PDA

Zobacz pełną wersję : Ertana część III - Ajsor/Wielkie Księstwo Idei


Mervakis
10-11-14, 16:31
"My jesteśmy krasnoludy, hop sasa, hop sasa...", czy radosne przyśpiewki niosące się ze Stacji Carskich Krasnoludów na ziemiach Zachodniego Altaronu prawidłowo oddają sytuację w jakiej znajduje się ich księstwo? Zapraszamy do zapoznania się z historią Ajsoru.

Ajsor/Wielkie Księstwo Idei

https://forum.altaron.pl/m/68bfdda27cd42580ba2de89bdce9cb54.png

Ajsor - południowe mroźne księstwo w połowie pokryte czapą śnieżną. Niegdyś bardzo ważny sojusznik i partner handlowy Altaronu, a także pionier technologiczny na kontynencie, obecnie wróg przemianowany na Wielkie Księstwo Idei. Nieprzyjazne dla zwiedzających ziemie, które cały czas przemierzają zimnolubne stwory, wilki i niedźwiedzie o śnieżnobiałych futrach, lodowe chochliki, którym w głowach tylko psoty, ale też niebezpieczniejsi przeciwnicy jak, np. lodowi giganci nienawidzący wszystkiego co emituje ciepło. Pomimo bardzo wysoko rozwiniętej technologii Ajsor jest jednym z niewielu księstw na kontynencie, które nie zdecydowało się na budowę miasta portowego, zapewne z powodu niechęci jaką krasnoludy darzą wodę. Oczywiście na wschodnim wybrzeżu można spotkać wioski rybackie, ale wśród ich mieszkańców nie znajdziemy zbyt wielu krasnoludów, są to głównie niewielkie ludzkie osady.

Przekraczając rzekę Hiberis nieopodal wioski Agerion trafimy na ziemie północnego Ajsoru, są to ziemie klimatem przypominające tereny zachodniego księstwa Altaronu. Udając się na wschód trafimy do rolniczej wioski Sibymnus, w której na świat przyszedł i dorastał Natalin Linistew (przywódca Wielkiej Idei), po przejęciu przez niego władzy w Radosnej Kompanii to właśnie Sibymnus stało się jej główną bazą wypadową. To tutaj rozpoczęła się rewolucja, Natalin zebrał zwolenników swojej idei i przypuścił atak na znajdujące się na południe miasto Steren.

Gdy zwolennicy Idei stanęli przed bramami miasta uzbrojeni głównie w widły, szpadle i inne narzędzia, władze miasta zbagatelizowały problem, namiestnik nie chcąc, by chłopom stała się krzywda wysłał jedynie oddział swojej straży przybocznej i niewielką grupę zaufanych żołnierzy, by rozgoniła chłopów. W ten sposób namiestnik podpisał na siebie wyrok śmierci, gdy tylko jego przyboczni opuścili salę audiencyjną, wkroczył do niej oddział straży omamiony wizją Wielkiej Idei i zamordował namiestnika. W skład tego oddziału wchodził przywódca straży, który chwilę potem wydał rozkaz, by uzbroić przybyłych chłopów i wymordować wszystkich przeciwników Idei. Steren słynące z produkcji najlepszych toporów na kontynencie zostało przejęte, zaraz potem rozpoczęła się seria krwawych buntów w całym Ajsorze.

Południowo-wschodnie wybrzeże ogłosiło separację od Ajsoru, powstało Wielkie Księstwo Idei, a Steren został jego stolicą. Niedługo potem do Dibrycy, wioski rybackiej leżącej na wschód od Sterenu przybył niewielki statek zwiadowczy, na którego pokładzie znajdowało się dziesięciu mężczyzn o niespotykanej na ziemiach Ertany karnacji, a także podstarzały mężczyzna pełniący rolę tłumacza, którego starsi mieszkańcy wioski rozpoznali. Był to Oswiulf dawny mieszkaniec Dibrycy, który przed wieloma laty wyruszył z grupą badaczy na wyprawę w poszukiwaniu nieznanych lądów, a który od 20 lat uznawany był za martwego. Od mieszkańców, którzy byli zwolennikami Idei dowiedział się o aktualnej sytuacji w księstwie po czym wyruszył wraz z delegacją abitańską do Steren. Natalin zafascynowany przybyszami postanowił spotkać się z ich przywódczynią, by dokładnie poznać jej zamiary i motywy, do przypieczętowania sojuszu doszło jakiś czas później na jej okręcie.

Natalin doskonale wiedział, że sam nie da rady podbić stolicy Ajsoru - Vasylii, najpierw pomógł Abitańczykom podbić ziemie wschodniego Altaronu, następnie wyruszyli by podbić Vasylie. Abitańczycy nigdy wcześniej nie mieli styczności z bronią palną myśleli, że krasnoludy używają nieznanej im potężnej magii, jednak ku ich zdziwieniu czary zwiększające odporność na wszelkie żywioły nie skutkowały, a co za tym idzie w ich szeregach zapanował chaos. Ostatecznie dzięki znacznej przewadze liczebnej armia złożona z wojsk Idei i Abitańczyków wygrała, car został zmuszony do ucieczki. Natalin jeszcze przed bitwą wszystko dokładnie przemyślał, wysłał Abitańczyków przodem, by ponieśli jak największe straty, dodatkowo zostawił jeden ze swoich oddziałów kilkanaście godzin drogi od Vasylii, by odesłał nadciągające wsparcie, raport jaki im przekazano mówił, że pierwsza grupa składająca się z wojsk abitańskich i Idei została całkowicie rozgromiona, nikt nie przeżył, a miasto zostało zdobyte niedługo później przez oddziały, w których znajdowały się jedynie wojska Idei. Gdy tylko Natalin upewnił się, że na pole bitwy nie przybędzie więcej wojsk abitańskich, wymordował pozostałych przy życiu abitańskich sprzymierzeńców, by ich dowództwo nigdy nie dowiedziało się o istnieniu broni palnej i innych wynalazków, które chciał mieć na własność. Stało się tak jak zaplanował - siły abitańskie nigdy nie dowiedziały się o zdradzie, gdyż zawrócone wsparcie abitańskie zostało uznane za siły wracające spod Vasylii, żołnierze również nie przyznali się, że nie brali udziału w tej walce, oznaczałoby to niewykonanie rozkazów co w ich szeregach karane było karą śmierci.

Na południowych krańcach Ajsoru leży łańcuch górski, w którego skład wchodzi największa na kontynencie góra Paruanova, która swym kształtem przypomina śpiącego krasnoluda, legendy mówią, że jest to niszczycielski tytan, który aktualnie śpi i pewnego dnia się przebudzi, by zniszczyć potomków tych, którzy pomogli go uśpić. Dąży do tego wiele sekt z kapłanką Frosdy na czele.

Na północnym-zachodzie księstwa, nieopodal bramy łączącej Ajsor z Południowymi Rubieżami Altaronu możemy znaleźć niewielką gościnną wioskę Orona zamieszkaną przez druidów, w której każdy podróżny zostanie przyjęty z otwartymi ramionami, zwolennicy Idei nigdy ich nie nachodzą. Dzieje się tak ponieważ, jako ludzie żyjący w zgodzie z naturą, nie posiadają żadnych bogactw, a co za tym idzie nie ma im czego odebrać.

Tak więc dotarliśmy do południowych krańców kontynentu Ertany, gdzie udamy się następnym razem? Wszystko zależy od Waszych głosów, do wyboru macie Namitryę oraz Azzerotg.

Sukcesów w grze życzy,
Administracja Altaron.pl

Tyrond
10-11-14, 16:44
Ja chce Ajsor w Altaronie!!!!
To, że praktycznie cały kraj jest pod kontrolą ideowców to mnie zaskoczyłeś. Zawsze myślałem, że przynajmniej połowa terenów należy do białych krasnali. Wiadomo gdzie zwiał Car oraz jakie ziemie prócz stacji są jeszcze pod kontrolą Caratu? I czy po dodaniu obszaru Ajsoru do gry będzie tam jakieś normalne miasto jak Neolith?(depo, sklepy, domki i GH do wynajęcia).
Co do następnego arta to głosuję za tym czymś za Bramą Kobarta, Namitrya bodaj(popraw mnie jeśli się mylę;)).

Mervakis
10-11-14, 16:57
Gdyby było wiadomo gdzie zwiał to by go ideowcy dawno wykończyli, więc lepiej jeżeli pozostanie to tajemnicą. Ideowców, którzy mieszkają w Ajsorze nie rozpatrywałbym jako bezwzględnych i atakujących wszystkich "obcych". W Ajsorze znaczną część społeczeństwa stanowią ludzie, więc wtopić się w tłum nie powinno być trudno nawet w stolicy, która powyższe elementy (domy, itp.) zawiera.

Walles
10-11-14, 20:28
Marek przyjacielu wszystko na wypasie jak to już na Ciebie przystało, tylko co Ty za generatora nazw używasz..

głosuję na Azzerotg

Mervakis
10-11-14, 21:06
Nazwy miast i wiosek posiadają naleciałości serbsko-rosyjsko-ukraińskie. ;p

Marancza
10-11-14, 21:16
Namityra :uśmiech2:
Co to artykułu to ok, zawsze myslalem ze Ajsor jest mniejszy :uśmiech:

Sory za literowki ale pisze ze stacjonarnego

dobryziomek
10-11-14, 22:15
Dobry tekst

Jestem za: Azzerotg

Tyrond
11-11-14, 14:41
Skoro Merv odpowiada na pytania tutaj to dołożę kolejne;p Czy Altarońskie krasnoludy prowadzą ekspedycje w celu znalezienia złóż rud i kamieni szlachetnych? (fajnie by było spotkać większe skupiska krasnali poza Ajsorem) Jaka kraina znajduje się na zachód od Bekalelu? No i ostatnie, czy na Ertanie są jakieś inne państwa prócz Altaronu oraz Ajsoru?

Mervakis
11-11-14, 14:49
Krasnoludy mają kopanie w naturze, wszędzie gdzie się zjawią zakładają kopalnie w celu wydobywania czegokolwiek co tam znajdą.

Na zachód od Bekalelu znajduje się "Kraina Tysiąca Jezior".

Azzerotg, Namitrya i to w krainie tysiąca jezior. :p

Tyrond
11-11-14, 20:17
No fakt zapomniałem wymienić Namitryi i Azzerotg. Liczyłem, że Ertana jest trochę większa;p

Windykator
12-11-14, 04:11
Każdy kolejny artykuł czytam z ogromną ciekawością. Byleby broń palna nie wpadła w ręce ludu altaronu.

Mervakis
16-11-14, 22:28
Jako, że 2 głosy były na Namitryę oraz 2 na Azzerotg to kolejny artykuł dotyczył będzie krainy, która została wymyślona przez ekipę już w 2009 roku czyli Azzerotg. Z powodu natłoku prac nad nowym silnikiem oraz nad kolejną łatką, która nastąpi na tym silniku i związanych z tym testów jego pojawienie może przesunąć się na wtorek, ale mam nadzieję, że na jutro się wyrobię.

Pjona \../

dawid2910
25-12-15, 03:38
Masakra! Kraj opanowany przez ideowców jest najlepiej rozwinięty w altaronie? Omg to jak czytanie dziejów Rosji która w tym czasie była potwornie zacofana. W tym królestwie panuje potworne zacofanie! Krasnoludy które są stworzone do wydobywania cennych minerałów i posiadające najnowsze technologie maja chłopów? Ale po co?! Tak jak bardzo czekałem na ten projekt tak teraz liczę że nigdy nie będę narażony na cos tak żałosnego. Ogarnijcie lepiej nowy silnik i zróbcie reklamy nim serwer wygaśnie.

Do tego musze zapytać jak kraj ogarnięty wojnami i bezsensownymi intrygami ma miec taka technologie? Z tego co widzę oni potrzebują jedynie widel (bo i po co im kilofy jesli wszyscy siedza na powierzchni, ) do walk pomiędzy sobą. No i po co krasnoludy maja rozwijać pod ziemia swoja zaawansowana technologię dzieki ktorej mogą np. szybko przemieszczać się z miasta do miasta. Do tego nie ma sensu rozwijać technologii wydobywania minerałów za które mogą kupić góry żywności, przeciez ich społeczeństwo woli uprawiać ziemię i pleść intrygi. A skąd ta technologia? Oczywiście pojawiło się kilka wybitnych jednostek które wymyślają te wspaniałości ponieważ nie są jak ich pobratymcy i mimo ogólnego zacofania i braku potrzeby rozwoju to akurat oni oni są wykształceni. Ogarnijcie się z tym tematem bo nie wszyscy czekamy na kolejne intrygi polityczne.

Uiop
25-12-15, 08:29
Krasnoludy które są stworzone do wydobywania cennych minerałów i posiadające najnowsze technologie maja chłopów? Ale po co?! Tak jak bardzo czekałem na ten projekt tak teraz liczę że nigdy nie będę narażony na cos tak żałosnego. Ogarnijcie lepiej nowy silnik i zróbcie reklamy nim serwer wygaśnie.Mistrz. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś w jakiejś grze mówił administracji, jaka ma być fabuła. Jak ktoś pisze książkę, to też mówisz mu, o czym ma być a o czym nie? Ja rozumiem, że coś może Ci się podobać lub nie, ale to co robisz i w jaki sposób to robisz to... trochę nie wypada :)
Pozdrawiam

dawid2910
25-12-15, 10:49
Każdy ma jakieś oczekiwania, tak jak wielu innych graczy poświecam swój czas i nie chciał bym by wszystko to czym się zajmuję za jakiś czas straciło sens, czy to przez dziwną fabułę czy przez to że zostanę z garstką ludzi na tym serwerze (wiele więcej nie gra) . Wielu graczy czekło na postawienie nowego silnika i wprowadzenie czegoś co wskrzesi ten serwer, troszkę nie fajnie patrzeć jak serwer upada. Zdaje się że to forum służy do wyrażania swoich opinii i to właśnie zrobiłem.