PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja odnośnie dropu.


ares88
16-05-15, 20:12
Na wyższym poziomie atakując obszarowymi runkami moby, które występują w dużych grupach mają to do siebie, że w krótkim czasie robi się sterta ciał, a ich wciąż przybywa i wciąż atakują. Wyżynamy wszystkie i co? zaczynamy albo przewijać czat czy warto odkopywać dla jakiegoś przedmiotu albo otwieramy wszystko po kolei. Propozycja jest taka, dla ułatwienia gdy spada jakiś przedmiot na wyższy lv, dla danej profesji na pasku czatu mógłby być oznaczony kolorem, załóżmy spadają buty maga i są wyświetlone na zielono, a reszta syfu typu robaki sakiewka itd zostaje na niebiesko, przedmioty które mają małą wartość załóżmy do 30 poziomu wyświetlane były by także na niebiesko. Inna propozycja to mob który zginął, a ma coś wartościowego w sobie miałby lekką poświatę na sobie tak jak zakłada się różdżkę ognia i bije lekki kolor czerwieni. Ostatnia propozycja i zapewne dostanę krytykę za to ale umieszczam, to dla osób które mają status szlachecki, sakiewki które dropią moby wpadałyby same do Dużej sakiewki w naszym plecaku bez klikania, zaraz po śmierci przeciwnika. Zaoszczędziłoby to wiele czasu na expie, choć wiem, że to będzie przyjęte przez niektórych jak jakiś bot. Pomysł zaczerpnięty między innymi z gry typu Knight Online. Zapomniałbym niektórych mobów po śmierci nie można przesuwać, a to lekko uciążliwy problem.

Mysliwy
16-05-15, 20:43
Bardzo ciekawy pomysł. Inna propozycja to przy rzadkich itemach komunikat podobny do tego, który wyskakuje gdy wypada nam item z wnękami. Wtedy pewnie byłoby mniej pracy przy programowaniu, bo podobny system już działa.

Shrime
17-05-15, 15:11
Auto-sakiewka na nie, kolorki na tak.

Harakiri
17-05-15, 16:05
tak jak fenrir uwazam ze auto sakiewka to zbytnia przesada i tak te sakiewki baardzo ulatwiaja gre ale takie kolorki bylby bardzo dobrym pomyslem :d

Marancza
17-05-15, 21:01
Zaraz wyskoczy Altrel i napisze, że obecny klient ogranicza kolorki i nie zostanie to wprowadzone, zobaczycie!

Co do obu propozycji jestem na nie już i tak jest łatwo

Altrel
20-05-15, 02:57
@Marańcza - zgadza się, aktualny klient ogranicza liczbę kolorów, których możemy użyć, więc na chwilę obecną taka zmiana odpada, dodatkowo dla jednych przedmiot X będzie śmieciem, dla innych przedmiotem dobrym. Przedmioty z bonusem wbudowanym często przewyższają te na wyższy poziom i tu też pojawiłby się problem.

Automatycznego dodawania się złota nie wprowadzimy, w przedstawionej tutaj formie pojawiałby się problem chociażby z dodawaniem złota w drużynie. Samo wprowadzenie sakiewek ułatwiło już Państwu znacznie kwestię podnoszenia pieniędzy.