PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby walki Rycerzem


Breaner
02-07-14, 15:14
W Altarońskim świecie z dnia na dzień przybywa coraz więcej bohaterów spragnionych przygód. Część z nich wybiera ściężkę rycerza. Wielu z nowych rycerzy nie zdaje sobie jednak sprawy z tego jak w pełni wykorzystać jego potencjał i jaką obrać taktykę/technikę podczas zdobywania doświadczenia. Właśnie w tym miejscu znajdziecie dokładnie opisane sposoby chodzenia i ustawiania się podczas wbijania kolejnych poziomów doświadczenia na potworach. Poradnik ten skierowany jest zarówno do tych nowych graczy jak również do starych wyjadaczy, którzy mogą niektórych z wymienionych niżej rzeczy nie wiedzieć. :oczko:


1. Walka z dwoma potworami

http://bankfotek.pl/image/1750735.jpeg

Taktyka ta polega na uderzaniu jednego przeciwnika znajdującego się w centralnej części ekranu i jednoczesnym okrążaniu go/uciekaniu przed drugim, który również stara się nas zaatakować. Dzięki temu otrzymujemy obrażenia zaledwie od jednego z potworów i tym samym tracimy mniejsze ilości mikstur, run oraz zmniejszamy ryzyko śmierci przy mocniejszych wrogach.


2. Walka z trzema i większą ilością potworówa) Uciekanie w taki sposób, żeby biło nas możliwie jak najmniej potworów.

http://bankfotek.pl/image/1750738.jpeg

Ten tryb walki charakteryzuje się odpowiednim wyborem miejsca "ucieczki". Gdy na ekranie pojawia się więcej niż 2 przeciwników (3 lub więcej), staramy się atakować tego, który aktualnie jest najbliżej nas jednocześnie uciekając w poprzednio już wyczyszczone (tam gdzie jesteśmy pewni że nie będzie potworów) miejsce w którym zdobywamy doświadczenie.

Inne przykłady :

http://bankfotek.pl/image/1750745.jpeg

http://bankfotek.pl/image/1750746.jpeg
b) Ustawianie się w miejsach, w których mogą bić nas tylko 2 lub jeden przeciwnik.

http://bankfotek.pl/image/1750743.jpeg

Wszystko zależnie od waszej wyobraźni taktycznej, możecie wykorzystać dosłownie wszystko, beczki, domu, drzewa itd. Pamiętajmy o tym, że potwory dystansowe przy tej taktyce nadal mogą nas atakować.
c) Wykorzystywanie terenu lub dodatków w postaci skrzynek, paczek itd do ucieczki.

http://bankfotek.pl/image/1750764.jpeg

Działanie adekwatne do wyżej wymienionych punktów. Możemy wykorzystywać przedmioty typu skrzynki, które możemy znaleźć w miejscu w którym zdobywamy doświadczenie bądź zabrać ze sobą kilka paczek, które można kupić w mieście.

Należy pamiętać, że niektóre potwory przesuwają/ignorują skrzynki/paczki jako przeszkody. Do takich potworów wykorzystujemy różnego rodzaju stoły, krzewy skupione blisko siebie, czyli wszystko to czego dany potwór nie może przesunąć.

http://bankfotek.pl/image/1750765.jpeg


3. Walka z potworami atakującymi z dystansu


a) Czar Magiczny Rzut

http://bankfotek.pl/image/1750769.jpeg

Jedna z idealnych sytuacji dla których został stworzny wyżej wymieniony czar. Zaznaczamy uporczywego potwora i odpowiednią inkantacją staramy się zabić go nie podchodząc do niego nie tracąc przy tym czasu/życia (które moglibyśmy stracić goniąc go w celu uderzenia bezpośredniego).


b) Ustawianie się w taki sposób aby potwór sam do nas doszedł.

http://bankfotek.pl/image/1750771.jpeg

http://bankfotek.pl/image/1750772.jpeg

Jeżeli staniemy w odpowiednim miejscu niedostępnym chwilowo dla potwora ten podejdzie do nas. W momencie gdy będzie wystarczająco blisko biegniemy do niego w celu szybkiego wyeliminowania. Dzięki tej taktyce potwór podchodzi do nas o wiele bliżej i dzięki temu szybciej możemy go dogonić.

4. Zbieranie większej ilości potworów i używanie czaru Magiczne Cięcie

http://bankfotek.pl/image/1750773.jpeg

W niektórych okolicznościach w celu zwiększenia szybkości zdobywania doświadczenia bądź wygody warto lurować większą ilość potworów naokoło siebie a następnie użyć czaru magicznego cięcia. Dzięki temu nasza prędkość zdobywania doświadczenia rośnie szybciej (zaoszczędzamy czas), a czasami zużywamy nawet mniej mistur.

5. Potwory używające czarów typu Smoczy Oddech

http://bankfotek.pl/image/1750777.jpeg

Przeciwnicy typu Smoki uderzają z czaru Smoczy Oddech (tak zwany wave). Do takich przeciwników powinniśmy się ustawić jak na powyższym obrazku (na ukos od potwora), dzięki czemu ominiemy ten atak oraz zaoszczędzimy mikstury, które przy błędnym ustawieniu moglibyśmy przeznaczyć na potrzebne leczenie.

6. Inne

Możemy wymienić również inne sposoby które może wykorzystywać rycerz jednak są one nieopłacalne przy normalnym zdobywaniu doświadczenia. Należą do nich np Ściana Mocy, Kula Ognia aby zabić resztę potworów. Czar typu Kula Ognia bądź Magiczne Cięcie nadaje się jednak do "odkrywania" potworów które zastosowały czar niewidzialności.
Należy pamiętać, że podczas walki należy skupiać się w zależności od sytuacji na wyeliminowaniu najmocniejszych, najsłabszych, dystansowych lub najszybszych potworów.
Przy niektórych potworach warto również używać czar przyśpieszenia aby zaoszczędzić czas lub mikstury leczące.


Podsumowując, po opanowaniu powyższych technik, nasze zdobywanie doświadczenia na pewno stanie się bardziej wydajniejsze i efektywniejsze. To od was zależy w jakim stopniu opanujecie powyższe taktyki. Pamiętajcie, że wszystko zależy od waszej wyobraźni i pomysłowości jak usprawnić swoje zdobywanie poziomów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :uśmiech:

beta2468
02-07-14, 16:18
Podoba mi się to bo jest to taka forma samouczka dla ludzi, którzy nigdy nie grali w tibię. Co dla nas może być oczywiste to dla innych niekoniecznie.

Narwashi
02-07-14, 17:16
Nie podoba mi się. Autor traktuje nowych graczy jak niedorozwiniętych tłumacząc rzeczy które są oczywiste i intuicyjne. Lanie wody.

Arkon
02-07-14, 17:47
przemyślany poradnik, gratuluję.
mogłeś też coś wymyślić do gry w grupie, Altaron jest trudny i trzeba mieć drużynę : >

Garok
02-07-14, 20:06
Popieram Beatę, pamiętajmy, że nadal są gracze, którzy mieli mały kontakt z Tibią, a im poradnik napewno pomoże.
Zrobiony dobrze i dokładnie, jak dla mnie do przeniesienia.
Brakuje mi tylko też takich sposobów jak walka w grupie, pamiętać, żeby nie stać blisko shooterów, ustawiać potwory tak, żeby nie trafiały ani Ciebie, ani drużyny wawe'y.

Ezreal
02-07-14, 20:12
Tak jak wyżej dodałbym sposoby walki w drużynie bo tak naprawdę z tym mamy do czynienia przez większa cześć gry a nie z beczkami na krasnalch. Nooffence:)

life
03-07-14, 10:12
WIECEJ Przykładów !

Ferumbras
03-07-14, 19:00
huahuahuahua padłem czytając ten poradnik a może ktoś zrobi poradnik jak walczyć w pvp huehuehue

beta2468
03-07-14, 19:49
huahuahuahua padłem czytając ten poradnik a może ktoś zrobi poradnik jak walczyć w pvp huehuehue

Co Cie tak smieszy? Nie kazdy gral w tibie.... ja sama na poczatku nie wiedzialam co i jak. A skoro (pseudo) reklama poszla na rozne gry mmorpg, nie tylko tibie, to takie formy 'samouczku' sie przydadza.

Również proszę o dodanie informacji o expieniu druzynowym.

begar321
03-07-14, 21:45
Dobry poradnik :)
Co do przykładów walkach w teamie mogę podesłać Ci parę fotek jak bedziesz chciał.

Arkon
03-07-14, 22:40
poradnik pvp już gdzieś jest.
Breaner, jak w moim temacie jakiś screen się tobie przyda... nie krępuj się.

Arkadiasz
03-07-14, 23:17
Wg mnie mógłbyś zmienić temat na "Sposoby walki rycerzem i zwiadowcą", bo niektóre techniki są częściej używane przez zwiadów (uciekanie w koło przeszkody), a 1. sposób jest najlepszy tylko dla rycków 2h i dual, którzy otrzymują największe obrażenia od 2 potworka.

KanbeT2
04-05-15, 18:33
Ja polecam zrobić poradnik po co jest myszka w altaronie

lospytangos
05-05-15, 07:24
Na co Ci myszka w altaronie? :O Stajesz przed przeciwnikiem i nakurwiasz obszarowki ewentualnie Efo Tote lub Olta Tote. :D

KanbeT2
06-05-15, 13:09
Ten poradnik jest takiego typu jak ten :D https://www.youtube.com/watch?v=FLhWZa0t2Xo
Proszę więcej takich poradników

Marancza
06-05-15, 19:44
Ten poradnik jest takiego typu jak ten :D https://www.youtube.com/watch?v=FLhWZa0t2Xo
Proszę więcej takich poradników


Haha glebłem :uśmiech7:

neilran
06-05-15, 21:04
Ja popieram opinie Beaty, nie każdy zna tą gre, nie każdy grał w tibie i nie każdy jest taki fajny jak koledzy wyżej.

Dodatkowo, dla ludzi którzy nie grali w tibie i stare gry 2d, altaron może być trudny do opanowania.
Nowo przybyli gracze mogą nie wpaść na pomysł wykorzystywania wnęk/szczelin w skale.

Windykator
07-05-15, 01:51
huahuahuahua padłem czytając ten poradnik a może ktoś zrobi poradnik jak walczyć w pvp huehuehue

Myślę, że nie ma takiego, który pvp umie w 100%, więc niemożliwe jest zrobienie kompletnego poradnika do walk pvp.