PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Dodatkowa ochrona postaci.


fiodor89
01-06-11, 11:58
Witam,
mam pewną propozycję odnośnie dodatkowej ochrony naszych postaci. Z tego co wiem, będąc w posiadaniu loginu i hasła, w prosty sposób można wejść i usunąć ją bezpowrotnie. Brakuje tu pewnego okresu, np. tygodniowego, w czasie którego, można byłoby przywrócić naszego bohatera (analogicznie jak w Tibii). Myślę, że jest to coś niezbędnego, ponieważ na dzień dzisiejszy hack = prawdopodobnie gra od nowa...

Slythia
01-06-11, 12:06
Od wczoraj? nie ma możliwości zmiany adresu email bez poproszenia o to administratora (znaczy mnie). Powinno być to wystarczającym zabezpieczeniem.

Kosiek
01-06-11, 12:18
Dobrze, a co w przypadku hacka? Myślę, że genialnym pomysłem byłoby cofnięcie o 1 dzień do tyłu (do stanu z SS) postaci zhackowanej, oraz tych które dostały w swoje łapy kradzione przedmioty. W końcu macie logi, to parę minut sprawdzania... Moglibyście to nawet robić za opłatą.

Slythia
01-06-11, 12:22
A co w przypadku, gdy ktoś sobie padnie i zechce cofnąć?

Nie ma mowy o takim rozwiązaniu. O swoje konto trzeba jednak dbać, nie zamierzam zastanawiać się, czy pan x miał hacka, czy może jednak nie. Zwłaszcza, że hack nie z własnej winy w przypadku tego typu gier praktycznie nie istnieje.

fiodor89
01-06-11, 12:44
Od wczoraj? nie ma możliwości zmiany adresu email bez poproszenia o to administratora (znaczy mnie). Powinno być to wystarczającym zabezpieczeniem.

Tylko co to da... Przykładowo, ktoś kradnie hasła, loguje się i kasuje wszystkie postacie z naszego konta bo jedynym zabezpieczeniem jest pytanie "czy na pewno chcesz usunąć postać?"... Dyskusja zmierza w złym kierunku, żadnych cofek, z tym się zgodzę. Prawdą jest też to, że nie ma hacka bez błędu gracza, ale... zawsze coś takiego może się zdarzyć.

Slythia
01-06-11, 12:45
To jakiego zabezpieczenia oczekujesz?

Tron
01-06-11, 13:22
Co powiecie na Recovery Key?

Dakashii
01-06-11, 13:26
@up
Też o tym pomyślałem ;D jak zauważyłem ten temat ;P

Slythia
01-06-11, 13:31
Tyle, że rec key nie chroni przed usunięciem postaci? (chyba) Jego funkcję przejęło zablokowanie możliwości zmiany maila.

Tron
01-06-11, 13:34
Tyle, że rec key nie chroni przed usunięciem postaci? (chyba)

Cytuję z Tibia Wiki:

Recovery key - jest ciągiem liczb, który można dostać po spersonalizowaniu konta. Ułatwia on odzyskanie hasła do shackowanego konta. Jest on dostępny dla wszystkich graczy[...]

A najlepszym zabezpieczeniem jest pilnowanie swojego konta, nie wchodzenie na nieznane strony, dobry antywirus. A co najważniejsze - trochę oleju w głowie.

fiodor89
01-06-11, 13:37
Myślałem, że pisałem w miarę jasno... Nie wiem, czy wiesz jak wygląda kasowanie postaci w Tibii, trochę podobnie z jednym tylko, bardzo ważnym szczegółem. Może prościej będzie pokazać...

http://img703.imageshack.us/img703/6586/greenshot20110601132315.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/greenshot20110601132315.jpg/)

Istnieje opcja UNDELETE, umożliwia ona przywrócenie wstępnie usuniętej postaci. Pokazuje się bezpośrednio po zatwierdzeniu kasacji postaci i jest dostępna przez 30dni.
Czy jest możliwość wprowadzenia czegoś podobnego w Altaronie?

Slythia
01-06-11, 13:41
Znaczy nie chroni.

fiodor, może... Wysłane komu trzeba :>.