PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka słów o postaci magicznej


tygrys21
13-06-11, 18:48
Gram od pewnego czasu postacią magiczną i mam 62 levelik. Obecnie jestem nekromantą elementalistą. Chciałbym się podzielić z wami pewnymi doświadczeniami w graniu magiem i odpowiedzieć na pytania jeżeli takowe będą.

Otóż..
w Altaronie, postaci magiczne budzą wielkie kontrowersje jakimi one nie są a jakimi mogłyby być ze względu na ich ulubieńców i przeciwników magii.

Mag-czarodziej-elitarny czarodziej to profesja o dużym poziomie trudności grania ze względu na:

bardzo słabą obronę
ciągłe uciekanie
małą ilość hp
capacity - pojemność cap
brak znanej nam utamo vity co czyni nas bardziej śmiertelnymi, jedynym
ratunkiem jest utamo ring, który niestety nie łatwo zdobyć
słabą przeżywalność
ogromne przebijanie sie z melee



Punkty Nauki (PN)

Grając magiem trzeba strasznie uważać, aby nie paść. Ważne jest również to żeby nie spaprać rozdania pnów .. najlepszym rozwiązaniem jest rozdac 100pnów na 30lvlu a potem dodawac zawsze po dobiciu mlvl albo już nawet jak się nie da dobić tego mlvlu. Ostatnio również zauważyłem żeby dodawać zdobyte pny, ściągając nasze eq np. set maga, który jest od 40lvlu. A dlaczego? Otóż pny na mlvl wzrastają bodajze od 15-30-45-60-66mlvu. Jeżeli masz załóżmy 30 mlvl z setem i chcesz dodać kolejny mlvl z pnów to zdejmij eq jeden przedmiot z eq i bedziesz miec 29mlvl przez co wezmie ci tylko 4pny a nie 5pn za mlvl. Zaoszczędzasz wówczas 1pn. Nie jest to wiele ale zawsze coś. Nie rozdawajcie wcześniej niż 30lvl pnów bo to marnotractwo. Znam niektórych co na 45lvlu rozdają pny ale to jest już naprawdę męczarnia w expieniu z małym poziomem magicznym.

Druga ważna kwestia w posługiwaniu się pn'ami. Dotyczy to już graczy, którym umożliwieniem wbicia mlvlu stanowią tylko pny. Mniej więcej są to gracze, którzy już wydali wszystkie swoje pny i wbicie mlvl za pomoca manaskow nie pomoze nawet za miesiac. Gracze mniej więcej 40lvl+.
Załóżmy, że ktoś z nas zaliczy glebe na expie. Nasz level spadł, skille jakieś tam też ale najbardziej nas obchodzi mlvl. Mielismy 42mlv i 5% tego mlvlu, a teraz mamy 41mlvl i 67% tego mlvlu. Widzisz, że masz 10pnów na postaci i chciałbyś dodać żeby mlvl odrobic. Widząć, że zostało ci 33% do next mlvlu nie rozdawaj tych punktów! Idź expij, zarabiaj kase kilka dni, aż padniesz kolejny raz. Może wydaję sie to zbyt śmieszne, ale naprawdę ja tak robię. Szkoda wyrównywać mlvl kilkoma procentami. To bezsens. Lepiej poczekac na kolejnego deda i wtedy dodajemy pny. Nie raz już tak robiłem. Jest to dobry sposób na nie marnotrawstwo pnów. Ważną rzeczą jest również to aby zauważyć ile % mlvla tracimy podczas deda. Obserwując to zjawisko wiecie kiedy dodawac a pny a kiedy sie powstrzymac od tego.


Czary w gildi magów

Generalnie istnieje wiele czarów w gildi magów, których możemy się nauczyć wraz wymaganym poziomem doświadczenie. Jest wiele przydatnych jak i wiele mniej przydatnych. Najlepiej jest kupic wszystkie jeżeli dysponujemy dużą ilością miedziaków, bo zawsze mogą się przydać w różnych sytuacjach. Do ciekawszych czarów możemy zaliczyć: magic walla, rozładowanie (rozładowuje broń lub różdżkę, jest to runa), oraz eamo ofla (odpowiednik flam hura, która zadaje duże obrażenia przeciwnikowi).



Subprofesje

Nie duchowny.. a może alchemik, a nie jednak elementalista! A co z nekromantą?
Jak wiadomo można mieć 2 subprofesje. Pierwsza jest od 20lvlu a druga od 50lvlu i są w pełni za darmo tylko, że posiadając drugą subprofesje trzeba miec status szlachecki.

Wybierając subprofesje powinno kierować się własnymi upodobaniami dla maga. Co chcesz z tego osiągnać i co później w tym kierunki działać. Najlepiej wcześniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi profesji danej subprofesji.

Alchemik:

robienie mikstur, różnych innych rzeczy przydatnych do questów, bomb itd.
możliwość ulepszania przedmiotów
możliwość łączenia run
umiejętność alchemia i wyrabianie kręgów alchemi
summoner outfit
z tego co mi wiadomo 0 dodatkowych czarów


Elementalista

dodatkowe czary, możliwość robienia między innymi różnych run atakujących, ładunki żywiołów, czary ofensywne obszarowe
shaman outfit


Nekromanta

dostąpienie do nekromantów automatycznie anuluje ci dołączanie do duchownych
dużo czarów ofensywnych, możliwość robienia między innymi sd, również czar utana vid, ładunek mroku, czary ofensywne obszarowe
necromancer outfit


Duchowny

dostąpienie do duchownych automatycznie anuluje ci dołączanie do nekromantów
dodatkowe czary leczące, możliwość robienia między innymi uhów, również czar sio, ładunek świętości
knightmare outfit


Tak więc każdy musi sobie dopasowac styl gry. Ja wybrałem nekromantę elementalistę ze względu na czary ofensywne, runy, ładunki żywiołów dzięki czemu łatwiej jest mi expić, atakować graczy jeżeli będzie taka sytuacja.

Kombinacje, które polecam dla maga:

nekromanta elementalista
duchowny elementalista



Promocja

W altaronie istnieją 2 dodatkowe promocje. Pierwsza jest na 20lvlu w wysokości opłaty 8k, natomiast druga jest od 55lvlu i kosztuje 40k. Należy kupować promocje jak najszybciej. Pierwsza wzrasta szybkość regeneracji many o 1 punkt a druga o kolejny.


Zdobywanie doświadczenia

Zdobywając doświadczenie musimy na początku naprawdę się namęczyć waląc tylko różdżką w dodatku musimy ją ładować u NPC co jakiś czas kiedy sie rozładuje. Expienie do 30 levelu może stać się udręką jeżeli nie bedziemy wiedziec gdzie expic szybko z jakims profitem. Expienie na 30lvlu na czerwiach jest totalnie bezsensowne tak więc trzeba zwiedzac i jeszcze raz zwiedzać mapę altaronu. Nie będę zdradzał expowisk, ale naprawdę jest trochę respów gdzie można szybko zarobić a można również szybko bić level.

____________________________________
Reasumując, postać magiczna może i zadaje duże obrażenia przez swoje ofensywne czary, które zależą od doboru subprofesji, ale i również jest podatna na śmierć w bardzo łatwy sposób. Ciężko się nią gra ale czasami expi się przyjemnie. Tak więc są i wady i zalety.

Jeżeli przyda się ten artykuł to można go gdzieś przypiąć, czy to do mini-poradników itd. Na pewno przyda się niektórym początkującym oraz tym którzy nie wiedzą pewnych rzeczy np. o subprofesjach. :)

Moim zdaniem mag nie wymaga balansacji

Tomek119
13-06-11, 19:20
Hmm.. Poradnik bardzo mi się podoba, dużo info, dla niektórych nawet za dużo :D od duchownych dostaje się nightmare outfit ? :/ mi się wydaje, że to nekromanci dostają ;D

Slythia
13-06-11, 19:27
Już wszystkie runy powinno się dać łączyć.

Pawlo182
13-06-11, 20:52
Ładnie napisane. Nie za dużo i nie za mało. Dla początkujących graczy przydatne będą informacje jak się obchodzić z PNami, jak również info o subprofesjach.

Moim zdaniem nie ma potrzeby podawać gdzie się powinno expić, bo tutaj każdy musi sobie znaleźć expowisko pasujące do jego gustów.

Jedynie uwagę moją przyciąga wzmianka o trudności gry. Nie wiem czy aż tak trudno gra się magiem w porównaniu np. do zwiadowcy, który jak na razie ma tylko więcej życia niż mag. I to chyba jedyna jego przewaga nad magiem.

Co do outfitu u duchownych - nie jest to nightmare, tylko knightmare chyba :)

Dinoo20
13-06-11, 21:07
Poradnik niczego sobie. Pod wzgledem merytorycznym jest ok, ale mogles zwrocic większą uwagę na popraność pisowni. Takie wpadki jak: "odpowiedzieć na pytania jeżeli takowe zaistnią." no tutaj literowka chyba ;) albo to "najtrudniejszym poziomie trudności" masło maślane ;P

No takie pojedyncze wpadki wyłapałem. Poza tym tutaj: "posiadając drugą subprofesje trzeba miec pacc." lepiej chyba pasowałoby określenie Status Szlachecki, jednak takim określeniem nazywamy konto promocyjne w Altaronie :)

Nie miej mi za złe, że prawie całą swoją wypowiedź poświęciłem wytykaniu błędów po prostu to najbardziej zwróciło moją uwagę. Poza tym nie zauważylem żadnych pomyłek.

##Pawlo
nie ma takiego outfitu jak "knightmare" ;p duchowni noszą outfit nightmare i autor się nie pomylił.

##Vo'Rith
tak, w Altaronie jest to strój dugionity, jednak tak na prawde strój pochodzi z Tibi i nazywa sie nightmare

DavisX
13-06-11, 21:24
tak, w Altaronie jest to strój dugionity, jednak tak na prawde strój pochodzi z Tibi i nazywa sie nightmare
A dokładniej to Nightmare Knight Outfit, natomiast przytoczony tu Knightmare jest członkiem CipSoft'u odpowiadającym za fabułę oraz większość questów w tibii.. Tyle offtopa.

Poradnik hmm niezły dla początkujących, więcej nie mam nic do powiedzenia

Pawlo182
13-06-11, 22:11
A dokładniej to Nightmare Knight Outfit, natomiast przytoczony tu Knightmare jest członkiem CipSoft'u odpowiadającym za fabułę oraz większość questów w tibii.. Tyle offtopa.


I przez to potocznie outfit jest nazywany knightmare, bo to on stworzył całą fabułę zadania z PoI. :P I tak wyszło, że i wy macie rację i ja też. A najrację miał skuper123 pisząc, że to po prostu dugonita :D

Tron
13-06-11, 22:34
Witam!
Gram od pewnego czasu postacią magiczną i mam 62 levelik. Obecnie jestem nekromantą elementalistą. Chciałbym się podzielić z wami pewnymi doświadczeniami w kwesti grania magiem i odpowiedzieć na pytania jeżeli takowe zaistnią.
Otóż..
w Altaronie, postaci magiczne budzą wielkie kontrowersje jakimi one nie są a jakimi mogłyby być ze względu na ich ulubienców i przeciwników magii.
[...]
Punkty Nauki (PN)
Grając magiem trzeba strasznie uważać, aby nie paść. Ważne jest również to żeby nie spaprać rozdania pnów .. najlepszym rozwiązaniem jest rozdac 100pnów na 30lvlu a potem dodawac zawsze po dobiciu mlvl albo już nawet jak się nie da dobić tego mlvlu. Ostatnio również zauważyłem żeby dodawać zdobyte pny ściagając nasze eq np. set maga, który jest od 40lvlu. A dlaczego? Otóż pny na mlvl wzrastają bodajze od 15-30-45-60-66mlvu. Jeżeli masz załóżmy 30 mlvl z setem i chcesz dodać kolejny mlvl z pnów to zdejmij eq jeden przedmiot z eq i bedziesz miec 29mlvl przez co wezmie ci tylko 4pny a nie 5pn za mlvl. Zaoszczędzasz wówczasz 1pn. Nie jest to wiele ale zawsze coś. Nie rozdawajcie wcześniej niż 30lvl pnów bo to marnotractwo. Znam niektórych co na 45lvlu rozdają pny ale to jest już naprawdę męczarnia w expieniu z małym poziomem magicznym.

Druga ważna kwestia w posługiwaniu się pn'ami. Dotyczy to już graczy, którym umożliwieniem wbicia mlvlu stanowią tylko pny. Mniej więcej są to gracze, którzy już wydali wszystkie swoje pny i wbicie mlvl za pomoca manaskow nie pomoze nawet za miesiac. Gracze mniej więcej 40lvl+.
Załóżmy, że ktoś z nas zaliczy glebe na expie. Nasz level spadł, skille jakieś tam też ale najbardziej nas obchodzi mlvl. Mielismy 42mlv i 5% tego mlvlu, a teraz mamy 41mlvl i 67% tego mlvlu. Widzisz, że masz 10pnów na postaci i chciałbyś dodać żeby mlvl odrobic. Widząć, że zostało ci 33% do next mlvlu nie rozdawaj tych punktów! Idź expij, zarabiaj kase kilka dni, aż padniesz kolejny raz. Może wydaję sie to zbyt śmieszne, ale naprawdę ja tak robię. Szkoda wyrówywać
[...]
Alchemik:

robienie mikstur, różnych innych rzeczy przydatnych do questów, bomb itd.
możliwość ulepszania przedmiotów
możliwość łączenia run (nie wszystkich)
trening alchemi i wyrabianie kręgów
summoner outfit
z tego co mi wiadomo 0 dodatkowych czarów

[...]
Tak więc każdy musi sobie dopasowac styl gry. Ja wybrałem nekromantę elementalistę ze względu na czary ofensywne, runy, ładunki żywiołów dzięki czemu łatwiej jest mi expić, atakować graczy jeżeli zaistnie taka sytuacja.

Dużo błędów, popraw je. Pogrubiłem tylko te najważniejsze, co słowo gubisz polskie znaki (o przecinkach nie mówiąc), raz je używając, a raz nie. Zdecyduj się. Poza tym, z tego co wiem, to nie po to ktoś się postarał i przetłumaczył wszystkie nazwy strojów, przedmiotów, etc. żeby teraz używać ich po angielsku. Wiec nie ma czegoś takiego jak "shaman", ale jest "szaman", przyzwyczajcie się do tego ;). Ogólnie fajnie napisany mini-poradnik, bo jak sam powiedziałeś - poradnikiem byś tego nie nazwał. No ale brawo :)

PS. Jakbyś chciał mi pomóc w pisaniu mojego poradnika to się odezwij, mag z takim poziomem i wyborem subprofesji by mi się przydał!

tygrys21
13-06-11, 23:58
Hmm.. Poradnik bardzo mi się podoba, dużo info, dla niektórych nawet za dużo :D od duchownych dostaje się nightmare outfit ? :/ mi się wydaje, że to nekromanci dostają ;D

..już poprawiłem :)

Już wszystkie runy powinno się dać łączyć.

okej poprawiam

Mogłeś się bardziej napracować, jakieś zdjęcia, opis gdzie expić, porównanie do innych profesji, jak ładować różdżkę, 3/10 za to że miałem przez parę minut co przeczytać. No i chyba zły trochę dział. BTW. Rozśmieszyłeś mnie pisząc jaki to mag podatny na ataki, można by rzecz że grając magiem powinienem expić na szczurach bo lisy już mnie zjedzą ;)

spoilować zdjęciami nie chce, lepiej żeby ludzie sami odkryli sobie expa ..

Ładnie napisane. Nie za dużo i nie za mało. Dla początkujących graczy przydatne będą informacje jak się obchodzić z PNami, jak również info o subprofesjach.

Moim zdaniem nie ma potrzeby podawać gdzie się powinno expić, bo tutaj każdy musi sobie znaleźć expowisko pasujące do jego gustów.

Jedynie uwagę moją przyciąga wzmianka o trudności gry. Nie wiem czy aż tak trudno gra się magiem w porównaniu np. do zwiadowcy, który jak na razie ma tylko więcej życia niż mag. I to chyba jedyna jego przewaga nad magiem.

Co do outfitu u duchownych - nie jest to nightmare, tylko knightmare chyba :)

uwierz łatwo jest paść.. wampira zadająć combo 397 w maga o 400 hp to dość hardkorowe

Outfit u duchownych to dugionita a nie jakiś knightmare czy co tam

poprawiłem

Poradnik niczego sobie. Pod wzgledem merytorycznym jest ok, ale mogles zwrocic większą uwagę na popraność pisowni. Takie wpadki jak: "odpowiedzieć na pytania jeżeli takowe zaistnią." no tutaj literowka chyba ;) albo to "najtrudniejszym poziomie trudności" masło maślane ;P


No takie pojedyncze wpadki wyłapałem. Poza tym tutaj: "posiadając drugą subprofesje trzeba miec pacc." lepiej chyba pasowałoby określenie Status Szlachecki, jednak takim określeniem nazywamy konto promocyjne w Altaronie :)

Nie miej mi za złe, że prawie całą swoją wypowiedź poświęciłem wytykaniu błędów po prostu to najbardziej zwróciło moją uwagę. Poza tym nie zauważylem żadnych pomyłek.

##Pawlo
nie ma takiego outfitu jak "knightmare" ;p duchowni noszą outfit nightmare i autor się nie pomylił.

##Vo'Rith
tak, w Altaronie jest to strój dugionity, jednak tak na prawde strój pochodzi z Tibi i nazywa sie nightmare

nie lubie pisać literówek tak jak teraz widzisz :D

A dokładniej to Nightmare Knight Outfit, natomiast przytoczony tu Knightmare jest członkiem CipSoft'u odpowiadającym za fabułę oraz większość questów w tibii.. Tyle offtopa.

Poradnik hmm niezły dla początkujących, więcej nie mam nic do powiedzenia

poprawione

I przez to potocznie outfit jest nazywany knightmare, bo to on stworzył całą fabułę zadania z PoI. :P I tak wyszło, że i wy macie rację i ja też. A najrację miał skuper123 pisząc, że to po prostu dugonita :D

Dużo błędów, popraw je. Pogrubiłem tylko te najważniejsze, co słowo gubisz polskie znaki (o przecinkach nie mówiąc), raz je używając, a raz nie. Zdecyduj się. Poza tym, z tego co wiem, to nie po to ktoś się postarał i przetłumaczył wszystkie nazwy strojów, przedmiotów, etc. żeby teraz używać ich po angielsku. Wiec nie ma czegoś takiego jak "shaman", ale jest "szaman", przyzwyczajcie się do tego ;). Ogólnie fajnie napisany mini-poradnik, bo jak sam powiedziałeś - poradnikiem byś tego nie nazwał. No ale brawo :)

PS. Jakbyś chciał mi pomóc w pisaniu mojego poradnika to się odezwij, mag z takim poziomem i wyborem subprofesji by mi się przydał!

poprawiłe co nieco .. moge ci pomoc jak chesz.. sry za te literówki ale naprawde nie lubie pisać óżźńł .. czasami pisze czasami nie .. a czy to wazne.. ludzie zawsze sie domyślą


jeżeli uważacie, że mini-poradnik dla maga jest dobry to niech go ktoś podopnie do działu Poradniki jeżeli jest uznany za właściwy