PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycje zarobkowe


Sosnus
20-06-11, 10:32
Jak wszyscy wiemy do utrzymania serwera i dokonywania prac nad nim potrzebne są pieniądze. Mamy już róźnie skomplikowane propozycje (arena gladiatorów, usunięcie light hacka) ale żeby je zrealizować powinno się dysponować sporym budżetem (wielu ludzi do pracy, szybki i pojemny serwer). Stąd więc takie propozycje:
1. Strona:
Strona powinna być bardziej miła dla oka. Zdecydowane "tak" dla statystyk - nawet jeżeli chcecie uniknąć wyścigu szczurów, to można wprowadzić liczbe ludności online, ostatnie deady, osoby które wykonały największą ilość questów, a te informacje ubrane w przepiękny innowacyjny wykres, który przyciągnie co 3 gracza, który teraz z niesmakiem odchodzi z naszej strony.
W dodatku te wszystkie opowiadania, można znaleść dopiero na forum, które jest dużo rzadziej odwiedzane niż strona główna gry. Czemu nie wstawić ich do zakładki "Świat gry"? Jestem też za tym aby na stronę wprowadzić shoutboxa. Odciąży to forum od popularnego offtopa, a więc pozwoli się naszej jakże aktywnej Slythi skupić na questach. Po 2 każdy gracz, klient lubi możliwości, wolność - teraz będzie mógł pisać i forum, na kanale ogólnym Altaronu, a także na shoutboxie. To wszystko daje możliwośc wyboru - a my to lubimy :).
2. Server PVP Enfo.
Ten pomysł jest już zdecydowanie drugorzędny. Myślę jednak, że jak się uporacie ze wszystkimi updatami tzn. serwer osiągnie stabilność, można stworzyć drugi serwer dla ludzi którzy chcą odstresować się od całego RPG. Oczywiście zalecana jest dużo innowacyjna mapka wykonana pod PVP, z tym że własne konto miałyby osoby tylko po wysłaniu odpowiedniego Sms-a. Przyciągnęło by to graczy, którzy nie lubią bawić się w RPG, a mimo to nie zakłóciłoby to spokoju na serwerz głównym (Altaronie) - co więcej dałoby to zyski w postaci pieniędzy.
3. Klient pod obcokrajowców.
Ten pomysł wydaje się najcięższy do zrealizowanie - i chyba zostanie najbardziej skrytykowany. Ale jak by nie spojrzeć wielu brazylijczyków, niemców czy amerykanów (tzn. USA) skusiłoby się na KS. Ale żeby ich przyciągnąć potrzebny byłby nowy klient w ich ojczystym języku. I tu moje pytanie do szanownych znawców - czy jest możliwe aby ludzie mogli grać na tym samym serwerze ale żeby dany anglik na swoim kliencie mógł dostawać informacje od npc po angielsku?
4. Polecający.
Dobrym pomysłem jest wynagradzanie osób polacających. Nowa osoba która się rejestruje podaje nick osoby polecającej. Przy każdym zakupie SS mały procencik idzie na konto polecającego. Dla przykłady 10 SS nowych osób - to 1 SS dla polecającego. Ja osobiście proponuje punkty premium, za które można sobie wybierać różną długość SS ale nie do tego zmierzam. Gdyby taki system powstał, każdy chciałby zarobić i z własnej woli reklamowałby serwer - Ot jak zdobyć dużo ludzi w mało czasu :)

Licze na konstruktywne opinie - oraz odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.

Kosky
20-06-11, 11:28
sam chcialem zaproponowac kiedys zeby altaron byl w jezyku angielskim. pojawiają się tu jednak problemy, takie jak:
1. nie sądzę by było proste w wykonaniu to, zeby npc mowily w takim jezyku, w jakim kraju jest gracz.
2. caly klient po angielsku- rpg wymiera. Polacy to wciąż nie Szwedzi, gdzie (prawie) każdy mowi biegle w conajmniej 2 obcych językach. Choc sam angielski znam b.dobrze, wiem z doświadczenia, iż rzadko kiedy chce mi się skupiać na fabule, kiedy jest ona w języku obcym. a juz na pewno nie w tibii... zatem gracze, jakby zauwazyli, ze altaron jest po angielsku- uznali by go za kolejny OTS bez fabuły. Rozwiązaniem moze tu byc osobny serwer- cały w j. angielskim a wtedy kazdy nasz rodak ma wybór- grac po polsku tylko z polakami z mniejsza iloscia graczy online- czy jednak z wielką grupą ludzi z calego swiata ale po ang.
3. trzeba przetlumaczyc caly altaron, questy, dialogi etc na angielski :D

sprawa strony głównej- jak najbardziej na tak- jest uboga, mało się tam zmienia. pozostaje mi jedynie pokładać nadzieję w administracji, ze po updacie (tym o ktorym kazdy slyszal, lecz nikt nic na jego temat nie wie:D) gra zostanie rozreklamowana i ruszy z takim kopem, ze beda kolejki na server :) takiego sukcesu mozna pozazdroscic projektowi Pokemon Online- kilka serverow, a w godzinach szczytu kazdy ma KOLEJKI DO KOLEJEK !!!!!
PS
czekam na update- legendę :D

Slythia
20-06-11, 11:36
Propozycje ciekawe, na pewno zostaną wzięte pod uwagę ;].

pipolinda
20-06-11, 11:42
kiedys chyba na ronots mozna bylo zmienic z jezyka polskiego na angielski i odwrotnie przez komencde

Sosna
20-06-11, 12:20
altarońskie enfo hmm... Nie. I tak wystarczy ze już mi tu skullowcy dali loga jak ich biłem xD od tamtej pory nie walczę tutaj xD btw fajny nick xD

Sosnus
20-06-11, 12:24
Hehe, no mam ksywke sosna od nazwiska. swoja droga zaraz dodam kolejną propozycje w edit.

Tron
20-06-11, 15:26
1. Co do tabeli ukończonych questów, padła już taka propozycja (tutaj pkt. 5 (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=731&highlight=propozycje+r%F3%BFne+tematy)) (hihi, czepiam się). Co do "Highscores", to także padały takie propozycje, administracja jak i większość użytkowników była na nie, dlaczego? A to że wyścig szczurów, a to psuje klimat, i takie tam duperele. Osobiście nie jest mi to potrzebne, będąc na bieżąco wiem kto ma największy poziom, jaki klan rządzi, więc Highscores jest dobrym pomysłem dla osób które lubią mieć wszystko podane na tacy, pozostaje neutralny w tej sprawie. Shoutbox'a także już ktoś to proponował (nawet kilka razy). Jestem zdecydowanie na tak!
2. Proponowałbym najpierw wprowadzić serwer Optional-PvP, bądź Non-PvP. Petycja za powstaniem takiego serwera została spisana, i zdecydowana większość była na tak (klik) (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=906&highlight=petycja). Na pewno znaleźli by się chętni do PvP Enfo.
3. Myślę że nie po to wszystko zostało przetłumaczone żeby to teraz odwracać dla kilkudziesięciu graczy. Widząc szybkość pracy administracji to nigdy nie zostanie wprowadzone, ale w sumie chciałbym tutaj widzieć setkę Brazylijczyków z którymi by się fajne wojny robiło ;)
4. Z tego co wiem to przy zakładaniu konta na forum jest rubryczka w którą możesz wpisać nick kogoś kto polecił ci ten serwer. Znając życie jest to tylko dla picu.

Już kilka razy mówiłem że potrzebna jest nowa krew w ekipie, bo te parę osób które teraz jest nie nadąża z naprawianiem błędów, i na pewno znaleźli by się nowi ludzie którzy mogli by pracować za darmo, bo wydaje mi się że to jest powodem dlaczego nie przyjmują nikogo nowego, ale mogę się mylić. Slythia wzięła na barki forum, wymyślanie zadań, to trochę za dużo. Panowała także nad boterami, ale wydelegowała do tego Rek... pff! Kael'a, i to z dobrym skutkiem. SG Kael odwala kawał dobrej roboty "trzymając oszustów na smyczy".

Co do strony głównej. Jest ona strasznie uboga, ZERO nowości na stronie głównej, nic się na niej nie dzieje. (W sumie co ma się dziać?) Ale można by napisać że pierwszy gracz przekroczył setny poziom, to jest coś czym gracze by się zainteresowali, albo zdjęcia z pierwszego wypadu na Demona można by umieścić w galerii bądź w tej migawce z trzema zdjęciami. To są sprawy które są ważne i zapisują się w kartach Altaronu. Można by zrobić nowe. Proponuję także rozwinąć tabele, czyli żeby zobaczyć co jest w "Świat gry" nie musielibyśmy na to klikać. Także warto by dodać do sekcji poradników te nowe, bo na razie są tam tylko te zrobione przez administrację. Można by także zrobić tabelę coś w stylu "co nowego na forum" i tam pojawiałoby się 5 ostatnio napisanych postów/tematów.

Ogólnie zgadzam się z twoimi propozycjami, i żeby nie skończyło się "nad wzięciem ich pod uwagę".

@edit: I warto by zadać o zaplecze medialne! Bo ta reklama na tibia.pl już nudzi i robi więcej złego niż dobrego. Wypowiadałem się już na ten temat w tym temacie (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=1533) (post nr. 5)
@edit2: I prosiłbym o poszerzenie BBCode na forum i pasowałoby dodać "kotwiczki" i spoilery. Bardzo przydatne w pisaniu poradników!
@edit3: Całkowicie wyłączyć licznik postów, rzecz zbędna i nieprzydatna.

@Sosna: Xd PDPL:PXXX sweetfocia :P :)))))!1oneoneone
@Kosky: No powiem ci że pierwszy raz słyszę o tym serwerze, i widząc filmy z rozgrywki na YT ciekawie połączyli Pokemony z Tibią!

@down: Będę zobowiązany! ;)

Slythia
20-06-11, 16:04
1) Odpisałam w temacie dot. czata.
4) Nie ma już.

Spróbuję dodać spoilera czy też hide :>.

Engardo
20-06-11, 18:57
Świetne pomysły jestem za, ale z mojej strony takie pytanie do administracji, oraz graczy.

Czy administracja wprowadziłaby usługę transferu postaci na nowe serwery gdyby powstał nowy i czy bylibyście za taką opcją.

Co o tym myślicie, wy gracze oraz administracja? Strzelam iż większości graczy nie chciałoby się od nowa robić postaci.

pozdrawiam.

Sosna
20-06-11, 21:23
transfery zniszczyly tibię :p jestem na nie :p

@sosnus też mam od nazwiska xD