PDA

Zobacz pełną wersję : Organizacja Przeciwko RPG'owcom i Teorie Spiskowe


Van Taron
19-05-11, 21:10
Czym jest OPR czyli Organizacja Przeciwko RPG'owcom i o jakich Teoriach Spiskowych mówimy? Już wyjaśniam.

Być może wielu z was słyszało o stronie, której nie bardzo mi reklamować na Oficjalnym Forum (tak :) bo już jest też i nieoficjalne), a jest to strona, która zdradza sekrety gry.

Od razu zacznę od swojego zdania żeby nie było że znów hejtuje. Osobiście mi ta strona nie przeszkadza mimo że jestem przeciwko solucjom. Ale nie mówię tego by komuś zakazywać korzystania z ściągawek, bo każdy ma swoje zdanie. Moje jest takie że to psuje frajdę. Teraz zostanę uznany za zagorzałego RPG'owca co nie jest dobrym sformułowaniem, dlatego już wyjaśniam na czym to polega...

Gdy masz podane na tacy wszystko, to zaliczasz po to by zaliczyć, i jaki w tym sens? Jak już zaliczysz to jakie jest Twoje odczucie? "Dostałem doświadczenie, dostałem jakiś unikatowy przedmiot, jest fajnie." Ale jest lepiej kiedy dochodzisz do czegoś sam, poznajesz świat samodzielnie gdy jesteś ciekawy a po trudnym zadaniem na główkowanie, jesteś z siebie dumny że to ogarnąłeś. Ale to tylko moje zdanie, nie każdy ma dusze prawdziwego gracza.

Większość to Cheaterzy, Hackerzy i cała reszta, która nigdy niczego nie uzyska samemu. Musi wspomóc się jakimś pomocnym programem by pokazać siebie w sieci tak jak nigdy nie pokaże w życiu rzeczywistym. Ludzie trenują, poznają, starają się mocno nie po to by ktoś w chwile uzyskał to co oni, na co oni pracowali dłuższy czas.

Ale mimo to pojawili się tacy i tutaj, i już mają swoją nazwę ze względu na ich masywność, stali się Organizacją, przeciwko tym, którzy nie chcą na oficjalnym forum zdradzać sekretów gry, ułatwiających grę dla nowych, oraz ze względu na założenie Administracji.

Wszystko było by okej, bo w sumie niech sobie i mają tą stronę, ale ... Zaczęły pojawiać się kontrowersyjne zaprzeczenia co do wypowiedzi i założeń Administratorów. Miałem momenty kiedy to ja sam obwiniałem Administracje o niechlujstwo. Co do pewnych własnych założeń mam pewność, a co do innych, zmieniłem zdanie. Bo przecież każdy może je mieć, co nie? :)

Na tej stronie powstał również dział dotyczący tego tematu, a nazywa się "Afery Altaronu", sama nazwa poparta też newsem, tak przyciąga że aż trudno nie zaspokoić ciekawości co tam za afery się kryją. Co prawda strona nie ma jeszcze dużej oglądalności bo spam reklamowy na forum oficjalnym został szybko usunięty (jak i zapewne sam użytkownik) ale aferzyści tutaj pojawiają się często.

Tematy takie jak wylogowanie z białą czaszką, czy odbanowanie pojawiły się i budzą wątpliwości wśród aferzystów czy też zwykłych graczy. Nie jestem naocznym świadkiem, a przypuszczenia moje mogą być takie, że serwer może sprawiać psikusy. Pojawił się crash, częste zmiany ze względu na błędne ubalansowanie itd

Gra jest nowa, serwer świeżo otwarty, co prawda przyciągną sporo graczy, ale nie oszukujmy się, bo wciąż staje na nogi z przysłowiowego raczkowania.

Co wy o tym myślicie? Dla ciekawskich mogę podać adres strony na pw.

Pozdrawiam
Van Taron

matus
19-05-11, 21:18
Całkowicie cie popieram ! Ludzie prubója isć na łatwiznę niestety;/

piotrek09i
19-05-11, 21:22
:D Mi tam ta strona nie przeszkadza, przyznam sam że skorzystałem z niej 2 razy:p lecz nie uzyskałem odpowiedzi, a mianowicie chciałem sprawdzić listę czarów Łucznika i wojownika xD

Tron
19-05-11, 21:24
Gdy masz podane na tacy wszystko, to zaliczasz po to by zaliczyć, i jaki w tym sens? Jak już zaliczysz to jakie jest Twoje odczucie? "Dostałem doświadczenie, dostałem jakiś unikatowy przedmiot, jest fajnie." Ale jest lepiej kiedy dochodzisz do czegoś sam, poznajesz świat samodzielnie gdy jesteś ciekawy a po trudnym zadaniem na główkowanie, jesteś z siebie dumny że to ogarnąłeś. Ale to tylko moje zdanie, nie każdy ma dusze prawdziwego gracza.

W tym właśnie tkwi problem. Większość graczy woli pójść na łatwiznę, zamiast główkować nad rozwiązaniem jakże ciekawych zadań i zagadek, to ta osoba woli "zerżnąć" wszystko z poradników. Śmiem stwierdzić że to wszystko winna stron fanowskich Tibi, takich jak tibia.pl (http://tibia.pl/). Takie strony ociekają rozwiązaniami zadań, listami ekwipunku i czarów. Mogę się założyć że nikt z tego forum, nie rozwiązał zadania, jakie stawia przed nami "RL" Tibia, bez pomocy takich wspomagaczy. Sam nie zaprzeczam, sam z tego korzystałem, ponieważ "RL" Tibia nie stawia na elementy RPG, tam nie czuje się tego specyficznego klimatu jakie oferują gry RPG i cPRG. W przeciwieństwie od dziecka Cipsoft'u, Altaron stara się oferować takowy klimat. Twórcy tego serwera, główkowali się ponad cztery(!) lata, żeby nam to umożliwić. A robili to dla nas, graczy-rpgowców. Spróbujcie coś sami odkryć, jakąś tajemnicę, a zobaczycie jaka towarzyszy przy tym radość. Twój "wirtualny fallus" rośnie, i masz się czym pochwalić, a być może jeśli pierwszy rozwiążesz jakieś ekstremalnie trudne zdanie zapiszesz się w kraty historii Altaronu. Także apeluję, żebyście nie korzystali z takich stron i poradników, chociażby z szacunku dla twórców i dla siebie.

Van Taron
19-05-11, 21:25
:D Mi tam ta strona nie przeszkadza, przyznam sam że skorzystałem z niej 2 razy:p lecz nie uzyskałem odpowiedzi, a mianowicie chciałem sprawdzić listę czarów Łucznika i wojownika xD

Ale po co? Czary powie Ci Twój nauczyciel w Gildii, wymieni Ci wszystkie na każdy poziom. Naprawdę nie jest trudno pochodzić i popytać samych NPC. Wiadomo że jeżeli wyruszasz na wyspę Łucznikiem czy Magiem, to właśnie w Gildii Magów czy Łuczników znajdziesz kogoś, kto Ci powie czy takowe czary są czy ich nie ma.

@Up Cóż mogę powiedzieć, niestety tak jest i nic tego nie zmieni. Może gdyby Altaron zajął się osobną promocją (nie na Tibia.pl), i miał by w 100% zmienione tekstury, nie był by tak kojarzony i nie zjechała by się tu cała ta grupa Tibijczyków.

Gibonus
19-05-11, 21:30
Mi tam strona nie przeszkadza a nawet bardzo sie ciesze ze takowa powstala i ktora wyglada na wmiare solidna...

Co do wypowiedzi pana xxd czy jakos tak to mysle ze z biegiem czasu i to administracja tej strony doda z tego co widzialem na date powstania to bylo to niedawno wiec wszystko w swoimc zasie (mysle).

A tak poztym to i tak nie wiem jakimi postaciami graja autrzy tejze strony wiec nie widomo do jakich czarow beda miec dostep byc moze dlatego powstalo forum by inni gracze chcacy sie tym podzielic mieli taka okazje.

Slythia
19-05-11, 21:38
Wszystko byłoby fajnie, gdyby autorzy tej strony, nie byli za przeproszeniem - baranami. Czytając tą stronę praktycznie leżę ze śmiechu, cóż za teorie spiskowe udało im się uknuć.

Brzmi na prawde niewiarygodnie... ale ta historia zdarzyła się naprawdę. Bohaterem jest gracz Conanus. Jak donoszą nasze źródła MG zdjął mu bana by ten mógł przesłać itemki i pieniądze na noobchara.
Jeśli okaże się, że Trav zna tą osobę w jakikolwiek sposób to osobiście postawię autorowi tej teorii piwo, nawet przyjadę. Nie ma jak w ludzkich błędach dopatrywać spisku.

Wszelkie sprawy, niejasności mogę jasno wyjaśnić każdemu zainteresowanemu. Jednak lepiej jest przecież wymyślać własne teorie, fakty etc.

Jeśli zaś chodzi o rzekome zabijanie graczy - jedyną osobą, którą do tej pory zabiłam w jakikolwiek sposób jest Rekhyd - questa robiłam ;].

Wymieniać się informacjami o czarach możecie, nikt takiego tematu nie usunie. Zakazujemy jedynie spoilowania questów. Czy naprawdę to tak dużo? Jeszcze parę lat temu spoilery w Tibii także były zakazane pod każdym względem.

Tron
19-05-11, 21:42
Jeśli zaś chodzi o rzekome zabijanie graczy - jedyną osobą, którą do tej pory zabiłam w jakikolwiek sposób jest Rekhyd - questa robiłam ;].

2011-05-19 20:47:11 Gracz zginął na poziomie 46 , zabity przez nieznan.
Czyżbyś to była ty, hę? :D

zelan
19-05-11, 22:02
Naprawdę, piękna strona. Autor przedstawia nam Altaron jako wielkie zło z okropną administracją, po czym zachęca nas do zajrzenia w spis broni i innych pierdół. Cóż to za buntownik ze złamanym sercem.

cado
19-05-11, 22:04
POLACY <3

On ma lepsze itemy ode mnie! Na pewno GM mu dał!
On wbija poziom szybciej ode mnie! Na pewno GM spawnuje mu potworki!
On jest w jakiś inny sposób lepszy w grze ode mnie! Na pewno jest kolegą GMa który ułatwia mu grę!

NA POCHYBEL SKURWYSYNOM!

PS
Jeśli autorzy tej strony grają aktualnie na Altaronie, to powodzenia w expieniu, kiedy będziecie musieli dzielić się z 10 noobkami, którzy znajdą dokładne położenia danego spawnu na mapie ;d

Brando
19-05-11, 22:05
Naprawdę, piękna strona. Autor przedstawia nam Altaron jako wielkie zło z okropną administracją, po czym zachęca nas do zajrzenia w spis broni i innych pierdół. Cóż to za buntownik ze złamanym sercem.

Zakładam że te całe afery powstały jako taki wabik. Generalnie wyglada to jak afery z pudelka i ma tak samo działać. Sprawiać by zaciekawiony user wszedł :)

Poza aferami reszta rozwija się całkiem fajnie ;)

cado
19-05-11, 22:06
Na naszym Forum zagościł dziś nowy dział!

Są to Afery Altaronu, czyli wszystkie niewyjaśnione i zagadkowe zdarzenia w świecie gry w udziale których maczali swoje palce nadprzyrodzeni. MG i tutorzy, wiedzcie że nie jesteście bezkarni i patrzymy wam na ręce ;)


http://media2.pl/pliki/fakt.jpg

zelan
19-05-11, 22:14
Dokładnie o tym samym myślałem ^^. Artykuły do zapełnienia strony i zainteresowania czytelnika jakże beznadziejnymi tematami.

Hpplttlbzr
19-05-11, 22:20
Też wykryłem spisek! pierwsza część czarów tworzących ("ekam") to od tyłu "make"! Twórcy są niebezpieczną sektą, stosującą przekaz podprogowy! Opanujcie się, póki czas i wiedzcie, że coś się dzieje...

Van Taron
19-05-11, 22:25
Też wykryłem spisek! pierwsza część czarów tworzących ("ekam") to od tyłu "make"! Twórcy są niebezpieczną sektą, stosującą przekaz podprogowy! Opanujcie się, póki czas i wiedzcie, że coś się dzieje...

Symbole jak z serii Illuminati czy Bohemian Grove.

Holdom
19-05-11, 22:47
Robienie zadań z pomocami to tak jakbyśmy przeczytali o czym jest film, a go nie oglądnęli. Po to są pisane historie, by je poznawać, nie tylko przez książki na półkach czy przez rozmowę z npc, ale właśnie przez zadania, które wiążą się ze sobą, tworząc fabułę - o to chodzi w rpg, a nie o walenie poziomów. Inne gry są oparte tylko na questach (większość przynajmniej) za które dostajesz doświadczenie + jest w nich fabuła. Altaron ma to do siebie, że jak nie zrobisz questów to po prostu nie znasz historii, można bić bezsensu moby... Pozdrawiam wszystkich zapalonych rpg'ców :)

Ps.. Czekam na n-pvp :)

Tron
19-05-11, 22:54
Robienie zadań z pomocami to tak jakbyśmy przeczytali o czym jest film, a go nie oglądnęli. Po to są pisane historie, by je poznawać, nie tylko przez książki na półkach czy przez rozmowę z npc, ale właśnie przez zadania, które wiążą się ze sobą, tworząc fabułę - o to chodzi w rpg, a nie o walenie poziomów. Inne gry są oparte tylko na questach (większość przynajmniej) za które dostajesz doświadczenie + jest w nich fabuła. Altaron ma to do siebie, że jak nie zrobisz questów to po prostu nie znasz historii, można bić bezsensu moby... Pozdrawiam wszystkich zapalonych rpg'ców :)

Ps.. Czekam na n-pvp :)

Podpisuję się pod tym rękami i nogami!

Gibonus
19-05-11, 22:55
Ps.. Czekam na n-pvp :)

I wszystko jasne :D:D

Van Taron
19-05-11, 23:04
Prosił bym bez off topu, Non-Pvp ma już swój dział. Faktem jest to że jeżeli mamy walczyć z Abitańcami a w tym czasie też trwa wojna klanów (z plotek słyszałem że między Securum i Plan-B), to nie wiem czy po najeździe barbarzyńców znajdzie się czas na wspólną grę. Zapewne od razu uderzy chciwość, blokowanie graczy a nawet dobijanie... A przecież wiele Zadań w Altaronie wymaga grupowej gry...

gex1995
20-05-11, 09:05
QUESTY
TU BEDA OPISANE QUESTY KU UCIESZE NOBOW

Matko , zerknąłem na tą stronkę to ... normalnie banan na mordzie się robi xD Takie za przeproszeniem pierdoły :rolleyes:

Sosna
20-05-11, 09:39
no fakt mało inteligentna strona :o

PLant
20-05-11, 10:34
Ale pomocna. Ma najwięcej informacji. Już nie ważne, jakie tam lecą teksty ;) I tak inteligencją przewyższa połowę graczy, więc jest nawet dobrze..

Tomek119
20-05-11, 14:54
A jak ja otworzyłem tą stronkę z ciekawości i pootwierałem wszystkie podtematy 'czary wojownika' 'zadania' wszędzie wyskoczył błąd ;D nie wiem co wy w tym widzicie takiego głupiego, jak tam nic nie ma !! xD

Tron
20-05-11, 15:38
Słuchajcie, to że takie strony powstaną to tylko kwestia czasu. Nawet już jedna stara się coś wskórać, ale jej to nie wychodzi. Chociaż ich mapa respawnów na pewno komuś się przyda. Nikt z administracji nie usunie takiej strony, nic im nie może zrobić - nie ma jak. To że zaglądacie na takie strony to tylko wasza sprawa, sami niszczycie sobie grę.

Sosna
20-05-11, 15:56
@up dokładnie. No bo po co cieszyć się z jakiegoś ciężko zdobytego np addonu? Jak przecież mogą wam podać na tacy ten quest. Jeszcze tylko brakuje żeby wam dawali np potrzebne do tego przedmioty albo w ogóle robili te zadania za was :o