PDA

Zobacz pełną wersję : Narzekanie, które jest tak potrzebne.


Anzark
21-06-11, 03:48
Nyaha - Yo

Zacznijmy wpierw od części - niepoważnej (niżej będzie już cieplej)


Tak jak w temacie, jestem tutaj, teraz, właśnie w tym miejscu, o tej zacnej godzinie z sprawami doraźnymi, jak każe main topic.

Można to nazwać wygrzebywaniem starej kanapki zza kanapy, bowiem chcę dokończyć to co pewien gracz zaczął lecz, że tak powiedzmy, w sposób subtelniejszy i przejrzystszy, aniżeli poprzednik i pochwalić się swym jakże bezcennym doświadczeniem.



No więc DROGA, jakże droga i cenna, wręcz niesamowita Administracjo : ) W tym otóż temacie, poruszę sprawę Waszej egzystencji, bowiem nie ma nic lepszego w świecie, aniżeli wytknięcie błędów samej *górze* (wiem jak to jest, też tego doznawałem, ale każdy musi przez to przejść).


A teraz część - poważna


Martwi mnie to, że dzisiejsi młodzi ludzie posiadają tak zwany *słomiany zapał* i właśnie tutaj go widać. Support jest ... trup ... powietrze ... nic. Jedynie Slythi nie mogę zarzucić braku interakcji, ale też nie zamierzam jej chwalić.

Jestem osobą, która wie czym jest zarządzanie portalami. Posiadam 3-letnie doświadczenie w tym zakresie. Obecnie pod swoimi skrzydłami mam 3 strony internetowe, nawiązałem współprace z przeszło 5 innymi stronami .... ugh ... Chciałem napisać, *miałem pod swoimi*, bowiem czas i teatr nie pozwoliły mi na dalsze zaangażowanie, ale nie mówmy o tym *co, dlaczego*. Chcę tylko oznajmić, że wiem jak to wszystko działa i patrząc z mojego punktu widzenia ... Altaron jest ułomny pod względem zarządzania, wybaczcie te słowa, lecz taka prawda.

Brak informowania graczy o postępie pracy/błędach występujących/fix bugach/przepraszanie za te błędy. To są podstawy podstaw, ale tego tutaj nie ma. I przez samo to gracze tracą wiarę w Wasz serwer.



Shoutbox - To też już jest podstawą podstawy, zresztą zawsze było. Pomaga w integracji i to w dużym stopniu.



Zbyt, rzekł bym wręcz fatalny kontakt z Administracją. Błagam Was, nie popełniajcie tego błędu. Rozumiem, że do kontaktu z graczami macie od tego pomocników, ale Wy jako *góra* musicie nawiązywać kontakt z ludźmi, którzy grają u Was i często domagają się wyjaśnień, których Wy im tak żałujecie ... Brak komunikacji to brak zrozumienia, a brak zrozumienia prowadzi do konfliktu, który zazwyczaj przyjemny nie jest, prawda ?



Zanim zaczne dalej cokolwiek pisać, zadam Wam ważne pytanie:



Dlaczego powstał Altaron ? Czym się kierowaliście, tworząc ten portal ... serwer ?

(wiem jaka jest odpowiedź, ale chcę żebyście odpowiedzieli i przypomnieli sobie to co najwyraźniej zapomnieliście w tym całym bałaganie)

Zapewne doczekam się odpowiedzi ze strony Slythi, albo i nie, o ile w ogóle ktoś z Supportu raczy tu spojrzeć w co nie wątpie, ale czy odpowie : ) Mam głęboką nadzieje, że uda mi się z Wami nawiązać kontakt i rozwiązać ten problem.

Tron
21-06-11, 14:18
Tutaj masz podane co ostatnio zostało zmienione na serwerze (klik (http://altaron.pl/Articles-more/id-24/)) i czy naprawdę widzisz sens w informowaniu o wszystkim? O każdej drobnej sprawie nad którą pracują? Ja nie.

Co do relacji administracja-gracze, to wydaje mi się że do tego jest Slythia, która opiekuje się forum i odpowiada na tematy, które są warte jakiejkolwiek uwagi. Nie sądzę żeby była potrzeba odpowiadania w każdym temacie, np. dot. staminy, bo to mija się z celem. I odpowiedz mi na pytanie: czy w RL Tibi spotykasz GM w depozycie który, rozmawia z graczami? Raczej nie. A tutaj? Mam same dobre wrażenia (MG Bim!), po każdym zgłoszeniu które wysłałem pojawiał się ktoś z "góry" i mi odpowiadał, więc nie można mówić o całkowitym olaniu graczy przez administrację.

Mało ci przeprosin? https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=1217
Tutaj masz informacje o błędach i także co zostało wprowadzone - https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=487
A tutaj następne przeprosiny w wyniku błędu z wysyłaniem e-maili - https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=1010

Nie mówię że się z tobą nie zgadzam bo w tym co mówisz jest trochę prawdy.
Pozdrawiam.

PS. Można wiedzieć jakimi to stronami się "opiekujesz"? Z czystej ciekawości się pytam :)

Anzark
21-06-11, 20:02
To prawda, to prawda i jeszcze raz prawda co zamieściłeś, ale czym to jest ... Kroplą w oceanie.

Wszystko się sprowadza do Forum ... Tak jest sercem, ale ... Główna strona ubolewa i pierwsze co widzi gracz to ... No co widzi ? Parę informacji, jak kot napłakał. Żeby się zagłębić musiałby całe Forum przeczytać ... A ważne informacje/ogłoszenia itp powinno znajdować na na str. gł. nie tylko na Forum. Bo niby jak chcesz zachęcić graczy ? Tym, że wpierw muszą się napocić czytaniem całego Forum ? Tak to nie działa. (troszkę to f-orum się powtarza, ale cóż trudno).


"Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!"

Kiedy pierwszy raz to przeczytałem, pomyślałem sobie - ha, śmieszni są niby gdzie to ma być ? Dopiero gdy przeczytałem Forum, o właśnie znowu to ... Niech rozwiną tą stronę główną i już będzie o wiele lepiej. Niech zaczną coś robić, a nie, że graczom zostaje nadzieja na lepsze jutro i to bez gwarancji, żadnej. Mówiąc prościej, kot w worku.

Nie chcę się wdawać w dalszą dyskusję, bo chcę otrzymać odpowiedź na moje pytanie, od Supportu. Jak już ją otrzymam, możemy polenizować, ale chyba się nie specjalnie spieszą z odpowiedzią ( i o tym zresztą też pisałem)

A zapomniał bym o Slythi, no wiem. No cóż ... No robi co robi i jest sama, myślę, że dobrze wykonuje swoją robotę, ale tak nie do końca. Często jak czytam jej odpowiedzi ...Jak dla mnie, zbyt emocjonalnie pochodzi do spraw, a tak nie powinno być. Oczywiście, należy i powinno się mieć dobry stosunek z graczami, ale to całkowicie inna bajka : )

I jest ważne odpowiadanie w każdym temacie ;] A szczególnie tam, gdzie szerzy się chaos, a na tym Forum pełno tego i nie widzę żeby ktokolwiek raczył coś z tym zrobić ^.-







PS : Opiekowałem się *anime-online.info.pl* / *tej strony nie podam jeśli już to na priv, bo to OT* / *banzaifm.pl* / i kiedyś, założona od zera przeze mnie i 2 inne osoby, obecnie dobrze prosperująca grupa skanlacyjna *jinja-temple.pl*, ale to już inna historia. Stron, z którymi współpracowałem nie będę wymieniać jedynie napisze to, że były to głównie grupy skanlacyjne i organizacje (konwenty na terenie Polski) - Wszystko w przeciągu 3 lat.

Jeśli masz jakiekkolwiek dodatkowe pytania, rób to w Edit, bądź PW : ) Nie ma co spamować.

Nah, mogą być jakieś błędy, bo zmęczony jestem ...

Slythia
21-06-11, 20:12
Stronę niedługo nieco uatrakcyjnimy, będzie więcej treści.

Odpowiadanie w każdym temacie jest bezsensowne, zwłaszcza jak powtarzają się x razy. W sensownych staram się wypowiadać, o ile oczywiście mam coś do powiedzenia w nich.

Emocjonalne? :> Zwykle staram się być grzeczna i miła, jednak czasami jest to nierealne. Jeśli chodzi o resztę administracji - czy naprawdę musi się wypowiadać? Nie wystarczam wam ja?

Anzark
21-06-11, 20:31
xxx chłopa na jedną Kobietę ? ^.- Jeśli podołasz to się czepiać nie będę :P Myślałem po prostu nad tym, by Ciebie trochę odciążyć. Bo 1 osoba nie zrobi wszystkiego sama, a tym bardziej *dokładnie*.

Jeżeli tematy się powtarzają to oczywiście, nie ma sensu w nich odpowiadać, ale należy się nimi zająć. Jeżeli jesteś opiekunką Forum to powinnaś wiedzieć z czym wiąże się ta funkcja : )

No czasami są takie momenty, ale jak *pękniesz*, to poleją się pixele i będzie tylko gorzej ~~ (ale nie będę Cię w tej kwesti krytykował, też jesteś człowiek i masz prawo do głębszych uczuć)



Ciesze się słysząc, że *zamierzacie* (specjalnie zagwiazdkowałem to, bo jak na inne rzeczy, można i na to czekać wieki :P). Chciałbym otrzymać jakieś dokładniejsze informacje na ten temat, kiedy ma taka modernizacja nastąpić. Dodatkowo, jeżeli będziecie wyznaczać daty i będziecie się ich trzymać, kolejne plusy się posypią na Wasze konto ; ]


Nie chcę żebyście odbierali mojej gadaniny jako przechwałki i, że uważam siebie za *wszystko o świecie wiedzącego*. Tak nie jest, piszę to wszystko tylko dlatego, że zainteresował mnie ten serwer i widzę w cholere duży potencjał w nim, lecz niestety jest on w 5% wykorzystywany, a skutki są dość widoczne.

Slythia
21-06-11, 20:36
Jeśli będę chciała siebie 'odciążyć' to znajdę kogoś, kto mi pomoże. Na dzień dzisiejszy panowie zajmują się swoimi zajęciami, czasem odpisują na forum, a ja z wami rozmawiam ;].

Staram się zajmować. Na forum jest przecież dość duży porządek, przynajmniej tak mi się zdaje. Idealnie nigdy nie będzie, nawet nie chciałabym. Jeśli jednak uważasz że jakiś post jest zbędny etc - znasz raporty ;].

Nie chcemy na razie podawać dat. Ciężko będzie tego dotrzymać, skoro sami do końca nie jesteśmy ich pewni.

Anzark
21-06-11, 20:49
No dobra, nic więcej powiedzieć chyba nie mogę, ale czekanie jest dobijające w taki sposób.

Tylko jeszcze rusze dalej z tą jedną kwestią, a mianowicie porządku. Oczywiście, idealnie nie będzie i też być tak szczerze nie powinno :P Ale no jednak ten bałagan jest. JAk dla mnie spory. Tak samo z dyscypliną na forum jest zielono ;]

Nah, zapomniałem jeszcze - No skoro nie potrzebujesz pomocy to git. Jak by to powiedzieć i nie zostać uznany za lizodupa. Nah, nie da się tak - po prostu zuch dziewczyna.


EDIT@

Chociaż jednak - zmieniłem zdanie. To bardzo źle, że nie jesteście pewni to procentuje na Waszą nie korzyść.

Slythia
21-06-11, 21:33
Dlaczego? A nawet jeśli znamy - czy musimy dzielić się dokładną datą?

Dinoo20
21-06-11, 22:10
Nie wiem czy wiekszosc tak sadzi ale mi wieczne czekanie powoli sie nudzi. Ciagle tylko "bedzie update", "beda zmiany" ale nadal nic...jakbyscie powiedzieli: "za miesiac update" i nawet jezeli moglibyscie zrobic go szybciej to chyba na wasza korzysc idzie prawda? Przynajmniej bedzie na co czekac. A tak nadal nic nie wiadomo...mozna przeciez ustalic date wieksza niz przwidujecie a jak skonczycie wczesniej to tylko z korzyscia dla Was no i dla graczy ;)

Anzark
21-06-11, 23:00
No na przykład tak jak Pan Dinoo20 napisał.


I na pewno większość wychodzi z podobnego założenia, lecz nie wypowiadajmy się za innych.


Masz rację Slythia. Nie musicie dzielić się tą informacją, ale czy na pewno ? Wy wiecie, a gracze, którzy u Was grają *nie*. No i teraz co się stanie ? Jak myślisz ? Oczywistym jest, że ludzie zaczną odchodzić, bo pomyślą sobie - "A Admini to tutaj w kulki lecą, żadnych łatek, żadnych update" <taki mały przykładzik>. I jest on w 100% realny. Ciekaw jestem jak byś miała, może masz, dostęp do ilości graczy na serwie. Porównała byś 1 miesiąc od startu z drugim. Pierwszy wypadł by 200% lepiej od drugiego, jestem tego pewny.




Btw -
Heh, Slyth w tym wszystkim, jak odpowiadasz, jak reagujesz - przypominasz mi pewną Kobiete (wiek w sumie by się nawet zgadzał), z którą przyszło mi współpracować na stronach, które wcześniej wymieniłem. Ta wypowiedź znacznie od biega od tematu, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby to napisać ;p NO OFFENCE :D

Slythia
21-06-11, 23:45
Nie ma łatek, napraw? Właśnie 'sprawdzam', czy naprawiliśmy jeden błąd ;). Spokojnie, będzie, będą nawet zapowiedzi, wszystko ładnie, pięknie, jak być powinno!

Anzark
21-06-11, 23:53
Skoro tak mówisz ~~

Pozostaje tylko zawierzyć. W takim razie Temat do zamknięcia : ) Chociaż ubowalem nad tym, że z Supportu wypowiedziała się tylko Slyth :P

Pozdrawiam,
Anzark