.

kaos
04-08-15, 17:00
Rozumiem. :) zatem pozostaje nam czekać na tą "niedaleką przyszłość" - trzymam Pana za słowo. :)