PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Skille wojownika duchownego


xahiv
21-06-11, 08:58
Proponowałbym wymyślić po prostu jakieś nowe czary, zamiast tych co są. Obecnie wojownik/duchowny dostaje tylko 3-4 czary (mało bo mało, ale nie o tym) no i niestety wszystkie (w moim odczuciu) bezużyteczne.

Zaawansowane leczenie jest po prostu nieopłacalne, dodaje 2,5-3x tyle hp co tawis a many zjada jak za 3,5 tawisa. Czy jakiś wojownik z tego korzysta? Nie wydaje mi się, aczkolwiek kto wie.

Cain, to też totalna porażka, choć zamysł dobry. Jednak konieczność rzucania go tylko jeśli jest się w party i to o ile członkowie są blisko nas, sprawia, że nie ma on zastosowania. Do tej pory użyłem go 2x do zabawy przed depo... (to jest po części też wina faktu, że jest bardzo mało potworów na które chodzi się razem, chociaż nawet gdyby były moby do wspólnych huntów, to jak wiemy podczas wyprawy przemiał jest malutki, więc wychodziłby 1 cain (trwa coś między 1 a 3 min) na 1-3 moby, co też nie jest opłacalne, bo dużej różnicy w dmg nie zauważysz, a za tą samą manę rzucisz sobie 11,5 tawisa...)

No i na koniec ... ducha (nie pamiętam początku nazwy). Od exori (taki sam zasięgu) ze świętości. W sumie wiem, że necro ma coś podobnego, ale nie wiem ile many zabiera, jak długi cooldown i jaki dmg. W każdym razie, z tego co pamiętam, ten u duchownych, to koszt 420/30 many + symbol (konieczność posiadania symbolu bardzo mi się podoba, bo dodaje smaczku xD). Kolejny raczej bezużyteczny skill. Owszem, zdarza się że dmg wejdzie spory (uderzyłem chyba 2x za 300+) jednak przeważnie jest to siła exori tj. 80-150 dmg, co czyni go bezużytecznym z racji tego, że potem przez dłuższą chwilę nie możemy niczego rzucać... W tym samym czasie jestem w stanie rzucić 2-3 exori, co w 99,9% przypadków da mi większy łączny dmg (nawet jak wejdą słabe hity). Tego po prostu nikt nie używa, no chyba, że do zabaw pod depo. Choć skill obecnie wydaje się bardzo ciekawy, dlatego no nie wiem, proponowałbym zwiększyć jakoś minimalne dmg np. na zasadzie lvl postaci + 50 (od tak na poczekaniu wymyśliłem).
W końcu potrzeba na niego 73 lvl, to chciałbym mieć pewność że za te 100+ przyłoży, a nie że za 60 bije (chyba nawet 57 kiedyś widziałem).

Podsumowanie: wydawało mi się, że czary są 4, ale jak widać pamiętam tylko 3, więc albo jest ich aż tak mało, albo ten 4, to totalny niewypał o którym w ogóle zapomniałem, że mam.
Te czary ewidentnie wymagają naprawy lub po prostu zmiany na nowe. Nie chodzi mi tu o to, żebym dostał jakiś super silny skill do zabijania, ba w ogóle nie muszę dostawać skillu do bicia, niech to będą jakieś czary wspomagające (to chyba bardziej pasuje do duchownego), ale niech to będzie coś co się używa, bez śmiesznych wymagań w stylu, że trzeba być w party...

fiodor89
21-06-11, 10:40
Coś w tym jest. Też zastanawiałem się kilka razy nad czarami rycerza duchownego. Doszedłem do wniosku, że to nie jest mag, wiec czarów powinno być mało.
Co do "hape tawis", raczej nie wiele można tu zdziałać. To normalne, że czar leczący mocniej zużywa więcej many, a ludzie nie używają go, ponieważ starcza zwykły "tawis" przy którym nie wastuje się manasów. Raczej nic z tym nie zrobią.
Co do "cain", masz rację to jest porażka. Powinna być możliwość używania tego czaru bez party, to raz, a dwa czas trwania - 2 min - to stanowczo za mało [powinno być około 10 min - ale to tylko moje odczucie].

siwyus
21-06-11, 14:50
Również myślę, że cain powinien trwać z 10 minut. A co do hape tawis to nie używają bo się dużo gorzej wychodzi na manie. Mój przykład. Tawis 70~ (20many), Hape Tawis 180~(70many). Można więc sobie wyliczyć co jest bardziej opłacalne.

Eresol
21-06-11, 15:50
Wybaczcie że się wam wtrącę ale też trochę ponarzekam na wojownika nekro

Niewidzalność czar nie przydatny z powodu dużej ilości many którą zabiera (400) i krótkiego czasu działania chyba 1min

Ucieczka czyli czar silniejszy od hape odes przyspieszenie jest o 50% większe bierze 200 many ale trwa 5 sek czyli stanowczo za krótko

Wiked[KaZ]
21-06-11, 21:09
Jedyną można to powiedzieć zalętą "hape tawis" jest to ze może nas w jakimś stopniu uratować od śmierci a tak poza tym bardzo dużo many zabiera :/

Anzark
22-06-11, 21:31
A ja wypowiem się tak -



Wszystkie czary, które mamy okazję poznać są marne :P Pomysły w niektórych przypadkach dobre, ale wykonanie koszmarne.


A jaki morał z tego ? - krótki i niektórym znany < jak nie wiesz to nie rób > ;p

DavisX
23-06-11, 11:51
Ja np. proponowałbym, aby każdy duchowny miał bonus do leczenia, nie w postaci lepszego czaru, ale powiedzmy, że będzie się leczył o 10-15% więcej niż inne subprofesje. Myśle, że w delikatnym stopniu wyeliminowałoby to ułomność Dugionitów..