PDA

Zobacz pełną wersję : Fizolofuj z Dzikiem. Odcinek 1.


Narwashi
07-08-14, 21:47
Witam was drodzy Altarończycy!

Do założenia tego tematu natchnął mnie post autorstwa Mervakisa który pozwolę sobie tutaj przytoczyć.

Mi na pvp nie przeszkadza pk, bo to naturalne, bardziej złodziejstwo pewnych osób!

Jako że jestem jedną z tych "pewnych osób" postanowiłem podjąć z wami dyskusję i wyjaśnić pewną kwestię, którą jest właśnie wspomniane wyżej złodziejstwo. Na samym początku należy sobie zadać pytanie: Czym jest kradzież w grze?

Moim zdaniem kradzież w grze na pewno nie może się równać z kradzieżą w świecie realnym. To jest pewne. Dlaczego? Ponieważ nie przywłaszczamy ani czyjegoś dobra materialnego, ani własności intelektualnej. Jeśli zabieramy komuś przedmioty w grze które tak naprawdę nie istnieją to nie można tego nazwać kradzieżą prawda? Niby tak ale ktoś mógłby powiedzieć:

"Zaraz zaraz, może przedmioty w grze nie istnieją ale ktoś musiał poświęcić swój czas żeby je zdobyć. Z tego wynika że kradniemy nie przedmioty lecz czyjś cenny czas więc de facto jesteśmy złodziejami."

Być może taka osoba miałaby rację, jednakże czy zabijając kogoś w grze również nie kradniemy jego cennego czasu który poświęcił na zdobycie poziomu doświadczenia, a przecież nikt pekera nie nazywa złodziejem.

Generalnie doszliśmy do punktu w którym istnieją tylko dwie opcje:

OPCJA I

Zabranie komuś przedmiotów w grze to kradzież, ponieważ mimo tego że nie zabieramy tej osobie nic w świecie realnym (przedmioty w grze nie są ani dobrem materialnym ani własnością intelektualną) to "okradamy" go z jego czasu który poświecił na zdobycie tych przedmiotów. Jednocześnie gdy kogoś zabijamy lub zabieramy przedmioty z czyjegoś truchła również jesteśmy złodziejami, ponieważ również "kradniemy" komuś jego czas który poświęcił na rozwój postaci.

OPCJA II

Kradzież w grze nie istnieje. Dlaczego? Ponieważ nic nie kradniemy, tylko "zabieramy" komuś jego czas. Lecz tego "zabierania" kradzieżą nazwać nie można tak samo jak nie można nazwać kradzieżą zniszczenia komuś zamku z piasku który budował całe popołudnie.
______________

Jak więc zauważyliście albo każdy kto kiedykolwiek kogoś zabił, zablokował na potworach, zabrał przedmioty z ciała lub przywłaszczył czyjeś itemy jest złodziejem (czyli większość serwera pvp jeśli nie wszyscy) albo nikt nim nie jest.

Proszę was o podjęcie dyskusji, chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami, być może się mylę i istnieje również opcja numer 3 którą ktoś bardzo solidnie uargumentuje, kto wie. Pozdrawiam i zakończę ten temat ciekawym paradoksem który wynika z tego co napisałem:

Albo Morgian nie jest złodziejem i należą mu się przeprosiny albo Mervakis nim jest. Choćby dlatego że zabił mnie kiedyś i zabrał mój plecak. Było w nim co prawda tylko kilka mikstur, ale kradzież to kradzież. Nie ma znaczenia czy duża czy mała prawda? :)

PS. Mam nadzieję że Morgian i Mervakis się na mnie nie obrażą. Użyłem waszych nicków ponieważ to dwa skrajne "przypadki". :P

Tron
07-08-14, 22:10
Dużo paliłeś przed napisaniem tego?

Narwashi
07-08-14, 22:17
Dużo paliłeś przed napisaniem tego?

hehe śmieszek :)

Mervakis
07-08-14, 22:32
Tronie! Zabierz TO COŚ! Dzik filozof, świat upada.

A tak serio - nie toleruję oszustwa samego w sobie, że ktoś bierze itemy, np. do Urbana umawia się na coś a zabiera więcej (to w sumie jest potocznie nazywane kur******).

Drugi przypadek to sprzedawanie statusów szlacheckich, tutaj już dochodzi wydatek waluty realnej.

Narwashi
07-08-14, 22:42
A tak serio - nie toleruję oszustwa samego w sobie, że ktoś bierze itemy, np. do Urbana umawia się na coś a zabiera więcej (to w sumie jest potocznie nazywane kur******).
.

No więc osoba która przywłaszcza sobie czyjeś przedmioty w grze jest oszustem ale nie można jej nazwać złodziejem. Czyż nie? :D

Mervakis
07-08-14, 22:43
Jeżeli umawiasz się na jakąś kwotę ingame i dostajesz mniejszą to zostajesz w ramach gry okradziony, jest to złodziejstwo.

Narwashi
07-08-14, 22:45
Jeżeli umawiasz się na jakąś kwotę ingame i dostajesz mniejszą to zostajesz w ramach gry okradziony, jest to złodziejstwo.

A jeśli kogoś zabijasz ingejm to jest to morderstwo z kradzieżą?

19960314
07-08-14, 22:45
To jak człowiek zachowuje się w grze jest jego odzwierciedleniem w świecie realnym. Czy kradnie, czy kur***** podp**** jak jeb*** c** bez honoru innych jak np. ktoś z sławnej trzeciej w nocy, który sprzedał połowe klanu, aby sam nie dostać bana, ale są i inne osobniki.

Co do samego kradnięcia jak to opisałeś.. cóż, chyba musimy przeprosić Morgiana

Edit. O czym będzie drugi odcinek, można wiedzieć?

Mervakis
07-08-14, 22:51
Ty się tu lepiej nie wypowiadaj naczelny okradaczu Urbanowy "tylko nie sprawdzajcie ceny! ja policze!". >.>

Chodzi o zachowanie jakichś norm międzyludzkich. Jak mnie zabijesz i weźmiesz itemy to ok, to jest część tej gry, jak mnie kicknie i zabierzesz itemy z depo - też, ale jeżeli zawierasz z kimś jakąś umowę, dostajesz do kogoś dostęp do domu, itp. to się należy po ludzku zachowywać. W czasie wojny miałem dostępy do domów ludzi z przeciwnej strony dawno temu, np. Ogryzków noobów i jakoś dla mnie okradanie czyjegoś domku bo jest po 2 stronie w wojnie... jest nie do pomyślenia, ja szanuję czas innych ludzi, który na grę poświęcili. ;p

Narwashi
07-08-14, 22:53
Ty się tu lepiej nie wypowiadaj naczelny okradaczu Urbanowy "tylko nie sprawdzajcie ceny! ja policze!". >.>

Chodzi o zachowanie jakichś norm międzyludzkich. Jak mnie zabijesz i weźmiesz itemy to ok, to jest część tej gry, jak mnie kicknie i zabierzesz itemy z depo - też, ale jeżeli zawierasz z kimś jakąś umowę, dostajesz do kogoś dostęp do domu, itp. to się należy po ludzku zachowywać. W czasie wojny miałem dostępy do domów ludzi z przeciwnej strony dawno temu, np. Ogryzków noobów i jakoś dla mnie okradanie czyjegoś domku bo jest po 2 stronie w wojnie... jest nie do pomyślenia, ja szanuję czas innych ludzi, który na grę poświęcili. ;p

Okej Mervakis wiemy wszyscy że takie zachowanie jest niemoralne i godne potępienia. Rozchodzi się o to czy taka osoba może być nazywana złodziejem czy nie. Moim zdaniem nie.

19960314
07-08-14, 22:54
Dlaczego mnie oskarżasz o takie straszne rzeczy? Równie dobrze mogę napisać, abyś się tutaj nie wypowiadał naczelny podpierda##### graczy do administracji. Nigdy mi nie sprzedałeś mosiężnego hełmu i twierdzisz, że coś ukradłem?

Garok
07-08-14, 23:01
A co z kradzieżą SS?
W końcu to realne pieniądze.

Narwashi
07-08-14, 23:05
A co z kradzieżą SS?
W końcu to realne pieniądze.

Masz rację, to już bezsprzecznie jest kradzież. Lecz jest to chyba jedyny taki wyjątek potwierdzający regułę. :>

eremce
07-08-14, 23:35
Nie było by dziwek, bez debili.
Nie było by złodziei, bez debili.
Nie było by zgonów po alkoholu, bez debili.
Nie było by dopalaczy, bez debili.

Jak widzisz świat nie cierpi na ilość złodziei, lecz na ilość debili.

P.S.
Nie byłoby altaronu...

Narwashi
07-08-14, 23:39
Nie było by złodziei, bez debili.

Nieprawda. Wielu polityków jest złodziejami, ale przecież debilami nie można ich nazwać bo są to osoby inteligentne i z reguły wysoko wykształcone. :D

KUSZNIK
08-08-14, 08:29
Witam was drodzy Altarończycy!

Do założenia tego tematu natchnął mnie post autorstwa Mervakisa który pozwolę sobie tutaj przytoczyć.



Jako że jestem jedną z tych "pewnych osób" postanowiłem podjąć z wami dyskusję i wyjaśnić pewną kwestię, którą jest właśnie wspomniane wyżej złodziejstwo. Na samym początku należy sobie zadać pytanie: Czym jest kradzież w grze?....... bla bla ( dalsze pierdolenie) :P[/HIDE]
Obejrzyj sobie z UWAGĄ I ZROZUMIENIEM ten przypadek, jest tam nawet paragraf. Nie pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=aoYH1FDzpBU

9891404
08-08-14, 09:06
Nieprawda. Wielu polityków jest złodziejami, ale przecież debilami nie można ich nazwać bo są to osoby inteligentne i z reguły wysoko wykształcone. :D

Tak z reguły są wykształceni a Inteligentnie okradają Państwo .

Robicie z Forum śmietnik po prostu , może jeszcze założycie temat co dziś jadłeś na Obiad ewentualnie na kolacje?

beta2468
08-08-14, 10:08
@ up

Może być na śniadanie?

Do tematu.... A skoro administracja daje nam bana za coś, to też jest złodziejem? No bo zabrali nam coś, na co poświęcaliśmy czas. A jak delete? To już przestępstwo! ukradli nam postać! Pozbawili rozrywki, jak mogli.

"panie" altrel, usuńże temat, ew. przenieś do luźnych pogaduch

eremce
08-08-14, 10:45
Mi chodziło, że nie byłoby złodziei, bez debili którzy dają się okradać.

Xerion
08-08-14, 11:15
Tych których okradli nazywasz debilami? Panie Alter zamknij Pan ten temat, bo gracze przez ten temat kompletnie tracą mózg.

eremce
08-08-14, 11:23
Tronie! Zabierz TO COŚ! Dzik filozof, świat upada.

A tak serio - nie toleruję oszustwa samego w sobie, że ktoś bierze itemy, np. do Urbana umawia się na coś a zabiera więcej (to w sumie jest potocznie nazywane kur******).

Drugi przypadek to sprzedawanie statusów szlacheckich, tutaj już dochodzi wydatek waluty realnej.

O to to mi chodziło.

Szkielko
08-08-14, 13:30
Tego syfu nie wyplenisz z serwera złodziej był i będzie, żeby grabić dla swej korzyści to knuje jak by tu się dorobić na naiwniakach łudzących się o będę miał coś z tego interesu, ale morał jest taki potem płacz i lament :D Tam gdzie polityka tam filozofia nikczemnego złodzieja która niesie za sobą kłamstwo w kłamstwie i zaprzeczanie ja nic nie ukradłem :D

Narwashi
08-08-14, 15:05
Obejrzyj sobie z UWAGĄ I ZROZUMIENIEM ten przypadek, jest tam nawet paragraf. Nie pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=aoYH1FDzpBU

Po pierwsze skoro nie kradniemy czyjegoś dobra materialnego ani własności intelektualnej to co właściwie kradniemy?

Po drugie nasze konto w grze, postać oraz przedmioty nie należą do nas. Jest to własność administracji. Oni nam tylko "wypożyczają" konto na określony czas i mogą je w każdej chwili usunąć, mogą również zabrać nam nasze przedmioty w każdej chwili. Sytuację można porównać do wynajęcia pokoju w hotelu. Idąc na policję w sprawie np. kradzieży zbroi to tak jakbyśmy poszli na policję w sprawie np. kradzieży ręcznika z pokoju hotelowego który nie należał do nas bo my tylko wynajmowaliśmy pokój na określony czas. Tak samo jest z kontem czyż nie?

Edit:

Aha i najważniejsze pytanie. Czy jak ktoś mnie zabije i spadnie ze mnie zbroja to mogę iść z tym do sądu i na policje? :D


Do tematu.... A skoro administracja daje nam bana za coś, to też jest złodziejem? No bo zabrali nam coś, na co poświęcaliśmy czas. A jak delete? To już przestępstwo! ukradli nam postać! Pozbawili rozrywki, jak mogli.

"panie" altrel, usuńże temat, ew. przenieś do luźnych pogaduch

Twój post jest tak głupi że nawet nie wiem jak mam się do niego odnieść... Nawet nie zrozumiałaś tego co napisałem i jeszcze masz do mnie jakieś pretensje? O co? Ogarnij się.

KUSZNIK
08-08-14, 16:53
Tak sobie to tłumacz...

Narwashi
08-08-14, 18:04
Tak sobie to tłumacz...

Ja tylko zadałem parę pytań. Widocznie niewłaściwej osobie. Bez pozdrowień.

Catthon
11-08-14, 13:30
Pieniądze, które posiadamy na koncie w banku tez nie istnieją i są tylko formą pewnej umowy między nami a bankami.
Niektórzy nazwaliby to oszustwem, nie umową, ale co robić.

Ja uważam, że kradzież niestety jest częścią tego rpgowego świata, tak jak częścią naszego świata. I tak jak w naszym świecie, czuję obrzydzenie do wszelkiego rodzaju oszustów, uznając ich za niższy i zdecydowanie pozbawiony moralności gatunek. Karaluchy.

Windykator
02-09-14, 12:56
Tego syfu nie wyplenisz z serwera złodziej był i będzie, żeby grabić dla swej korzyści to knuje jak by tu się dorobić na naiwniakach łudzących się o będę miał coś z tego interesu, ale morał jest taki potem płacz i lament :D Tam gdzie polityka tam filozofia nikczemnego złodzieja która niesie za sobą kłamstwo w kłamstwie i zaprzeczanie ja nic nie ukradłem :D

Hipokryzja :>