PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Strefa Twórcza i inne


Van Taron
26-05-11, 23:44
Każdy składa propozycje odnośnie gry a że ja także udzielam się w dyskusjach na forum, no i jak zapewne wiecie wkurza mnie często bajzel, który tu panuje. Oczywiście Slythia ogarnia to jak może, często zamykając tematy. Moim zdaniem powinny być zamknięte przez okres... hmm... 3, 4 dni max, potem powinny trafiać do naszego śmietnika, który nie wiem czy zauważyliście, ale jest pusty :B:B

Moim zdaniem dział Strefa Twórcza powinien być podzielony na podziały takie jak : Lyrics Arts, Graphics Arts i ewentualnie Music Arts :)

Wyjaśniam już o co chodzi :

Lyrics Arts - Czyli różnego rodzaju wiersze, historie, opowiastki, pisemka, gazetki, artykuły itd Wszystko co związane z piśmiennictwem. :D

Graphics Arts - Czyli różnego rodzaju sprity, tekstury, grafiki, rysunki, obrazki wykonane przez graczy (oczywiście nie mówię tu o zrzutach ekranowych z gry czy też wideo multimediach z gry bo od tego dział multimedia jest).

Music Arts - Czyli różnego rodzaju produkcje muzyczne, utwory, projekty itd.


Do tego moje sugestie odnośnie kontynuacji tematów czyli edycja, która oczywiście jest, ale wielu z was o niej zapomina. Każdy założyciel tematu powinien (chodź oczywiście nie musi) edytować swój temat. W ten sposób zachował by estetyczność i lepszą czytelność danego tematu. Mógł by dodawać nowe rozdziały w jednym poscie, tak samo jak utwory, grafiki itd.

Drugą ciekawą opcją mogły by być przyklejane turnieje odnośnie lepszej grafiki czy też wspólna zabawa na kontynuowanie opowieści.

I tu też kilka propozycji :

Turniej Graficzny - Przepuśćmy temat : Zbroja Demoniczna. Kilku artystów specjalizujących się w piksel arcie, rywalizuje ze sobą dodając posty ze swoją zbroją. Żadnych zbędnych komentarzy oceniającyh ! Żeby nie było offtopu. A więc jak oceniać? Jeżeli wszyscy już dodadzą swoje grafiki, powstaje sonda, i tam głosowanie.

Kontynuowanie Opowieści - Na przykład jedna osoba piszę jakąś historie, nie kończąc jej. Druga osoba musi dołożyć swoją następną kontynuacje wydarzeń, później następna itd Coś jak temat "Oceń kawałek wyżej". Fajna sprawa, zobaczymy jak zabawa mogła by się potoczyć :)

Oczywiście pomysłów głowa pełna i każdy 3 grosze może swoje wnieść.

No i też nie wiem czemu tematy nie mogą być podbijane w Strefie Twórczej, to trochę głupota. Te cieszące się większym zainteresowaniem powinny być na Topie by każdy znalazł te najlepsze twórczości.

To tyle :) Pozdrawiam

Tron
26-05-11, 23:46
Zły dział ;) Zgadzam się tylko, wg. mnie, tematy powinny być od razu usuwane bez zbędnego komentarza. Będzie czyściej. Oczywiście pojawią się głupie pytania: "czemu muj temat zostaal zamkniety? lol:woot:", odpowiedź: bo tak. Jeśli moderator zadecydował że taki temat należy zamknąć to miał powód, i dyskusja w nim nie powinna się już ciągnąć (sytuacja ze Slythią, kiedy zadała retoryczne pytanie, zamykając temat, a ktoś założył nowy żeby jej odpowiedzieć...). I oczywiście proponuję wprowadzić większy rygor na forum, także więcej poddziałów by się przydało. Poza tym, myślę że jedna Slythia na całe forum to za mało. Forum rośnie jak na drożdżach, i codziennie przybywa idiotów, i ktoś to musi sprzątać.

Slythia
27-05-11, 00:05
Niektóre tematy są usuwane. Szczerze przyznam, śmietnika nie zauważyłam, lecz go się usunie. Nigdy nie lubiłam tego rozwiązania.

Dział twórczość rozbuduje się w momencie, gdy będzie taka potrzeba. Na razie jest tam zbyt mało tematów. Jedyne, co można teraz zrobić to dodać prefixy.

Od dzisiaj mam na forum pomocnika, który będzie tutaj też sprzątał ;>.

Jeśli chodzi o tego typu zabawy - organizuj!

Van Taron
27-05-11, 00:12
Zły dział ;)

Dobry dział. Dział : Sugestie i Propozycje. Tym razem mnie nie masz.


Jeśli chodzi o tego typu zabawy - organizuj!

Ale wolał bym ten właśnie podział, jest to estetyczne, jak dla mnie bardziej zachęcające i łatwiej się w tym odnaleźć.

Oczywiście organizowanie czegokolwiek nie jest możliwe bez przyklejania, jak wiadomo ja jako zwykły użytkownik nie mam takiej możliwości, a jako że jestem łbem humanistycznym, mam kilka pomysłów, a nawet sam rozkręcę ten pomysł.

Tylko chodzi o możliwości no i danie tej szansy z podkategoriami. Przecież jak nie wypali to się usunie, nie? :) Przeniesie się tematy dzięki bazie danych i po problemie.

Slythia
27-05-11, 00:16
Podkategoria, podfora daje się w przypadku, gdy tematów jest sporo. Nie będę tworzyć ci specjalnego podforum dla 0 tematów (gdyż podejrzewam, że tyle ich jest w przypadku tego czegoś z muzyką). Mogę dodać prefixy - też ładnie wygląda. Rozwinie się dział - będą podkategorie.

Przyklejenie to najmniejszy problem, parę sekund pracy.

Van Taron
27-05-11, 00:21
Podkategoria, podfora daje się w przypadku, gdy tematów jest sporo. Nie będę tworzyć ci specjalnego podforum dla 0 tematów (gdyż podejrzewam, że tyle ich jest w przypadku tego czegoś z muzyką). Mogę dodać prefixy - też ładnie wygląda. Rozwinie się dział - będą podkategorie.

Przyklejenie to najmniejszy problem, parę sekund pracy.

Przecież nie wszystko się rozwinie w tak szybkim tempie, czytaj ze zrozumieniem i weź pod uwagę odczucia. (bez hejtu) Jak dla mnie już jest śmietnik, twórcy powinni się odnaleźć.

No i jak z tymi podbitkami będzie, tematy topu nie mogą uzyskać.

Slythia
27-05-11, 00:51
Muszę zobaczyć jak to tak wygląda. Regulamin, może doda się oceny - zobaczym.

Dlatego dam prefixy teraz. Na chwilę obecną starczą. Potem się może doda działy, w zależności od potrzeb.

Shikate
27-05-11, 07:19
A co z podbijaniem tematów?...

Slythia
27-05-11, 08:20
A co z podbijaniem tematów?...

Szczerze mówiąc to ja nie wiem o co z tym chodzi :D.

Shikate
27-05-11, 08:40
:D Chodzi o to, że np. w moim pixelarcie są 4 strony komentarzy, a jest na samym dole, pomimo tego, że nie jest przyklejony ani nic. Po prostu już zawsze będzie daleko na dole.. Powinno być tak jak na każdym forum:
- Piszesz posta, temat idzie w górę :D

Howking
27-05-11, 11:46
Zgadzam się z tym, że na forum jest lekki śmietnik i popieram sugestie dotyczące działu twórczość. Dział jest rzadko odwiedzany przez nowych ludzi, jest tylko kilka osób, które od czasu do czasu spojrzą i skomentują. Przydałoby się to rozkręcić i moim zdaniem wprowadzić na forum moderatorów, bo Slythia sama tego nie ogarnie. Najlepiej zrobić rekrutacje do poszczególnych działów, tak, żeby pojedynczy moderator nie musiał zajmować się całym forum, ale np. jeden zajmuje się działem takim, takim i takim a drugi tym, tym i tym.

Tron
27-05-11, 13:56
Dobry dział. Dział : Sugestie i Propozycje. Tym razem mnie nie masz.

Te propozycje dotyczą forum, right? "Sugestie i Propozycje" w dziale Altaron.pl dotyczą propozycji związanych z grą, cytuję:

Altaron.pl
... znajdziesz tu wszystko co związane z grą.

A dział "Sprawy forum", dotyczy, jak sama nazwa wskazuje - forum. I w tymże dziale znajduje się poddział "Opinie i Sugestie". Dodam jeszcze opis działu "Sprawy forum":

Sprawy forum
... problemy, uwagi dotyczące forum.

Więc myślę że cię mam :D

@Shikate: Ja tam używam tylko opcji "Nowe posty" i za każdym razem jak coś dodasz do swojego tematu to tam się to pojawia ;)

Van Taron
27-05-11, 15:34
Więc myślę że cię mam :D


Menda :D W takim razie proszę o przeniesienie tematu bo jestem odpowiedzialny w 1% za śmietnik :D

Slythia
27-05-11, 19:30
Z tego co pamiętam na forum jest sortowanie wg. daty ostatniego posta. Ktoś napisze - powinno wylądować na górze. Innego sposobu 'podbicia' tematu nie ma.

Van Taron
27-05-11, 21:57
Z tego co pamiętam na forum jest sortowanie wg. daty ostatniego posta. Ktoś napisze - powinno wylądować na górze. Innego sposobu 'podbicia' tematu nie ma.

W strefach twórczych nie działa ;)

Po prostu nie zaglądasz tylko wzorcujesz się na statystykach nawet nie wiedząc że jest na forum śmietnik jako dział, no i jako topici w sumie też.

Estetyczność ma tu dużą role, im lepsza tym więcej ludzi się wypowiada, no chyba że zapraszamy tibijczyków, to już inna sprawa...

Slythia
27-05-11, 22:00
Eh.

Dopiero zaczynam ogarniać forum, dajcie trochę czasu. Nie zrobię wszystkiego w jeden dzień.

Zrobione. Módlmy się, bym czegoś nie popsuła.

Van Taron
27-05-11, 22:10
Eh.

Dopiero zaczynam ogarniać forum, dajcie trochę czasu. Nie zrobię wszystkiego w jeden dzień.

Zrobione. Módlmy się, bym czegoś nie popsuła.

Działają podbitki, to już krok na przód, dzięki.

Ogólnie ja rozumiem że masz dużo pracy na forum, ale ja i murzyn ciągle się wypowiadamy i często krytykujemy działania innych (często nowych użytkowników) bez możliwości działania. Też pisałem wiadomość odnośnie modernizacji na forum, ale również bez odpowiedzi.

Slythia
27-05-11, 22:12
Tzn jaką wiadomość? Co jeszcze mam zrobić?

Prefixy done.

Van Taron
27-05-11, 22:15
Tzn jaką wiadomość? Co jeszcze mam zrobić?

Nie nie nie :D Nic nie musisz :)

Pisałem do Bima i Prakta o rangę moderatora na forum. Chcę mieć odznakę i pilnować porządku http://78.28.2.91/west/medale/index.php_pliki/sheriff-ser46-small.png

Slythia
27-05-11, 22:27
Nie nie nie :D Nic nie musisz :)

Pisałem do Bima i Prakta o rangę moderatora na forum. Chcę mieć odznakę i pilnować porządku http://78.28.2.91/west/medale/index.php_pliki/sheriff-ser46-small.png

Moda od tak się nie dostaje. Na razie dostał tą rangę jedynie SG, jak będzie trzeba to sama poszukam odpowiednich kandydatów wśród Doradców.

Van Taron
28-05-11, 03:37
jak będzie trzeba to sama poszukam odpowiednich kandydatów wśród Doradców.

Przepraszam ! Doradca gry czy moderator forum?! Bo chyba ktoś tu nie czyta znów ze rozumieniem...

Bo doradcą na forum jestem tak wielokrotnie że jak ominąłem jakiś temat to tylko ze względu na tibjisko panującą atmosfere, i wszystkich udziałowców tej sprzeczności ukarał bym warnem. Już nie znajdę odpowiednika na wszystkie słowa poprzednika/konkurenta (czyt Tibii), chodź Ty ich sama nie szukasz. Bo po co? Skoro są anglo-podobne tibjiskie odpowiedniki anty altarońskie. A w tematach Tibia = Altaron, zaprzeczasz! W takim razie, po ch*j ta gra była spolszczana?

Nie bez powodu są te zadania po Polsku, no i Ty sama też byłaś ponoć twórczynią większości. Mimo to idziesz im na rękę i korzystasz z tych całych wyrazów i skrótów czy też innym anglo-podobnym tibijskim słowom i wyrażasz się tak samo w tematach jak reszta mało doświadczonych graczy, którzy twierdzą że to pierwszy lepszy OTS. Dajesz im w sumie to do myślenia że tak jest... a moim zdaniem tak nie powinno być!

Tak samo udział ma swój Zwariowany Alkoholik (czyt. Dobry Murzyn), który się udziela na forum i pomaga mi przeganiać tą szarańcze, która jest sprzeczna chociażby z jego jak i moimi ideami no i może Rekhyda (patrząc nie patrząc, ma klan Sin Selema, który opiera się na RPG, Twój dobry koleżka) i innych którzy działają, chodź nie często to coś wnoszą.

Tymi ideami kierował się także Aragorn z Jeźdźców w pierwszych tygodniach powstania serwera. Niestety przerósł go nalot tibijczyków, nie tylko do gry jak i do klanu, którzy z początku tworzyli klimat a później okazali się zorganizowaną grupą ale to nie o tym temat.

W grze widuje tylko was (czyt. MG Slythia i SG Kael), bo Bim i Prakt.. (no bo może powiecie że Trav, który był tylko na Beta testach i w pierwszy dzień działania serwera oficjalnie) mają że tak powiem wywalone.

Czasami bywa że bywa jak by to był OTS (jak nie wiesz czemu to też przytoczę, chodź bym nie chciał z samego szacunku do działalności, bez hejtu, być może z małym pouczeniem), działa to niby profesjonalnie a profesjonalizmu brak, mydlenie oczu, zwięzłe odpowiedzi bo guru ma top i to ostateczna wypowiedź a nawet nie wie że istnieje na forum śmietnik.

Szkoda że pracodawcy są jak Illuminati... Nie ma ich, a niby są... Coś tam robią a niby nic... Są pracodawcami, może wam płacą może nie...

Ale bardziej na nie bo jak by płacili to za wykonywane polecenia pod nadzorem a nadzoru nie ma... W każdym razie to oni zgarniają hajsy.

Dzieje się bagno ale wciąż jestem dobrej wiary, może jestem naiwny...

Shikate
28-05-11, 09:08
Ja bym chciau być moderatorem Strefy Twórczej ^^ Mógłbym organizować wszelakie konkursy, mniej więcej z każdej dziedziny oraz po prostu sam jestem pixel artystą, więc raczej bym nic nie popsuł :D Tak w ogóle zobaczcie mój temat w strefie twórczej, na 5 stronie 3 nowe outfity :D

Slythia
28-05-11, 10:04
Van, ja cię nie rozumiem...

Na razie jeden moderator starczy, jeśli będzie trzeba więcej to się pomyśli. Chcę wybierać spośród doradców, bo wiem, że te osoby już się sprawdziły i tyle.

Forum jest za małe na moderatorów tematycznych, poza tym, nigdy nie lubiłam tego rozwiązania.

Jak mam się wyrażać? Tego fragmentu w ogóle nie mogę pojąć..

Jeśli zaś chodzi o pozostałych MG - za przeproszeniem, pieprzysz głupoty. Czy serio myślisz, że to ja naprawiam te wszystkie błędy? Gdyby tak było to nie byłoby co zbierać z serwera... Nie każdy musi pokazywać (pokazywać, nie logować, zauważ) w grze, nie każdy musi dyskutować na forum, by coś robił. Zarówno Trav, jak i Prakt, odwalają kawał dobrej roboty i bez nich ten serwer by nie funkcjonował. Czy naprawdę muszą się tym 'popisywać' na forum?

Jakie mydlenie oczu? Znów? Jaki brak profesjonalizmu? Proszę o konkretne argumenty a nie kolejne ogólniki.

Dajcie trochę czasu Rekhydowi, nauczy się to nieco posprząta to forum. Nie oczekuj jednak tutaj samych wypowiedzi RPG, jakiegoś super klimatu, bo niestety jest to nierealne.

Van Taron
28-05-11, 11:49
No tak, moderatorów nie trzeba, tak tak :) Właśnie o takie mydlenie mi chodzi, a jak nie lubisz tego rozwiązania to już trudno, ale to jest profesjonalne podejście więc nie mam pytań.

A forum chyba jest dużo skoro sama go nie ogarniasz.

A co do pozostałych MG , tak ! Wypadało by się popisać !
Kupę tu sugestii, błędów, czemu oni się nie wypowiadają i trzymają nas w nieświadomości? Skoro nasze uwagi też tworzą ten serwer to chcieli byśmy wiedzieć więcej ;)

A co do klimatu RPG, jeżeli twierdzisz że niestety jest to nierealne, to ta wypowiedź to istny autodeklas... Już nawet nie mam więcej pytań, wszystko co chciałem to już wiem... :confused:

Slythia
28-05-11, 12:01
Jakie mydlenie? Nie lubię modów tematycznych, bo tworzy się zgraja która w niczemu nie pomaga. Znaleźć parę globalnych i tyle. Prowadziłam parę dużych forów, wiem, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie są jedynie dla publiki.

W miarę ogarniam. Nie będzie tu nigdy cenzury każdej wypowiedzi, każdego zdania. Odpowiadam jak trzeba, zamykam, jak trzeba, usuwam jak trzeba. Nic więcej w tej chwili potrzebne nie jest.

Jeśli zaś chodzi o błędy - wypowiadam się ja. Zbieram te wszystkie błędy, przekazuję komu trzeba i informuję o wynikach. Sugestie sami czytają. Sami także przeglądają forum! Oni istnieją! Nie są jedynie moim alter-ego...

Van Taron
28-05-11, 12:12
Dzięki za odpowiedź, teraz wygląda to o wiele jaśniej :)