PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów i moje propozycje .


wejnos
24-03-15, 01:09
Witam,co jakiś czas wpada mi do głowy jakiś pomysł i gdy już się kilka zebrało chciałbym się nimi podzielić:

1.Księga czarów-potrzebna tylko przy ,pewnym zadaniu' i sądzę że gdyby tej misji nie było to ten przedmiot zostałby zapomniany.Mój pomysł polega na tym,żeby ta księga pokazywała wszystkie czary no przy podziale dla profesji i sub profesji tzn.Jestem czarodziejem duch-ele, to niech ta księga,pokaże'mi wszystkie czary jakie mogę kupić/nauczyć się na danym poziomie z uwzględnieniem statusu szlacheckiego( bądź nie):
-czary nie kupione na szaro
-czary kupione na biało
-czary nie kupione ale tylko dla szlachty na zielono

2.Irytują mnie tematy na forum typu:
-wynajmę woja/maga/zwiada
-szukam osoby do zadania
-itd

a tablica ogłoszeń stoi i się kurzy.Moim rozwiązaniem jest swoisty szablon na stronie w którym,wystawiałoby się oferty wynajmu czy prośby o pomoc a następnie ta ,oferta' pojawiałaby się na tablicy ogłoszeń w neolicie.

3.Pamiętacie pomysł żeby postacie/gracze nie stali pod depo tylko w karczmie?Ja tak i wydaje mi się iż był to bardzo fajny pomysł ale,ten pomysł jakby ucichł.Niech w karczmach zabrzmi muzyka, niech życie czy mana się tam POWOLI regenerują same, niech ludzie piją i jedzą.

4.Jak rpg to rpg,jestem za wprowadzeniem małej tabelki pod postaciami na stronie altaronu(nie forum) w której można by napisać coś o swojej postaci stworzyć jej historię(rzecz raczej kosmetyczna ale w sumie czemu nie?)

5.Status szlachecki powinien być pięciokrotnie droższy ale zamiast trafiać na konto administracji powinien trafiać na moje konto i może was to nie uszczęśliwi.....ale mnie na pewno :)

Z góry przepraszam za możliwe błędy i czekam na wasze opinie :)

Marancza
24-03-15, 09:16
1. Nie mam zdania, ale mogłoby wejść.
2. Od tego jest właśnie targowisko... (Chcesz coś kupić, sprzedać? Może szukasz rycerza na swą kolejną wyprawę? To jest dział specjalnie dla Ciebie!
Nie zapomnij jednak zamknąć swego tematu po zakończonej transakcji!)
3. Raczej nie wejdzie...
4. Ciekawie...
5. Chyba cię pogięło :zły3:!

hyundai
24-03-15, 11:01
1. Jedna z lepszych propozycji jakie widziałem. Jedyne co bym zmienił to kolory. W końcu książka byłaby naprawdę niezbędnikiem maga (przynajmniej na mniejszych poziomach).
2. Ciekawe, aczkolwiek jestem wręcz pewien, że szybko zrobiłby się burdel.
3. Genialne! Dodałbym jeszcze bardzo powolną regenerację bonusu do expa. Może to by zachęciło ludzi.
4. Ja sam pewnie bym nie skorzystał, bo historii pisać nie umiem, aczkolwiek pomysł jest bardzo dobry.
5. Oczywiście, że go pogięło!

mikeleplacido
24-03-15, 16:04
1. Może lepiej byłoby zamiast kombinować z kolorami wyświetlać tylko te czary, z których na danym poziomie możemy korzystać.
2. Jestem na nie, istnieją osoby, który wykorzystałyby to do zaśmiecania tablicy tekstami typu "lubię placki".
3. A co z pk w karczmie? Byłoby to idealne miejsce do zabijania graczy.
4. Jakoś tego nie widzę, z całym szacunkiem, ale altaron nie jest od wymyślania historyjek o postaciach. Na nie.

wejnos
24-03-15, 16:28
do pana up
1.Byłoby to bez sensu takiej formie.
2.Dlatego byłby to formularz do wypełnienia a nie wolna przestrzeń
3.Działało by to jak wejście do depo
4.Z całym szacunkiem ale,czemu nie? chcesz piszesz,nie to nie,chcesz czytasz,nie to nie.
5.Tak,planowałem ten hejt od siódmego roku życia,dzisiaj hejt jutro cały świat.TO ZWYKŁY ŻART!!!!!!

mikeleplacido
24-03-15, 16:42
2. Pozostaje problem przejrzystości takiej tablicy (zakładając, że na takiej znajdzie się chociaż 50 ofert).
3. Jak miałoby to niby wyglądać?

wejnos
24-03-15, 17:25
2.Tu przyznaje racje,byłby problem z przejrzystością i jak dotąd nie znalazłem rozwiązania, jak coś wymyśle to się odezwę(bądź jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł)
3.W karczmie nie można by było się bić a przed karczmą tak.Powiesz że będą ,pekować'
przed karczmą ale tak samo mogą ,pekować' przed depo.Powiesz że do depo są wejścia z dwóch stron...i tu Ci przyznam racje wymagało by to ingerencji w mapę bo z tego co widziałem z drugiej strony jest obiekt mieszkalny)przynajmniej w neolicie)

mikeleplacido
24-03-15, 17:49
Czyli mają bić się przed karczmą? Jeśli tak, dlaczego nie przed depo? Przecież wygląda to prawie tak samo. Jeśli nie, co chcesz zrobić, aby móc skillować w karczmie, ale się tam nie bić? Na logikę, przy obecnym systemie jedno zaprzecza drugiemu.

wejnos
24-03-15, 19:03
Czyli mają bić się przed depo? Jeśli tak, dlaczego nie przed karczmą? Przecież wygląda to prawie tak samo.Zamieniłem tylko karczmę na depo i sens jest ten sam.Moim zdaniem niech się bija gdzie chcą to ich wybór no oczywiście oprócz depo i karczmy TYLKO przed nimi. To niech nie skilują w karczmie

mikeleplacido
24-03-15, 19:14
No właśnie, sens jest ten sam, co oznacza, że pomysł 3. nic nie wnosi. ;d

wejnos
24-03-15, 19:19
ok to niech w karczmie skillują ludzie między sobą po obustronnym przyłączeniu się do,party' z wyłączeniem czarów ofensywnych

wejnos
01-04-15, 17:22
prosiłbym o wypowiedź administracji