PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Talenty, atuty czy inne zdolności


Sokali
08-06-11, 16:37
Dlaczego by nie wprowadzić w Altaronie możliwości rozwijania postaci za pomocą kupowania u mistrza gildii różnorakich umiejętności pasywnych? Wprowadziłoby to możliwość tworzenia tzw. buildów postaci i odróżniłoby jednego rycerza od drugiego.

Talenty kupowałoby się za pieniądze w gildii swojej profesji. Talent możnaby wykupić na poziomach 10, 15, 20 i co każde kolejne 5 poziomów. Na każdy z tych poziomów możnaby wprowadzić dwa talenty, i dać graczowi możliwość wybrania tylko jednego z nich. Pośród dziesięciu wojowników nie znalazłoby się dwóch takich samych :)

Przykładem talentów dla wojownika (na którym najłatwiej jest mi przedstawić o czym mówię) mogłyby być:

Poziom 10

Siłacz

Zwiększa obrażenia wręcz, bronią jednoręczną i bronią dwuręczną o 5. Formuła byłaby taka jak zwykle, tylko, że do końcowego wyniku należałoby dodać 5.

Parowanie

Jeżeli walczysz tylko z jednym przeciwnikiem, twoja Obrona tarczą jest o 3 wyższa.

Poziom 50

Szybkość

Zwiększa częstotliwość uderzeń bronią o 1% (powiedzmy).

Obrońca

Pozwala blokować do trzech przeciwników na raz, bez tzw. broken shielda.


Twórcom na pewno nie zabrakłoby pomysłów, wystarczy przejrzeć różne podręczniki do papierowych rpgów, zajrzeć do paru innych gier itd.

Oczywiście lista talentów mogłaby się kończyć na poziomie 100 a ich przyrost mógłby być raz na 10 poziomów - żeby zaoszczędzić pracy administracji i nie dać możliwości tworzenia przegiętych buildów ;)

Kosiara
08-06-11, 16:45
Signed.

z
n
a
k
i

KarolOs
08-06-11, 16:52
signed <znaki>

Van Taron
08-06-11, 17:03
Czemu nie, tyle że ja już mam nieco wyższy poziom i jakąś tego nie widzę :)

W każdym razie, signed !

http://appgifts.pmacs.pl/806.png

Choratio
08-06-11, 17:07
czemu nie...


ale zamiast tego wolalbym zeby naprawili wszystko co jest do naprawienia a nie brali sie za jakies nowe rzeczy (moze w przyszlosci :))

Sosna
08-06-11, 17:41
signed

s
z
a
t
a
n

Karooleq
08-06-11, 17:47
pomysł jest super , dobre byłby właśnie to że można wybrać 1 z kilku bo nim wiecej progów tym wiecej roznych rycerzy , nawet szybkosc ataku zwiekszona o 0,5% na jednym progu a nastepnym o 0.25 to juz jest dobrze nie musza byc wielkie skoki ale zeby bylo cos takiego !!

signed !

Tomek119
08-06-11, 18:03
Moim zdaniem to byłoby robienie z Altarona takiego Wow'a :( umiejętności pasywne.. hmm - raczej nie

Kosiara
08-06-11, 18:06
@up

Następny co myśli ze wow zapoczątkował to, co już dawno zostało wymyślone w klasycznych grach rpg (Might and Magic ktoś kojarzy? :) )

Tron
08-06-11, 18:16
Myślę że takie coś już jest. Teraz nie da się odróżnić od innych wojowników? Pewnie że się da, wystarczy że dołączysz do gildii alchemików, elementalistów, duchownych bądź nekromantów. A po dołączeniu do jednej (bądź dwóch) czerpiemy z niej korzyści - nowe czary i umiejętności. Na to samo wychodzi.


Siłacz

Zwiększa obrażenia wręcz, bronią jednoręczną i bronią dwuręczną o 5. Formuła byłaby taka jak zwykle, tylko, że do końcowego wyniku należałoby dodać 5.
To już jest. Pamięta ktoś o zwojach przemiany? Dzięki nim możemy dodać 1, 2, 3 i licząc na wielkie szczęście - 4 punkty do ataku bądź do obony, zależy co ulepszamy.


Szybkość

Zwiększa częstotliwość uderzeń bronią o 1% (powiedzmy).

Wydaje mi się że jest coś na serwerze co przyspiesza szybkość ataku, ale dłoni za to nie oddam.

Ten pomysł nie przejdzie, ale bardzo mi się podoba ;)

@up: Oczywiście że pamiętam, tysiące godzin przegranych na tej grze.

Sokali
08-06-11, 18:27
Ekhm. Talenty są w każdym crpg, mmorpg i rpg. Tylko nie w tibii. Klonowanie wowa?

Tron
08-06-11, 18:33
Ekhm. Talenty są w każdym crpg, mmorpg i rpg. Tylko nie w tibii. Klonowanie wowa?

A kto powiedział że skoro "wszędzie" jest, to i tutaj musi być? Nikt takiej zasady nie ustalił. Znając życie, jakby te "talenty" były to zaczęlibyście mówić że zostały zerżnięte z innych gier. Głupie myślenie. Altaron to Altaron, World of Warcraft to World of Warcraft, szkoda że nie widzisz różnicy pomiędzy tymi grami...

@down: Bo próbujesz porównywać Tib... pff! Altaron do WoW'a.

Sokali
08-06-11, 19:29
Nie musi, ale mogłoby. Skąd wysnułeś wniosek, że nie widzę różnicy? Chyba zupełnie nie zrozumiałeś.

Kosiek
08-06-11, 22:06
Sam pomysł jest interesujący, ale wg mnie w tej postaci nie jest do zaakceptowania, brak w nim konkretów i szczegółowych rozwiązań.

Ja byłbym za, gdybym zobaczył KONKRETY. Trzymam kciuki za rozwój porpozycji. ;)