PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie...


Howix
26-05-11, 17:11
Witajcie.

Od samego początku gra "Altaron" bardzo mi się spodobała, gra jest bardzo wciągająca, dobrze zrobiona i ma bardzo ciekawą fabułę.
Myślałem również że ta gra stworzy w końcu pewną granice.
tzn. Zwyczajna i nudna tibia dla dzieci a Altaron dla mądrych, poważnych i dojrzałych ludzi.
Ale po tym co da się zauważyć od pewnego czasu w grze zaniepokoiłem się.
A dokładnie chodzi mi o zachowanie ludzi które jest wręcz żałosne.
Ponieważ z własnego doświadczenia wiem że w grach RPG (tych dobrych) panuje kultura i szacunek dla drugiej osoby.
Bardzo irytuję mnie to że ludzi wprowadzają jakieś dziwne przyzwyczajenia z Tibi. Np. Pisanie na danym terytorium "Zajęte", nadmierna ilość przekleństw, przeszkadzanie innym graczom w grze, kradzież doświadczenia itd.

Właściwie to zajmowanie Terytorium jest najbardziej drażniące ponieważ to rodzi największą agresje w śród graczy. Ktoś zabrania iść dalej dlatego druga osoba chce jeszcze uprzykrzyć jej życie np. kradnąc worek ze zdobyczami.

Tak że chce wam przekazać że zajmowanie "expowisk" jest ŻAŁOSNE...!!! :\

A teraz proszę o wasze zdanie na ten temat. Dziękuje, pozdrawiam.

(Proszę administratora o przeniesienie do działu "Dyskusje ogólne" )

Nil Loth
26-05-11, 17:14
Nic ciekawego nie napisałeś, każdy poważny gracz jest tego świadom. Czego oczekujesz? Walka z dziećmi?

Z motyką na słońce!


Pozdrawiam
//Nill

Krzychu2
26-05-11, 17:49
Przeważnie expowiska są zajęte te co najwięcej przynoszą korzyści majątkowych więc możesz expić na innym mniej opłacalnych lecz czasem nawet z większym doświadczeniem na godzinę ;) Wbijesz jakiś porządny poziom i wtedy jak będziesz sam zajmował expowiska to pewnie nie będzie ci to przeszkadzać ^^

Nerchio
26-05-11, 20:35
Ja miałem ciekawą sytuacje. Zwiedzałem z kolegą obozowisko minotaurów i kiedy zmierzaliśmy już do wyjścia spotkaliśmy 38 łucznika, który nie tylko nas blokował, ale kazał nam wyjść(a był później od nas, bo my tam chodziliśmy od 20 minut). Nie ukrywam, że powiedziałem mu, co o nim myślę i chyba nie do końca mu się to spodobało, bo zaczął mnie gonić. Na szczęście udało mi się uciec :)

Howix
27-05-11, 12:16
Przeważnie expowiska są zajęte te co najwięcej przynoszą korzyści majątkowych więc możesz expić na innym mniej opłacalnych lecz czasem nawet z większym doświadczeniem na godzinę ;) Wbijesz jakiś porządny poziom i wtedy jak będziesz sam zajmował expowiska to pewnie nie będzie ci to przeszkadzać ^^

Zajmowanie "expowiska" jest dziecinnym przyzwyczajeniem z Tibi. I na pewno na "porządnym poziomie" nie będę tego robił. Jak dla mnie robienie czegoś takiego w grach RPG jest po prostu głupie...

Kosiara
27-05-11, 13:13
Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale wg ciebie ma to wyglądać tak, że po jednym respie powiedzmy cyców ma grasować 3-4 typa zabijając 3-4 cyce na krzyz/h zamiast kulturalnie ustalić sobie kolejkę i poexpić jak należy?

Wicked
27-05-11, 13:28
No właśnie też tego nie rozumiem. A trochę grałem zwykłą postacią i teraz też bym się denerwował. Często expowiska są małe, ciasne i jak znajdziemy sobie miejsce, ustalimy ścieżkę optymalną i w ogóle, a nagle włazi nam bez pytania jakiś, za przeproszeniem, plebs, bez słowa, bez niczego, to jednak dziękuję za takie "RPG".
Rozumiem, że niektórych może to drażnić, ale często po prostu to WCHODZĄCY wykazuje się mniejszą kulturą. Ile razy ktoś mi wbijał na expa, tyle razy wyganiałem, bo bez słowa się panoszyli jak u siebie i jeszcze tylko brakowało "No dobra, to możesz sobie już iść" w takiej albo nawet gorszej formie.
Nie ma się co oszukiwać, może i staramy się i walczymy o klimat RPG, ale jednak od pewnych elementów nie ma co oczekiwać niewiadomo czego. W końcu kto lubi marnować czas i biegać po zatłoczonym expowisku? Bo ja nie. :?

Howix
27-05-11, 13:47
Tyle że ja jeszcze nie spotkałem się z kulturą u osób które aktualnie uważają że expowisko jest ich bo zazwyczaj wygląda to tak

-Moje ku*wa
- Spokojnie przecież można się dogadać.
-Wypie*dalaj
- Dobrze, Rozumiem przecież jeszcze nic takiego tutaj nie zrobiłem.
-NO ku*wa nie widzisz że teraz moja kolej?????!!!!!
- ... <zmierzam ku wyjściu>
- xxxxxxx zadaje ci 30 obrażeń...

Po za tym ktoś przecież może zajmować expowisko przez cały dzień bo nie ma normalnego życia... Jak ktoś położy mi karteczkę przy kanale lub wyjściu z miasta że "Zajęte" to też nie mogę wchodzić?