PDA

Zobacz pełną wersję : Dzielenie doświadczenia.


Shidar
03-08-14, 00:54
Zgodnie z aktualnym stanowiskiem administracji poziom postaci ma jedynie być informacją o tym kto ile mobów uśmiercił. Zatem proponuję ,aby zmienić zasady dzielenia doświadczenia podczas gry w drużynie.

Proponuję ,aby aktualny system działał jedynie do 100 poziomu. Gdy choć jedna osoba w drużynie posiada poziom mniejszy lub równy 100 , proporcje muszą być zachowane. Uniemożliwi to ekspresowe wyexpianie noobcharów lub kolegów h-lvl'i.

Natomiast w przypadku drużyny złożonej z postaci o poziomach wyższych niż 100, proponuję zniesienie ograniczeń ,bądź ich znaczne poluźnienie.

Populacja graczy w Altaronie jest dość nikła i choć ja sam nie mam problemu ze znalezieniem kompana do wspólnych wypraw to nie jedna osoba już takowy posiada.
Aktualny system był projektowany w oparciu o inną koncepcję ,gdy poziom determinował właściwie wszystko.
Teraz o sile postaci stanowi w znacznej mierze ilość czasu poświęconego na wytrenowanie umiejętności ,dlaczego więc mamy karać osoby ,które poświęciły czas na trening kosztem typowego grind'u

Do niektórych trzeba łopatologicznie ,więc wyjaśnię na przykładzie ,gdyby były jakieś wątpliwości :

- 101 mag będzie miał shared z 200 wojownikiem ,lecz nie będzie go miał z wojownikiem posiadającym poziom 50

- 101 zwiadowca, 170 wojownik i 180 mag mają shared ,ale gdyby zwiadowca posiadał 100 lvl to by go nie mieli

Zapraszam do dyskusji.

Arkon
03-08-14, 00:58
jestem za, shared jest Tibijski, który był oparty o poziomy, teraz na 50+ poziomie w 2 można bić górskie, przy niezłych skillach, więc 101 + 200 to wcale nie jest zły pomysł.
Nie pomijając faktu, że team znajdziemy 10x szybciej.

szymongal
03-08-14, 08:06
Tylko czy wtedy nie powstałby problem z wyexpianiem kolegów 100+. Zwiad 101 idzie z ekipą 200+ na piaskowe i lvl idzie jak formuła.
Przy aktualnym systemie na 200 woja musisz mieć 120 lvl na share, więc nie jest to też strasznie ciasno :P

Pasztet
03-08-14, 08:53
Jestem na nie. To, że nie masz kolegów na 150~ lvl to już Twoja sprawa. Jesteś magiem duchownym gildia jak i Ty wiele byście zyskali ze wspólnych wypadów.
Ty masz dużo expa. gildia ma sio :)

42553865
03-08-14, 10:35
Pytanie jak działa aktualny system jeali chodzi o np 20lvl do ilu w góre/?

Arkon
03-08-14, 10:44
Tylko czy wtedy nie powstałby problem z wyexpianiem kolegów 100+. Zwiad 101 idzie z ekipą 200+ na piaskowe i lvl idzie jak formuła.
Przy aktualnym systemie na 200 woja musisz mieć 120 lvl na share, więc nie jest to też strasznie ciasno :P

jaki 120? ;d po za tym przecież lvl to tylko cyfra. szybciej biegamy i PN.

szymongal
03-08-14, 11:13
@up
Ok, mój błąd, chyba koło 132 :P

cewix
03-08-14, 11:34
Jak już wszyscy wspomnieli, lvl to tylko cyfra i nie powinien mieć znaczenia takiego, że w shared mogą expić tylko bliskie sobie lvle

WarlordPL
03-08-14, 11:52
Powinna być róznica lvli max o 30 lvli wyżej,bo jak piszecie ze 100lvl z 200 lvl moze expic i bedzie dzielić expa to nie ma sensu bo ten 100 lvl szybko wbije lvl wysoki.
Ja jestem za tym żeby była różnica do max 30 lvli.

Shidar
03-08-14, 13:39
Jestem na nie. To, że nie masz kolegów na 150~ lvl to już Twoja sprawa. Jesteś magiem duchownym gildia jak i Ty wiele byście zyskali ze wspólnych wypadów.
Ty masz dużo expa. gildia ma sio :)

Jeśli do mnie kierujesz te słowa to się mylisz ;)
Ja niemal zawsze mam z kim expić, gdy loguje to z reguły w ciągu 5 minut mam 2-3 wiadomości ,czy gdzieś idziemy jako ,że na npvp(na pvp zapewne również) magów duchownych jest śmieszna ilość.

Dwa zauważ ,że twój argument odnosisz personalnie do mojego casusu jak i mojej gildi ,tak jakby system miał jedynie mnie dotyczyć. Każdy by zyskał.. ja,TY,NZ,WR.. ,a nawet Hugan Wielki Ptak! (czy jak tam się on zwał)

Nie chodzi tu o to ,że "azafaris jest łysy,gruby i nie ma kolegów do expa" ,tylko o same założenia jak i stanowisko administracji w kwestii znaczenie poziomu.
Albo utrzymujemy stanowisko ,że poziom nic nie znaczy i adekwatnie do tego zmieniamy system dzielenia doświadczenia, albo jednak przyznajemy ,że lvl ma znaczenie i zostawiami system tak jak jest.

Co z tego ,że bym np, miał shared z Arkonem (200lv) jak teraz mam z Aelliusem(130+) ,który ma DMG różniący się nie zauważalnie ,a miałem nawet wrażenie ,że Ael ma większe. Teraz 60 lvl może mieć niewiele mniejszy DMG ,a nawet i większy niż 160.

Mcree
03-08-14, 13:57
Jestem za.
Dlaczego?
Dlatego, że 50 poziom robi więcej exp/h ode mnie :>


http://oi60.tinypic.com/i58vwh.jpg



Czyli jest dmg dealer, jest bloker, są nawet z 2 respy w Altaronie które by nadążały z respem. Nie ma share- nie ma po co iść.
A najbardziej to współczuję Janeli, 2 blokerów/serw z którymi może mieć share.
Ale ma być trudno, nie?

cewix
03-08-14, 15:11
Powinna być róznica lvli max o 30 lvli wyżej,bo jak piszecie ze 100lvl z 200 lvl moze expic i bedzie dzielić expa to nie ma sensu bo ten 100 lvl szybko wbije lvl wysoki.
Ja jestem za tym żeby była różnica do max 30 lvli.

Co ty gadasz? Chcesz dojebać system jeszcze bardziej? Poza tym przecież lvl to tylko liczba, taki 100lvl sam by wbił szybciej lub nie dużo wolniej lvl.

Shidar
03-08-14, 15:38
To z tego, że mając shared z w/w arkonem, mógłbyś już na małych lvlach chodzić na mega stwory i diametralnie szybko się wyexpiać... Wam na prawdę przeszkadza wbicie tej 1/3 różnicy poziomu że nawet to chcecie spierdolić?! Ja zawsze miałem w tym jakąś mobilizację "ach, muszę wbić ten 120, co by mieć shared z trannitisem, ach, muszę wbić ten 180lvl, żeby móc chodzić na share z Uruborosem, bo jego tapen jest wspaniały itd". Redukując to, od najmniejszych lvli będziemy chodzić na mega expy i wyexpianie się na małych poziomach będzie jeszcze prostsze...

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Ael ma taki sam DMG jak nie lepszy niż Arkon ,więc jeśli mogę iść gdzieś z Arkon i expć , to tym bardziej mogę z Ael'em. I zasadniczo zwiad mi raczej kradnie exp niż dodaje, bo ma DMG w jeden cel, a mój exp polega na lurowaniu wszystkiego co się rusza i uderzaniu z wave.
I zrozum, według koncepcji administracji "lvl nic nie znaczy" ,więc co z tego ,że ktoś będzie szybko je zdobywał? DMG nie zależy od lvl ,więc jakie to ma znaczenie ,czy ktoś ma lvl x ,czy y?

Po to proponuję też zachowanie obecnego systemu ,do 100 poziomu ,aby nie wyexpiać momentalnie noobcharów

edit2. Zresztą na "mega potworach" jest słaby exp i chodzi się tam jedynie dla loota. A takie piaskowe to spokojnie może bloczyć 120 lvl ze sio. I czemu tylko mowa o tym co w drużynie zyska taki ~100lvl? Skoro on dostanie 500k/h w shared to oznacza ,że te 200/300 lvl tyle samo stracą (zakładając ,że ten 100 jest jedynie na doczepkę ,żeby go szybko wyexpić).

Arkon
03-08-14, 15:49
Ael to nowa postać, więc przewyższa mnie w sile nawet. więc lvl daje tylko hp/pn/udźwig... a expi się tak samo trudno bądź łatwiej, bo Ael szybciej zabije górskiego niż ja.
przykład ja 200 zwiadem górskie biłem,
a mój rycerz 53 lvl bije górskie z 50+ magiem duchownym bądź nekromantą, to pomyśleć co będę bił na 200 lvl z magiem duchownym.

cewix
03-08-14, 15:58
@Azafaris
z tego co się orientuje adrondil rycek 1h ele alche na 77lvl wysolował piaskową hydrę

tomakeo
03-08-14, 16:47
Mi się zawsze podobało w grach tzw. "Taxi". Płacisz jakiemuś h lvlowi za to żeby cię albo wyexpił, albo żebyś sobie mógł zrobić farmę jakichś sp (skill pointów).
Niestety taki system obecnie nie ma prawa bytu. Dlaczego?
1. Kasa w Altaronie kompletnie nie ma wartości
2. Nie ma na co przeznaczać tej kasy
3. Nie można robić żadnych legendarnych przedmiotów z 15 bonusami i ogólnie system obecnych bosnusów jest słabiutki.

Yooshi
03-08-14, 17:15
Mi się zawsze podobało w grach tzw. "Taxi". Płacisz jakiemuś h lvlowi za to żeby cię albo wyexpił, albo żebyś sobie mógł zrobić farmę jakichś sp (skill pointów).
Niestety taki system obecnie nie ma prawa bytu. Dlaczego?
1. Kasa w Altaronie kompletnie nie ma wartości
2. Nie ma na co przeznaczać tej kasy
3. Nie można robić żadnych legendarnych przedmiotów z 15 bonusami i ogólnie system obecnych bosnusów jest słabiutki.

System bonusów moim zdaniem nie jest aż taki słaby jak myślisz.
Co jeśli woj na 200 skilu wbije w 12 wnęk bonus do 2h?
Mag nekro na 200 mvlu doda sobie kilka m lvi?
Jeśli Adrana.... bla bla.... zrobi z duala prosa przez wnęki?
BTW.
Ele, altaron ma być trudny lol... Gdzie Ty masz głowę?

Bubsko
03-08-14, 18:09
Co z tego ,że bym np, miał shared z Arkonem (200lv) jak teraz mam z Aelliusem(130+) ,który ma DMG różniący się nie zauważalnie ,a miałem nawet wrażenie ,że Ael ma większe. Teraz 60 lvl może mieć niewiele mniejszy DMG ,a nawet i większy niż 160.

Jestem temu przeciwny.
Przy doprowadzeniu do sytuacji w której 101 lv ma shareda z kazdym doprowadzi do tego,ze wbicie 200lv zajmie miesiac.

Wyobrazcie sobie,ze na 101lv koledzy biora was na piaskowe(200lv bloker,który sie nie zatrzymuje tylko biegnie przed siebie,a trzech 200 magów nekromantów zabija wszystko w biegu.)

System jest dla mnie jak najbardziej ok ,to nie jego wina,ze gra malo ludzi i niektorzy nie maja jak zebrac ekipy.

Mervakis
03-08-14, 18:57
To, że lvl się nie liczy nie oznacza, że nie liczy się ilość doświadczenia, która przecież przekłada się na PN, a one na skille. Tylko liczba sama w sobie nie ma znaczenia.

ReeZo
03-08-14, 19:38
Bubsko mowisz, ze wbicie z 101 na 200 zajmie miesiac, a teraz niby ile zajmuje? Niepelne 2 miesiace i to z blokerem do 120, a pozniej solo (mag duch). Tak przeciez Ozi wbil 200

cewix
03-08-14, 20:22
System bonusów moim zdaniem nie jest aż taki słaby jak myślisz.
Co jeśli...
Mag nekro na 200 mvlu doda sobie kilka m lvi?


Najprawdopodobniej nic, bo skille zablokują się dużo wcześniej :D
Zresztą ludzie o co wam chodzi z tym 101lvl pójdzie z 200lvl i się szybko wyexpi, zazwyczaj taki 100lvl robi nie dużo mniejszy exp/h niż 200, pozatym od ~125lvl i tak może być w shared z ~200 :|

ReeZo
04-08-14, 11:18
W sumie stary to masz rację... Przy obecnym systemie, ktoś tam nawet foto wklejał, możesz sam przy pomocy blokera (sam w sensie bez shara), na zwykłych górskich na 50 lvlu klepać bańkie, a na tych piaskowych dużo więcej się nie wyciśnie, do tego zero zarobku. Ale jednak, mimo wszystko nie powinno być aż takiej przepaści co do shareda...

Magiem nekro zarówno ja jak i Undead Warrior' robimy 1kk z blokerem. Ja czasami latam na share z duzo nizszym lvl (210 lvl a 80 lvl) i mamy po 500k/h co jest uwazam niezlym wynikiem

Shidar
11-08-14, 00:05
Administracja zajmie stanowisko w temacie?

Rayo
11-08-14, 00:44
Można system share rozwiązać też w inny sposób. Doświadczenie z mobów podzielić na sumę lvl w teamie, i każdemu dać odpowiednią ilość doświadczenia w zależności od lvl.
Albo...zmienić chociaż z 2/3 na 1/2. I już bym się raczej nie nudziła :uśmiech9:

Obecny system share, po zmianach, gdzie ważne są tylko skille, jest do bani.

Mcree
11-08-14, 11:13
Rozwiązanie (o ile silnik na to pozwala bo nie mam pojęcia jak napisany jest skrypt dzielenia doświadczenia) na dodatkowy system share exp.

Idzie załóżmy 5 osób w share: 100,150,200,250,300 poziom na misje z praojcami.
Ilość bazowa za Praojca załóżmy niech wynosi 10000 punktów doświadczenia.

Lidera drużyny ma osoba z najbardziej wyśrodkowanym poziomem tj. 200
Mamy 5 osób w drużynie czyli 10000/5=2000 doświadczenia za Praojca- taką ilość dostanie gracz z 200 poziomem.
Czyli d tej wartości gracze dostaną odpowiednio:
100 poziom- 1000 pkt
150 poziom- 1500 pkt
200 poziom- 2000 pkt
250 poziom- 2500 pkt
300 poziom- 3000 pkt

Czyli będzie opłacało się wziąć takiego low lvl'a bo nie będzie kradł pkt doświadczenia, a każdy dostanie taką ilość pkt jaką sobie wypracował poziomem.
Podkreślam jednak, że szukałem i nie znalazłem w sieci skryptów tego systemu więc nie wiem na ile można w nim grzebać, przerabiać etc.

CySiO
11-08-14, 13:12
Lepiej było to przełożyć na procenty niż na dokładną ilość expa.

Shidar
14-08-14, 12:01
W temacie padło kilka konkretnych propozycji, odzewu ze strony administracji brak.
Podobno wypowiadacie się w danym temacie tylko raz. Jeśli taka sytuacja miała miejsce to proszę o podanie linku.

Mcree
10-09-14, 01:53
Ponieważ przez miesiąc nic się w tym kierunku nie dzieje, chciałem pokazać jak sobie z tą niedogodnością radzimy.
https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3354&stc=1&d=1410306792

Janela i ja pt share (miałem bonus jeszcze), Death Wizzard bez pt.