PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja została wprowadzona!


Altrel
19-05-14, 03:41
Witajcie w ten piękny, poniedziałkowy poranek!

Przede wszystkim przypominamy o pobraniu najnowszego klienta gry, bez którego nie zalogujecie się do świata Altaronu.

POBIERZ KLIENTA GRY (http://altaron.pl/download)

Aktualizacja właśnie została wprowadzona. Oprócz zmian w samej grze stworzyliśmy całkiem nową stronę główną, która zawiera teraz wiele nowości oraz udogodnień. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi opcjami i podzielenia się ewentualnymi uwagami oraz pomysłami.

Mnogość wprowadzonych nowości jest na prawdę duża! W zapowiedziach opisywaliśmy Wam nowe wyzwania (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10154), które dla Was przygotowaliśmy, systemy oraz zmiany w pvp (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10231) jak i zmiany w balansie profesji i sub-profesji (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10313). Ponadto w tym (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10449) temacie możecie przeczytać dokładnie o wszelakich zmianach dokonanych w celu poprawy balansu miedzy profesjami jak i odczytać wykresy, które przedstawiają sposób w jaki "to wszystko" działa.

W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowanym podczas testów! To dzięki Wam - graczom, którzy spędzają godziny nad testami i dyskusjami dotyczącymi zmian w grze udaje nam się tworzyć Altaron taki jakim jest teraz :piwo:. Interakcja na poziomie gracz - administracja jest dla nas bardzo ważna!

Mamy też kilka ważnych wiadomości na temat zmian w ekipie. Matt The Healer oraz Mervakis rezygnują ze stanowiska doradcy. Dziękujemy za ich wkład w tworzenie Altaronu. Witamy tym samym nowych doradców: Eletrix na serwerze npvp oraz Slip na serwerze pvp. Miejmy nadzieję, że świeża krew wpłynie pozytywnie na całokształt prac nad Projektem. Ponadto Majkul postanowił, iż skupi się jedynie na tworzeniu grafik tym samym rezygnując ze stanowiska Mistrza Gry. Dziękujemy mu za dotychczasową pracę i pomoc w wielu ważnych zadaniach!

Nie zatrzymujemy Was już więcej na forum. Ruszajcie w świat odkrywać nieznane!

Administracja Altaron.pl

Walles
19-05-14, 06:07
Rewelacja :) a ten dmg z puginałów !! w końcu !!

siwyus
19-05-14, 06:33
Czemu nie da się schować odnośników od "zarządzania kontem"?
Poza tym coś jest nie tak z linkiem do komentarzy w newsie dotyczącym tego tematu. Z resztą chyba nie tylko tego. Wszystkie pokazują "nieprawidłowy temat".

Marek zrezygnował... :(

Dreat
19-05-14, 06:41
Merv :<

A up wydaje się dać tylko dobre rzeczy, oby tak dalej!

No i siwy ma rację, linki do komentów nie działają, błędne url są podane.
Nie ma zmiennych w GETcie :<

chaosart
19-05-14, 07:06
Dlaczego przed upem miałem 180 czy tam 190 pnów a teraz mam 110 pnów?

Walles
19-05-14, 07:08
Bo masz nadwyżkę czyli ponad 255 i nowy licznik Ci się pokazał. ja mam np. 570 a pokazuje mi tylko 65.

Maludki
19-05-14, 07:08
Bo teraz liczy po 2PN a nie po 5

Catthon
19-05-14, 07:36
Gratulacje. I za upa, bo jest odważny i wymagał kolosalnego nakładu pracy, i nowym doradcą, bo zostali bardzo celnie dobrani.

Merv, wiesz, że rezygnacja ze stanowiska doradcy nijak nie zwalnia Cię od podtrzymywania ścian w depo o 3 nad ranem? :uśmiech6:

Pizmak
19-05-14, 07:37
Czyli jednak limity na umiejętności zostały zdjęte?

19960314
19-05-14, 07:48
07:46 Widzisz przeklętą zbroję (Pancerz: 22+1, Zużycie: 1.98%, Wnęk: 1).
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o sile 125+.


http://dzidziusiowo.pl/images/stories/dzidzius/kat_mamy_dziecko/placz_dziecka.jpg

krycha3064
19-05-14, 07:59
My tu pierdu pierdu a gdzie mój upadły O.o?

Lunaar
19-05-14, 08:07
gdzie wy mnie teleportneliscie -.-.-.- nie moge wyjść halp!

pan
19-05-14, 08:27
Przesadziliście z wymaganą obroną u maga do tarczy... Mam 118 lvl rozdałem kilka pnów w siłę i reszte w obrone, mimo to nadal widzę komunikat "
Twoja umiejętność obrony jest zbyt niska, aby w pełni wykorzystać jej możliwości." Mam złotą tarczę, która wcześniej była na 100 lvl. Teraz może na 150? -,-

carlcoxxx
19-05-14, 08:33
Chyba mag ma po upie chodzić bez tarczy, bo ja swojej demo też nie spełnie wymagań :uśmiech4: szkoda pn..

Walles
19-05-14, 08:44
08:27 Eragnus Maximus otrzymuje 614 obrażeń.
08:27 Eragnus Maximus otrzymuje 411 obrażeń.
08:27 Eragnus Maximus otrzymuje 328 obrażeń.

Puginał + Autoatak.


Misiaczki welcome to.

Mastach
19-05-14, 09:05
Po tym upie to mag na hp moze ssac za przeproszeniem 2 pallkow nekro (nie trzeba nawet 150 lvla) i spi na strzała...

Arkon
19-05-14, 09:34
co to są za dzienne WTF? miało być lepiej chyba za teleskopy gdzie dostawałem 50~k dostałem 25 D:

miało być chyba exp x3 za dzienne bo będzie prawie że raz na dzień 18h czekania
a słyszę od ludzi że raz na 24h 1,5k i 45k za paczkie i raport a za teleskopy 25k :l
teraz dużym lvlowm się nie opłąca robić dziennych, co będzie robił wymiatacz?
populacja smoków zniknie z Altaronu jak tego nie zmienicie! a wymiatacz już ostrzy kły na smoczki!
po za tym ja również bardziej wbijam tutaj na dzienne i czasem exp jak mam czas.

carlcoxxx
19-05-14, 09:42
Rzeczywiście, coś jest nie tak z dziennymi - dają sporo mniej expa niż przed upem. Z tego co pamiętam miało być exp za dzienne x3 + dzienne co 18h:zdziwiony:

pregusia
19-05-14, 09:52
Rzeczywiście, coś jest nie tak z dziennymi - dają sporo mniej expa niż przed upem. Z tego co pamiętam miało być exp za dzienne x3 + dzienne co 18h:zdziwiony:

Owszem, doswiadczenie za nie zostalo zrewidowane. Ale chcialbym zalwazyc, ze robiac co N-ta misje dzienna poza doswiadczeniem bedzie sie otrzymywalo rowniez punkty nauki, takze wyzsze poziomy beda mialy z nich zysk.

Arkon
19-05-14, 09:53
ale ja chcem expa ;c może chociaż x2 bo i tak mamy raz na 24h.

carlcoxxx
19-05-14, 10:04
''Misje z definicji są - dzienne, czas ich "resetu" ustawiony został na 18h, będą dawały 3x więcej doświadczenia niż obecnie - nikt nie będzie stratny. Miały to być misje dla osób, które mają mało czasu na grę. Osoba, która od rana do nocy robi misje co 4h ma raczej sporo wolnego czasu''

Co się stało z tym założeniem?:zaskoczony:

Arkon
19-05-14, 10:21
niby każdy dostał ss a nie działają, może chociaż by nie mydlić oczu? : >

http://i.imgur.com/T96LELi.png

dlaczego nie ma postaci na forum juz?

Bubsko
19-05-14, 10:36
Balans jest niesamowity jak 160 zwiad nekro alchemik w sekunde zadaje 1,3k dmgu w maga(w rycerza jedyne 1,1k.

GG,HF.

Uiop
19-05-14, 10:56
''Misje z definicji są - dzienne, czas ich "resetu" ustawiony został na 18h, będą dawały 3x więcej doświadczenia niż obecnie - nikt nie będzie stratny. Miały to być misje dla osób, które mają mało czasu na grę. Osoba, która od rana do nocy robi misje co 4h ma raczej sporo wolnego czasu''

Co się stało z tym założeniem?:zaskoczony:

I dobrze. Ja bym usunął dzienne.

carlcoxxx
19-05-14, 11:25
Niektórzy są za usunięciem dziennych, inni są zwolennikami pozostałych rozwiązań. Nie rozumiem jedynie faktu, że administracja informuje graczy, że po upie będzie piekło a nie szczypało :uśmiech6:

Stary Uzdrowiciel
19-05-14, 12:05
No to dzisiaj wieczorkiem lecimy z levelkiem :uśmiech:

bilsom
19-05-14, 12:49
Balans jest niesamowity jak 160 zwiad nekro alchemik w sekunde zadaje 1,3k dmgu w maga(w rycerza jedyne 1,1k.

GG,HF.



huehuehue przednio 4 zwiadzików nekro jest w stanie poskładać wszystko w takim razie hehe

Keine
19-05-14, 12:49
Skupie się na stronie, bo widzę że reszta skupiła się na grze :P
Aktualizacja właśnie została wprowadzona. Oprócz zmian w samej grze stworzyliśmy całkiem nową stronę główną, która zawiera teraz wiele nowości oraz udogodnień. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi opcjami i podzielenia się ewentualnymi uwagami oraz pomysłami.
Nie zrozumcie mnie źle, nie chce powiedzieć ze jest źle, bo jest super! Ale imho są pewne niedociągnięcia(brak możliwości zwinięcia wspomnianego już zarządzania kontem) które wypadało by dopracować i może co nieco zmienić jeszcze. Ale jak by na to wszystko nie patrzeć- Gratulacje dla Administracji się należą!
Świat gry:
-Lista Nieruchomości- świetna sprawa!
-Czary-Niby ok, ale wg. mnie bardziej praktyczniejszym rozwiązaniem był by podział na klasy i następnie subprofesje.
-Potwory- Jeżeli chodzi o spis i opis tego całego plugastwa z którym przyjdzie nam się zmierzyć to miodzio! Ale! Ale! Do znalazłem w tej beczce miodu łyżkę dziegciu... Największy minus w tym wszystkim to to że nie można otworzyć danego potworka bezpośrednio w nowej karcie, trzeba normalnie kliknąć i się przechodzi do tej strony... Administracjo proszę zmieńcie to, jest to spore utrudnienie dla wszystkich!
Przedmioty:
-Wszystkie bronie- super że jest ten spis na stronie, ale podobnie jak w przypadku potworów, nie da się wybranego przedmiotu otworzyć w osobnej karcie. I do tego jeszcze wszystkie rodzaje żywiołów, za dużo tego jest na raz. Mi przez to długo się ładuje strona, może lepszym wyjściem było by to że jak wejdziemy w dana broń to wtedy nam się wyświetlają dane warianty tego oręża. Administracjo pomyśl nad tym.
Reszta jest ok, oprócz braku tej nieszczęsnej opcji otwierania przedmiotów w nowej karcie.
Galeria:
-Mapy-OK
-Wydarzenia z gry- OK
-Konkursy- jedna kategoria z wewnętrznym podziałem na podkonkursy(pierwszy, drugi, trzeci, zdjęcie tygodnia)
-Aktualizacje- to samo co wyżej.
-Pozostałe- też OK
Forum-OK
Wiki- Trzeba ją dostosować do nowego świata(po updatecie), bądź wogóle zlikwidować( wypadało by jeszcze przenieść na stronę informacje o NPC)
Faq- to samo co Wiki
Twórcy- A nie lepiej "Sala chwały" (takie małe coś dla swojego samo uwielbienia :oczko:)
Poradniki- trzeba je dostosować w tempie ustawy "o poprawie stanu służby zdrowia" byle tylko były o niebo lepiej napisane niż wspomniana ustawa:uśmiech6:
Regulamin Gry- Ok

Czy ktoś jeszcze podziela moje zdanie? Czy tylko ja mam takie spojrzenie na świat?:D

Atnamorken
19-05-14, 12:50
Moja propozycja: usuńcie wszystkie profesje... zostawcie tylko palka nekro, i tak wszyscy będą teraz tylko nim grali.

Arkon
19-05-14, 13:23
chciałeś napisać że zwiadka nekro/alchemika.
i tak w ogóle gdzie sprawdzę na stronie czy serwery są włączone czy też nie?
w poprzedniej wersji była taka opcja ;d

przed update moja kusza miała +10% teraz ma +5% ... to jest lipa ;x

krrystian
19-05-14, 13:25
Jak ktos nie grał dłuższy czas i sie do upa nie przygotował to jest Masakra :D


Mam postać 130 poziom ale... nie mogę nic z nią zrobić ;D Jest bezużyteczna aktualnie.

Nie mam zręczności w ogole by strzelać z czegokolwiek, nie mogę żadnej lepszej zbroi nosić bo nie mam siły, Pnów jest niewiele wiec tez nie dodam wszystkiego. Bez sens totalny, powinien być jakiś większy reset skili by kazdy kto juz ma postać mogł sie przestawić na nowy system.

pregusia
19-05-14, 13:29
Jak ktos nie grał dłuższy czas i sie do upa nie przygotował to jest Masakra :D


Mam postać 130 poziom ale... nie mogę nic z nią zrobić ;D Jest bezużyteczna aktualnie.

Nie mam zręczności w ogole by strzelać z czegokolwiek, nie mogę żadnej lepszej zbroi nosić bo nie mam siły, Pnów jest niewiele wiec tez nie dodam wszystkiego. Bez sens totalny, powinien być jakiś większy reset skili by kazdy kto juz ma postać mogł sie przestawić na nowy system.

Pnów, jak masz 130 poziom, masz przynajmniej 120*2 + 7*9 i wiecej.
W kliencie zaokragla do 255 poprostu.

Arkon
19-05-14, 13:38
czemu wszystkich PN nie widać? to utrudnia sprawę

Irdorath
19-05-14, 15:16
Obsługę popieścił chyba prąd jeśli chodzi o bonusy w zestawach

Atnamorken
19-05-14, 15:35
Czemu mam mniejszy dmg niż przed upem? Mam maga nekromantę, myślałem że zwiększycie mi dmg ;[ z efo tote biję po 100-150, gdzie wcześniej biłem po 200 (smoki)

Tron
19-05-14, 15:36
Liczyłem na jakieś podsumowanie zmian wprowadzonych na test serwerze jak i po (bo zgaduję, że zapowiedzi pokryły wszystko poza tym). Wszystko co zostało wprowadzone wypunktowane i tym podobne. Ktoś (albo ktoś kto nie uczestniczył w testach) kto nie jest na bieżąco na forum może mieć problemy z ogarnięciem tych tabelek i spisów zmian w kilkunastu tematach. Bo trochę zamieszania było.

Nowym doradcom gratuluję! :oczko:

Veliothe
19-05-14, 16:13
Wcale magów możecie wyrzucić do kosza i robić zwiadów nekro/alchemików :) Jestem rozczarowany 'ostatecznym' balansem. Poczekam i popatrzę, może jednak nie był taki 'ostateczny'. Jak narazie dziękuję za grę.

Irdorath
19-05-14, 17:14
Gdybym grał magiem to też już podziękuję. Ale zapewne gdyby poprawili obecne błędy to palek nekro będzie poszkodowany, moim zdaniem sytuacja patowa dla obsługi. Jesteśmy ciekawi z moją ekipą co dalej

Bubsko
19-05-14, 17:23
Wcale magów możecie wyrzucić do kosza i robić zwiadów nekro/alchemików :) Jestem rozczarowany 'ostatecznym' balansem. Poczekam i popatrzę, może jednak nie był taki 'ostateczny'. Jak narazie dziękuję za grę.

Ja osobiscie narazie nie widze,zadnego balansu,skoro jedna osoba(wcale nie jakis super wysoki lv nekro-alchemik zwiadowca)zadaje dmg ponad 1k

Przed updatem obrazenia byly calkiem dobrze zbalansowane i wojna wygladala ok...dodalibyscie war moda,kosmetyczne zmiany i bylo by ok.

Walles
19-05-14, 17:26
Mustafa poleć na jakiś resp i sprawdź drop :zły:

bilsom
19-05-14, 17:38
Ja osobiscie narazie nie widze,zadnego balansu,skoro jedna osoba(wcale nie jakis super wysoki lv nekro-alchemik zwiadowca)zadaje dmg ponad 1k

Przed updatem obrazenia byly calkiem dobrze zbalansowane i wojna wygladala ok...dodalibyscie war moda,kosmetyczne zmiany i bylo by ok.

mogli tak zrobić w tym upku dodać system pvp z war modem a nad reszta jeszcze pracować, wyszło jak wyszło i wszyscy o tym wiedza że jest nie tak jak być powinno

Ancieq
19-05-14, 17:57
Jeszcze tylko zrobicie dodatki do strojow i bedzie git :) Do rycerza podstawowego proponuje miecz (wyciagniety z pochwy) w reku i helm

Maludki
19-05-14, 18:01
Gram magiem i dziękuje za gre :) Jak coś się zmieni to wrócę :)

Estebano
19-05-14, 18:31
Jak dobrze ze od miesiaca expie zwiada nekro alchem mrr

Wymiatacz788
19-05-14, 18:42
A mi się podoba. Oprócz kilku błędów które zgłosiłem najszybciej jak się da, update jest zajebisty. Tylko bić lvl, robić zadania i skillować zręczność ;)

Walles
19-05-14, 18:52
Najlepsi to są tradycyjnie Ci, którzy nawet nie poznali swoich nowych czarów, nie poszli expić, dostali jedynie bułe od jakiegoś nekromanty i już lament że jest OP. Nekromanta miał być od zawsze mocny tyle że nieudolność Slythii tego nigdy nie dokonała.. a gdy teraz nadeszła normalność czyli duchowny jest od leczenia a nekro od bicia to wszyscy wielce poszkodowani ;/ szkoda że ja 3 lata byłem poszkodowany bo mój nekromanta był ciągle pogarszany, ani leczenia ani DMG. Nie wiem czy wiecie co to jest bonus do zadawanych obrażeń od światła ale jak zaczarujecie sobie bełty na światło to wcale źle nie bijecie... Ewentualnie robić Nekromantów tak jak to kiedyś była moda na Duchownych a Nekromanta był zupełnie niegrywalną postacią, tak tak Dark Shooter i kilku wybrańców powbijali levele tylko dlatego że nie idą za tłumem i dobrze wiedzieli ze w końcu nadejdą właśnie te dni które mamy teraz. :):)

PS. Najlepiej to zróbcie by nekromanta na wojnie tylko latał i poty donosił, może Duchowni będą zadowoleni.


Pozdrawiam

tomakeo
19-05-14, 18:57
Chciałem serdecznie podziękować za brak możliwości kupowania składników alchemicznych! Brawo!

Przyłączam się do podziękowań :)
Przy okazji oferta ode mnie:
Kupię miliard plastrów miodu i tyle samo skrzydeł nietoperza, skoro nie można w sklepie tego kupić -_-

krrystian
19-05-14, 18:58
z tego co widze juz puginał osłabili z 80 do 65 ataku

w expie puginał jest bezuzyteczny niewiele lepszy od bełtow, a wrecz gorszy bo nie ma kpiro.

Jednak z yase unar dalej bije duzo

Pamela
19-05-14, 19:05
A mi się podoba. Oprócz kilku błędów które zgłosiłem najszybciej jak się da, update jest zajebisty. Tylko bić lvl, robić zadania i skillować zręczność ;)

Mi również się podoba, pomimo, że jestem duchownym. Może są jakieś drobne aspekty, które bym poprawił ale to IMHO kwestia czasu.
Całokształt na +
+Gratulacje dla Eletrix'a i Slip'a ;)

bilsom
19-05-14, 19:29
Powtarzałem i bede to robil dalej. Administracja ktora aby potrafi pisac formulki i na ich podstawie mysli,ze wszystko osiagnie jest w dupie zeby nie powiedziec,ze juz dalej. Dopieprzyli taki balans,ze sie rzygac chce. Nic poza sprobowaniem wykonania nowych questow nie zamierzam robic na altaronie. update ktory mial byc zbawieniem i przyciagnac graczy wlasnie ich odepchnal ;) Pozdrowienia i gratulacje dla wytrwalych tych ktorym chce sie tutaj jeszcze expic czy tez skilowac. Za czasow slythi bylo mega slabo ale teraz jest chujowo. Co update to wieksze gowno


powiem tak Ci co graja tylko dla expa upek będzie się podobał, natomiast tym co walczą, graja na pvp, już nie koniecznie. Mi balans w ogóle się nie podoba, sto razy lepszy był ten ostatnio co był przed upem, wystarczyły w nim małe kosmetyczne zmiany, co do expa to wystarczy mi "motyka" a i tak lvl wbije nawet najsłabszą postacią. balans pvp = gniot.

sebcio12
19-05-14, 19:35
200 zwiadowca duchowny alhemik, jestem zajebistym prosuportem który nie wyleczy sie od 3 zwiadowców nekromantów. Brak małych mikstur. Rozjebany balans.

Bye altaron.

Mcree
19-05-14, 19:41
A ja się nie wypowiem bo jest na to zbyt wcześnie. Po tygodniu grania można pisać na temat balansu obrażeń, przydatności czarów czy innych przedmiotów.
Na pierwszy minus pomniejszony exp z dniówek który miał być 3 razy większy, może nie minus a zaskoczenie, hmm póki co więcej nie zauważyłem, PN'y rozdam jak jeszcze trochę podskilluje (tak jestem maniakiem :P)
Co do plusów nowa funkcjonalność strony zasługuje na pochwałę.
Póki co tyle, zobaczymy jakie będą komentarze po tygodniu, Altaron idzie w dobrym kierunku, a tym co wszystko nie pasuje zawsze się znajdzie kilku(nastu) :/

bilsom
19-05-14, 19:47
z tego co wiem balans nie pasuje tym co walczą, a skoro im coś nie pasuje to jednak jest coś na rzeczy chodzi o balans pvp nie o expienie nikt z tych co im sie nie podoba upek nie pisze o expieniu i jak się expi tylko o pvp. Skoro walczą praktycznie od 3 lat i widza, że coś jest nie tak to znaczy, że rzeczywiście coś jest nie tak, jak napisałem kilka pozycji wyżej do expienia wystarczy przysłowiowa motyka a i tak lvl się wbije, w pvp ta motyka nie wystarczy :)

Aydek
19-05-14, 20:21
Powiem tak, jestem tu nowy. Zaczęliśmy grać z dwoma kumplami ze 2-3 tygodnie temu. Grało się zajebiście bo ta gra reprezentowała starą, dobrą tibię i to nas tu przywiodło, NIC INNEGO. gdybyście poszerzali mapy, zwiększali liczbę respów, ciekawych fabuł i zadań to by w zupełności wystarczyło. Zamiast tego zaczęliście kombinować z czymś czego całkowicie nie przemyśleliście i wyszło krótko, ordynarnie mówiąc gówno.

PvP bez czaszek to już nie PvP, gra straciła przez to zajebisty klimacik.
Ćwiczenie siły to nie wiem skąd wam się wzięło, niedługo może będzie można kraść innym fury jak w GTA.
To samo tyczy się uderzeń "krytycznych". Tibia jak i Altaron sama w sobie miała wśród uderzeń fizycznych zapisane uderzenia krytyczne, bo raz można było strzelić za 10, raz w ogóle nie trafić, a raz za 200. Uderzenia krytyczne były całkowicie bez sensu.
Zręczność zręcznością, była bezużyteczna od początku jak zacząłem tu grać i taka mogła szczerze mówiąc pozostać.

Kwitując całą sytuację uważam że skończycie dokładnie tak, jak kończy CipSoft. Ludzie odeszli od Tibii bo twórcy zbytnio ingerowali w to, co było naprawdę dobre. Wy robicie identycznie to samo - robicie z czegoś nic.
Miałem nadzieję na fajną rozgrywkę, skończyło się jak zwykle. Bez pozdrowień.

tomakeo
19-05-14, 20:28
@up
Weź pod uwagę to, że Administracja Altaronu dąży do tego, aby odciąć się od Tibiozy.
To nie ma być Tibia v.2. To ma być Altaron.

Veliothe
19-05-14, 20:29
Aktualizacja przyciąga tłumy ludzi jak widzę.

sebcio12
19-05-14, 20:31
http://vpx.pl/i/2014/05/19/Jakapodprofesja.png

Aydek
19-05-14, 20:32
Tylko nie przemyśleli tego, że zdecydowana większość ludzi która gra na altaronie przyszła tu z Tibii. Nie dlatego, że wyszła nowa fajna gra pod nazwą Altaron, tylko z czystego sentymentu do Tibii i starych rozgrywek, ludzi na poziomie, dobrego PvP zależnego od umiejętności gry w drużynie, konkretnej strategii, a nie tego "kto mocniejszy".

Jeśli nie cofniecie tej aktualizacji to możecie pożegnać się z graczami. Takie jest moje zdanie.

Sosnus
19-05-14, 21:09
A mi aktualizacja się podoba. Natomiast dręczy mnie jedno pytanie - w jakim celu zmniejszyliście ilość expa zbieranego podczas misji dziennych i w zamian daliście pny? Przecież to powoduje, że misje dzienne nie są już dla osób które nie mają czasu grać, a są wręcz małym obowiązkiem każdego gracza który chce poprawnie rozwijać swoją postać. Pomysł z potrojeniem expa był dobry i każdy sobie go przyswoił ale jak traktować wasze deklaracje skoro w mig zmieniacie zdanie?

leon
19-05-14, 21:38
i gitarka up, można pograć :)

Siupek
19-05-14, 22:01
Nie grałem jakoś strasznie długo, ale zdążyłem pójść na 1.5h expa. Powiem tak...podoba mi się. Akceptuję rolę 1h duchownego - tanka. DMG nie jest duży, ale światłość naprawdę daje mocnego kopa ^^. Leczę się dużo - z hape tawisa 400 a z silnej runy leczenia po 1000 a do tego jestem klocem :P (dobra obrona i dużo hp). Czego chcieć więcej?

Jedyne negatywne zaskoczenie powstało podczas używania mikstur many. Używając manasów alchemikiem odnawiam tyle samo punktów many co alchemikiem nie będąc. Myślałem, że alchemik będzie miał bonus do miksturek niezależnie od tego, czy zrobi je sam, czy je kupi :P.

W PvP się nie udzielam, ale widziałem ile potrafi uderzyć nekromanta alchemik i faktycznie robi to ogromne wrażenie, ku uciesze jednych i frustracji drugich...

To takie pierwsze wrażenie, bo jak wiadomo konkretnie się będzie można wypowiedzieć po jakimś tygodniu gry.

Dreat
19-05-14, 22:07
Tylko nie przemyśleli tego, że zdecydowana większość ludzi która gra na altaronie przyszła tu z Tibii. Nie dlatego, że wyszła nowa fajna gra pod nazwą Altaron, tylko z czystego sentymentu do Tibii i starych rozgrywek, ludzi na poziomie, dobrego PvP zależnego od umiejętności gry w drużynie, konkretnej strategii, a nie tego "kto mocniejszy".

Jeśli nie cofniecie tej aktualizacji to możecie pożegnać się z graczami. Takie jest moje zdanie.

Ta gra nigdy nie miała być Tibią. Handluj z tym.

corkarypto
19-05-14, 22:09
Jak dla mnie ta aktualizacja to jedna wielka porażka. Zapominacie o jednym że tu ludzie graja własnie z sentymentu do tibi ze starych lat. Wygląda to tak że chcesz zjeść w swoim ulubionym barze Altaron gdzie jest zajebiście wielki hamburger który jest zajebiście dobry, wiec udajesz się do tego baru w celu konsumpcji. Ale na miejscu okazuje się że jest zmiana menu i zamiast zajebiście dużego i smacznego hamburgera dostajesz, małże w pincet orientalnych smakach których nawet nie potrafisz jeść i nie masz za bardzo ochoty ale obsługa wmawia ci że tak jest super, no trudno więc próbujemy jednak już wiesz że to nie jest dobry pomysł.
A finał jest taki że kończy się to całonocnymi wymiotami.
A wystarczyło tylko dodać nowe lokacje, stroje, warmoda coś by się jeszcze znalazło

Altrel
19-05-14, 22:15
Po ukończeniu własnego silnika oraz klienta gry, Altaron nie będzie w ogóle przypominał tibii jeśli chodzi o mechanikę, pisaliśmy o tym wielokrotnie.

bilsom
19-05-14, 22:29
Po ukończeniu własnego silnika oraz klienta gry, Altaron nie będzie w ogóle przypominał tibii jeśli chodzi o mechanikę, pisaliśmy o tym wielokrotnie.

w takim razie jak się ma to do tego ze lvle zostały wbijane i postacie robione praktycznie na zasadach tibijskich i potem niby co zostanie wszystko przeniesione na nowa grę z nowym silnikiem uahahahahahahahahahahhahaha gdzie częśc graczy będzie miała wbity lvl rodem z tibii a nowi gracze beda musieli ten lvl zdobywac na zasadach zupełnie odmiennych rodem alataronu z nowym silnikiem. Parodia normalnie posrało was zdrowo to już wyłączcie te serwery i zostawcie tylko test serwer bo to sensu nie ma, prowadzenie tego dalej jak to ma tak wyglądać :)

begar321
19-05-14, 22:35
Po ukończeniu własnego silnika oraz klienta gry, Altaron nie będzie w ogóle przypominał tibii jeśli chodzi o mechanikę, pisaliśmy o tym wielokrotnie.

Zrobicie reklame tak jak to było WOT-em i będzie tu grała masa ludzi !
<blump>
Lee to jest jakieś gówno podobne do tibi ! 80% ludzi gra tu tylko dlatego , że jest tutaj dość fajny klimat tak jak to bywało na dawniej na tibi , ciekawe co zrobią xd

heroes133
19-05-14, 23:26
Jak dla mnie ta aktualizacja to jedna wielka porażka. Zapominacie o jednym że tu ludzie graja własnie z sentymentu do tibi ze starych lat. Wygląda to tak że chcesz zjeść w swoim ulubionym barze Altaron gdzie jest zajebiście wielki hamburger który jest zajebiście dobry, wiec udajesz się do tego baru w celu konsumpcji. Ale na miejscu okazuje się że jest zmiana menu i zamiast zajebiście dużego i smacznego hamburgera dostajesz, małże w pincet orientalnych smakach których nawet nie potrafisz jeść i nie masz za bardzo ochoty ale obsługa wmawia ci że tak jest super, no trudno więc próbujemy jednak już wiesz że to nie jest dobry pomysł.
A finał jest taki że kończy się to całonocnymi wymiotami.
A wystarczyło tylko dodać nowe lokacje, stroje, warmoda coś by się jeszcze znalazło

Sam bym tego lepiej nie opisał, zgadzam się w 100%

Aydek
19-05-14, 23:37
Tibia nie Tibia panowie moi drodzy, gra została konkretnie zniszczona przez ten update. Tibia nie Tibia, PvP powinno pozostać PvP. A ja dzisiaj cały wieczór udowadniam wszystkim że nowy system PvP jest po prostu słaby :) Biorąc pod uwagę fakt że z kolegą postanowiliśmy zakończyć naszą krótką(niestety) karierę w waszej pięknej grze postanowiliśmy trochę porozrabiać. Zabiliśmy kilku typa na krasnoludach, kilku się odgrażało że juz po nas leci swoimi main charami - nie przyszedł żaden. Jeden nawet przyznał że szkoda mu tych punktów PVP na takich noobów i że ten nowy system jest do bani. Każdy czuje frustrację jak zostanie zabity i każdy chce zemsty. Tak było i powinno pozostać. Efekt update'a jest taki, że nikomu nie chciało się przyjść bo byliśmy bez czaszek:D co było po prostu śmieszne.
W mieście natomiast, i tu uwaga co do waszych wspaniałych algorytmów(zatrudnijcie jakiegoś porządnego matematyka, a nie koleżkę po maturze rozszerzonej), koleś z 13 lvlem wywijał runami hity w ludzi po 150-200. Panowie, to co zrobiliście to nawet się na marnej jakości otsach nie zmieści. Efekt waszej pracy jest zwyczajnie zabawny, nie wiem jak coś tak słabego mogło opuścić test server.
Podpowiem wam coś. Następnym razem skonsultujcie swoje super pomysły z graczami, bo zrobiliście niezłą kupę gnoju.
Z wiatrem

PS.
@Dreat widzę już któryś twój post w którym strugasz wszystko wiedzącego. Dla Ciebie też mam radę. Nie bądź taki cwany bo Cię pająki za obraz wciągną :)

cewix
20-05-14, 00:00
A mnie się update podoba, dzięki niemu zaczałem tu grać z 2 kolegami, jakby cofnęli ten update to byśmy przestali tu grać ^^

Estebano
20-05-14, 00:09
Widzę że najwięcej głosu mają magowie i ludzie z kontami stworzonymi przedwczoraj podający się za nowych(czytaj magowie na noobcharach). Szkoda... Zwiad był poszkodowany mocno ostatnimi czasy na npvp, teraz w końcu mają hita i mogą uciekać(a nie stać bez demejdżu) i płacze... Moim zdaniem UP wyszedł bardzo dobrze, i to nie tylko dla tego, że mam zwiada nekro alchema - bo mam, ale dla tego że teraz kto tankuje ten tankuje, kto jest dps ten jest dps. Boli mnie tylko, że cos co robi sie pod pvp jest bez użyteczne na mobach, a znów jak chcą coś zrobić pod expa to jest too OP na pvp...

sebcio12
20-05-14, 01:06
Widzę że najwięcej głosu mają magowie i ludzie z kontami stworzonymi przedwczoraj podający się za nowych(czytaj magowie na noobcharach). Szkoda... Zwiad był poszkodowany mocno ostatnimi czasy na npvp, teraz w końcu mają hita i mogą uciekać(a nie stać bez demejdżu) i płacze... Moim zdaniem UP wyszedł bardzo dobrze, i to nie tylko dla tego, że mam zwiada nekro alchema - bo mam, ale dla tego że teraz kto tankuje ten tankuje, kto jest dps ten jest dps. Boli mnie tylko, że cos co robi sie pod pvp jest bez użyteczne na mobach, a znów jak chcą coś zrobić pod expa to jest too OP na pvp...

Jedni się ciszą inni nie. Ciesz się bo jesteś nekro, ja jako duchowny alchemik kończę z altaronem.
Miałem być ultra suportem, teraz 3 nekro mnie złoży tak jak każdego innego gracza. Po co mam isc na expa ze zwyklych beltow jak bije w każdego moba tak mało, że sam to na kościane nie pójde 200 lvl.

Estebano
20-05-14, 01:23
Widzisz, Gniewny. Kiedy uduiony był tak zwiad ele(który swoją drogą dalej to kupa), czy woj nekro. To nikt nie płakał bo było ich i tak malo a oni z tym jakoś żyli i i tak sie wyexpili. Teraz tacy sami mocni jak tamci zostaną, a nooby którzy grali tym tylko bo było mocne, odpadną albo zrobią nowe chary :)

Walles
20-05-14, 01:26
Up
Dokładnie

Mervakis
20-05-14, 01:28
Nie przesadzaj Sebuś, na kościanych ze świętych wzmocnionych bełtów, nawet taki nieogar w expieniu jak ja dawał radę na teście i miał profit.

sebcio12
20-05-14, 01:41
Widzisz, Gniewny. Kiedy uduiony był tak zwiad ele(który swoją drogą dalej to kupa), czy woj nekro. To nikt nie płakał bo było ich i tak malo a oni z tym jakoś żyli i i tak sie wyexpili. Teraz tacy sami mocni jak tamci zostaną, a nooby którzy grali tym tylko bo było mocne, odpadną albo zrobią nowe chary :)

Przed upem na zwiadowce nekromane nikt nie narzekal, ostatnio stał się popularniejszy niż duchowny. Z puginałów i tak bił mocno, tak, że buła paru nakro dobrze siadała, mimo że bili 400+-, kiedy ludzie mieli więcej hp. To co zrobiła administaracja dopier**a więcej dmg (600?), a hp zabiera. Pozdro.

Estebano
20-05-14, 01:53
I widzisz, tutaj jest ta różnica. "Z puginałów i tak bił mocno, tak, że buła paru nakro dobrze siadała, mimo że bili 400+-"

Jak sie dobrało paru zwiadków nekro to siadała buła mimo że każdy bił po około ~400 w pvp w moba ~800. Za cene drogich pugi, cięzkich, wymagających pełno many i niewidki przez co na servie npvp był nie użyteczny. Chcąc naprawić go w npvp zrobili OP w pvp, ale tu sie nie da zrobić idealnego balansu bo co bedzie dobre w pvp jest ciulowe w npvp a jak cos w npvp zrobisz dobre to jest OP dla pvp.

cewix
20-05-14, 07:14
Przypominam, że pigunały z 80 atk spadły do 65 atak, więc przetestujcie jeszcze raz po ile bije taki zwiad nekro alche, bo już napewno nie po 1000 w ludzi.
Ale co prawda to prawda, zjebali leczenie, jest teraz o 2x mocniejsze, przez to tapen tawis wypada z gry ^^

Kr92
20-05-14, 08:54
Fajnie byłoby jakbyście dodali ikonki do poszczególnych bufów, wrzucę kilka aur i nawet nie wiem kiedy która sie skończy, oprócz tego zadanie na przeszłości, zleca zabicie 10 smoków, fajnie byłoby jakbym mógł zabić 10 dowolnych a nie tylko zielonych. Nie wiem czy Marek zgłaszał to napisze jeszcze tutaj, zadanie u Twardowskiego jakiś schrzanione, oblecialem wszystkie pokoje, nieznalazlem mobka a misji nie chce mi odebrać
Skory za błędy pisze z kom
Peace

Irdorath
20-05-14, 15:56
wiecie ze za to co zrobiliscie chrzescijanski bog wsadzi was do chrzescijanskiego piekla

Tak

Gram zwiadem nekro ele i nawet mnie się już nie opłaca grać ...

Walles
20-05-14, 16:19
UP.
Byłeś na expie że takie bzdury pierdolisz? co do opłacalności w swoim temacie już wstawiłem screeny jak to wielce jesteśmy poszkodowani :)

Veliothe
20-05-14, 17:39
UP.
Byłeś na expie że takie bzdury pierdolisz? co do opłacalności w swoim temacie już wstawiłem screeny jak to wielce jesteśmy poszkodowani :)


Powiedział poszkodowany zwiad nekromanta i alchemik. Co z magami? Nekro/ele jest w chuj gorszym dmg dealerem od zwiada nekro/alchemika !
Siada na 2 strzały a i DMG jest żałosny. Bicie z obszarówek podczas expa mija się z celem! Z sd biję tyle co palek z kpiro ! i to ma być balans?

Walles
20-05-14, 17:41
Na 2 strzały ? to musisz nie mieć rąk skoro ja na użycie kolejnego puginału mam cd. 4 sekundy jak nie 5 a ty leczysz się co chwilę.

heroes133
20-05-14, 17:56
Prawda jest taka, że administracja zgnoiła magów w 100%. Nie dość, że mają malutko hp to jeszcze są wolni i mają słabsze obrażenia.

Walles
20-05-14, 18:01
Vip a sprawdziłeś co daje "utamo ring" ? nie wiem czy wiesz jak go założysz dostajesz tylko 80% obrażeń od np. łuczników, stwórz sobie teraz maga alchemika i nie dość że na utamce mało obrywasz to jeszcze manasować się będziesz bardzo dużo.. a no tak już wygrałeś Altaron i nie masz czasu zrobić nowej postaci.

bilsom
20-05-14, 18:10
Vip a sprawdziłeś co daje "utamo ring" ? nie wiem czy wiesz jak go założysz dostajesz tylko 80% obrażeń od np. łuczników, stwórz sobie teraz maga alchemika i nie dość że na utamce mało obrywasz to jeszcze manasować się będziesz bardzo dużo.. a no tak już wygrałeś Altaron i nie masz czasu zrobić nowej postaci.

po kiego wala ma robić nowa postać, to z każdym upem będzie nową postać robił ?? śmiech na sali... co mu z utamo ringa jak z many sie leci na magu badzo szybko a teraz nawet nie ma jak uciekać tym magiem bo biega jak by miał kupe gnoju w majtach jak jest obkupiony

Veliothe
20-05-14, 18:15
@Walles stwórz se maga alchemika? A co jeśli CHCĘ mieć dmg dealera a nie maga blokera utamkowego? Nie mówię, że źle, że dostaję w pysk po obrażeniach ale wkurwia mnie to, że moje obrażenia są teraz conajmniej śmieszne ! Rozumiem, że bronisz swojego palka nekro/alchemika. Mnie nie przeszkadza jego dmg. Jednak ja jako mag stworzony do bicia chce mieć zauważalnie większą różnicę w ataku !

Walles
20-05-14, 18:19
Rozdałeś PN ? który masz magiczny i który masz poziom postaci :) że tak malutko bijesz, bo Mag z którym testowałem Nekromanta Elementalista z Pocisku Śmierci z chyba 138 magicznym levelem (mogę się mylić pewnie większy) pociągnął mi za 900. no tak ale to malutko dajcie więcej!

Altrel
20-05-14, 18:46
Pierścień magicznej tarczy redukuje do 20% obrażeń, zwykła tarcza również redukuje obrażenia.

bilsom
20-05-14, 18:47
Rozdałeś PN ? który masz magiczny i który masz poziom postaci :) że tak malutko bijesz, bo Mag z którym testowałem Nekromanta Elementalista z Pocisku Śmierci z chyba 138 magicznym levelem (mogę się mylić pewnie większy) pociągnął mi za 900. no tak ale to malutko dajcie więcej!

138 mlvl i za 900 to ja nie wiem, widziałem hity magów z sd z wiekszym mlvl i byly zdecydowanie mniejsze

Veliothe
20-05-14, 18:50
Rozdałeś PN ? który masz magiczny i który masz poziom postaci :) że tak malutko bijesz, bo Mag z którym testowałem Nekromanta Elementalista z Pocisku Śmierci z chyba 138 magicznym levelem (mogę się mylić pewnie większy) pociągnął mi za 900. no tak ale to malutko dajcie więcej!

Dobre sobie. Ja na 115 lvl i 100 mlvl biję po 500-600 w MOBY. 900 pvp ? Chyba, że mówisz o hitach z początku testa ;]
NAJNOWSZE WIESCI !!!
18:54 Wiwerna otrzymuje 481 obrażeń.

SD RLZ
żałosne

cewix
20-05-14, 19:16
nie zapominajcie, że taki nekro alchem bije więcej z sd i nie zapomnijcie tez o tym, że dmg z sd może byc różne w kogoś innego, ze względu na tarcze i shielding

Veliothe
20-05-14, 19:24
NO taaaak. Chcesz mieć dmg dealera? Zrób se alchemika. Co tam jakis elementalista... Ciul władający magią żywiołów. Alchemik z butlą między jajami i siarką za uchem TO jest prawdziwa moc i zniszczenie.

heroes133
20-05-14, 19:26
Może po kilku tygodniach gdy administracja ogarnie, że na serwerze gra znikoma ilość magów coś będzie z tym zrobione.

Ringi na utamke są ciężko dostępne na trade nikt nimi nie handluje, wypadają z ciężkich potworów. (Fanatyków hunciłem ponad godzinę ani 1 ring nie drop)

3x mniejsze obrażenia, mniejsza ilość hp (brak setów) przy dawnym obkupieniu na hunta drużynowego (600 pocisów, 250 manasów trochę obszarówek, łopata, lina i jedzonko ruszam się jak bym miał 20 kilo gruzu na plecach.
w tym bije ze wszystkiego 3 x słabiej więc teoretycznie powinienem więcej suppiles nosić.

No panowie to nie jest normalne, moje 2 miesiące statusu szlacheckiego sie marnuje a szkoda bo miałem naprawdę świetną zabawę przez ten ostatni miesiąc gry.

Tron
20-05-14, 20:25
Nie wiem co faktycznie z tą aktualizacją wyszło nieciekawego, Wy to wiecie, nie chce też siać fermentu, ale zmian szybkich naprawiających balans to bym się nie spodziewał. Panuje jakaś głupia zasada wprowadzania zmian podczas aktualizacji/łatek i żeby coś zostało zmienione poza tymi wydarzeniami to musi to być jakiś faktycznie poważny błąd - np. ten dzisiejszy do którego była potrzebna aż cofka.

Kiedyś (*nudge-nudge, wink-wink*) zmieniało się wszystko na bieżąco, a teraz już tak się nie robi z tego co wiem. Są wyjątki, ale oby zmienili podejście w tej kwestii (jeśli faktycznie te zmiany są takie jak opowiadacie i trzeba coś zmieniać w ogóle).

cewix
20-05-14, 23:41
NO taaaak. Chcesz mieć dmg dealera? Zrób se alchemika. Co tam jakis elementalista... Ciul władający magią żywiołów. Alchemik z butlą między jajami i siarką za uchem TO jest prawdziwa moc i zniszczenie.

Ah ten płacz na swoją klase. Patrzysz tylko na to co inni mają, ale to, że ty jako elementalista masz swoje obszarówki to już w dupie.

Jestem ciekaw jakby wyszły testy jakiegoś NORMALNEGO maga a nie takiego który ma śmiesznie mały mlvl i porównać do zwiada oczywiście zwiada ele, nie alchemika, bo cięzko będzie znaleść maga nekro alche, prawdopodobnie dlatego, że taki nie istnieje.

Veliothe
21-05-14, 00:12
Swoje obszarówki? Mówisz o tych jakże przydatnych w expieniu UEkach? Czy może o wave'ach bijących po 300 w PVM 115 magiem i 100 mlv? Czy może też chodzi Ci o deszczyk spadających kropelek tak przydatnych w expieniu i pvp? (chociaż i tak na plus zostało to ulepszone) Niestety nijak nie widzę zastosowania. Oby pojawił się jakiś NORMALNY mag z NORMALNYM poziomem XXX i pokazał na co go stać. Czekam z niecierpliwością.

Mcree
21-05-14, 00:15
cięzko będzie znaleść maga nekro alche, prawdopodobnie dlatego, że taki nie istnieje.

Znam chociażby Keavirę (http://altaron.pl/p/keavira%20aman)

I jeśli chcecie przyciągnąć uwagę kogokolwiek z sił wyższych to proponuję nie zakładać 100 tematów o tej samej bądź podobnej nazwie.
Zrobić temat Rycerz temat Zwiad temat Mag temat np.Leczenie temat DMG
Wszystko to ładnie w dyskusjach ogólnych w podpunktach
1)xxxx dlatego że yyy, mam propozycję zmiany zzz
2)...

Czy nie sądzicie, że macie wtedy większą szanse coś osiągnąć a nie tylko płakać i płakać w 100 tematach o tym samym?

@Edit
Tu macie temat (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10806) Akena, ładnie wszystko w miarę opisane i czytelne. Założę się, że dostanie prędzej jakikolwiek odzew niż wy.

@Edit2
Veliothe
Przeczytałem twój temat (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10805) od a do z. Ciekawie przedstawiasz propozycję jednak zbyt skupiasz się na alchemiku. Nie wiem czy grasz po prostu alchemikiem bo nie masz wyświetlanej postaci na forum czego nie znoszę podczas dyskusji bo nie wiem z kim rozmawiam, czy po prostu chcesz żeby alchem był pro. Sądzę, że Twoje argumenty zostaną przetestowane (może nie teraz gdy jest zamęt i moda na hejting), ale przy kolejnym upie. Pomysły z aurami dla elementalistów super pomysł.
A już Cię uważałem za hiper hejtera, grzechy odpuszczone :)

@Edit3
Nie jest wysłannikiem administracji do robienia porządku na forum, więc te PW z groźbami zignoruje. Po prostu widzę ile Ci ludzie włożyli w to wysiłku, idą w dobrym kierunku a błędy każdemu się zdarzają. Mi też nie pasował do wczoraj DMG, ale gdy użyłem aury zwiększającej siłę to przekonałem się, że da się grać nawet w trapie można zabić potworka który dobrze się leczy. Co prawda nie wychodzi się na plus ale się da! No jeszcze nieszczęsny exp z dniówek porażka, ale to nie ten temat!
Mam nadzieję, że rozjaśniłem wam trochę w główkach, pograjcie tydzień i wtedy oceńcie.

@Edit 4
Tu macie dowód (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10813) na to, że warto stosować formułkę o której pisałem wyżej.

Catthon
21-05-14, 01:25
Fajnie byłoby jakbyście dodali ikonki do poszczególnych bufów, wrzucę kilka aur i nawet nie wiem kiedy która sie skończy.
Peace

Z ikonkami jest ten problem, że w kliencie jest konkretna ich ilość i nie można dodać nowych. Można tylko zastąpić stare.

Wiem, bo proponowałem ikonkę boczku gdy jesteśmy najedzeni i nie przeszła z braku miejsca :uśmiech6:

Kr92
21-05-14, 08:50
Ja trochę tego nie rozumiem, chłopaki pokazują nieraz co potrafią zrobic(b często przesadzają), a Ty chcesz mi powiedzieć, że jakiś tam ikonek nie potrafią ogarnąć? Ja nie znam słowa "nie da sie" skoro oni tak twierdza to niech zleca to osobie która nie wie, ze jest to "nie do zrobienia". Takie to życiowe xd

Catthon
21-05-14, 11:01
Hah. Jak tak patrzę, to ikonka z byciem najedzonym jest :uśmiech6:.
Więc kto wie?

Catthon
21-05-14, 13:53
tomurek,

Dałbym Ci się zrokować gdyby to miało znaczyć, że więcej nie włączysz Altaronu, bo jesteś najbardziej przykrą rzeczą, jaka może się człowiekowi w tej grze przydarzyć.

Jest godzina 14, środek tygodnia, wokół dp jest pełno graczy.

Bez pozdrowień.

tomakeo
21-05-14, 13:55
Zawsze mają do wyboru serwer non-pvp, pozbawiony takich płaczków :)

jasiek50
21-05-14, 18:46
A miał być taki super hiper mega upek miało tyle ludzi być
oj chyba poszło to w odwrotną stronę +osoba konczaca gre tu kiedys wbiła skula /rs i padała teraz ja 30 lvl wczoraj zabiłem hm z 15x osób nowych a jeszcze pkt hohoho gdzie tu logika ;D jedna osoba na dobra sprawe może wam wszystkich nowych graczów zrokować i watpie że bd im sie chciało grać dalej ;>




ALTARON TO NIE GRA ALTARON TO STAN UMYSŁU ADMINISTRACJI


to nie podchodzi pod szkodę serwera? podnieca się tym i chełpi, dojebać jebanego trola. banowano za mniejsze przewinienia.
ban na ip i spokój.

Mervakis
21-05-14, 18:56
Banowanie zmiennych IP jest złe, potem komuś takie IP wyloguje iiiii... smutno będzie.

Walles
21-05-14, 19:28
Widzę że większość tych płaczków płacze a nawet nie ma do tego powodów.. jeden z przykładów..

19:21 Mafiozo: no tak tak ale wkurza mnie maly dmg po upie... ;s
19:25 Mafiozo: mam 16 lv dopiero
19:25 Mafiozo: stary
19:25 Hinzan: załamałeś mnie właśnie gościu....... masz 16 lvl i mówisz ze mało bijesz ? a ile ty chcesz bić na 16 levelu po milion ?

bilsom
21-05-14, 20:04
Widzę że większość tych płaczków płacze a nawet nie ma do tego powodów.. jeden z przykładów..

19:21 Mafiozo: no tak tak ale wkurza mnie maly dmg po upie... ;s
19:25 Mafiozo: mam 16 lv dopiero
19:25 Mafiozo: stary
19:25 Hinzan: załamałeś mnie właśnie gościu....... masz 16 lvl i mówisz ze mało bijesz ? a ile ty chcesz bić na 16 levelu po milion ?

idź człowieku przewietrz umysł bo jesteś żałosny, nie wiem czy wiesz ale u ciebie w teamie są ludzie którym ten balans pvp się nie podoba a ty tu wklejasz coś z 16 lvl

Walles
21-05-14, 20:08
Marudzą bo są przyzwyczajeni do kpiro łącznie za 1500-2k obrażeń a teraz duchownymi biją kpiro po 500, rzeczywiście smutne. Wczoraj wiele testowalismy całą grupą i wyszło na to że jest DOBRZE wszystko rozkminione, są odpowiednie bonusy które nawet mój DMG Nekromanty drastycznie obniżają i różnice są wielkie, więc panie wszechwiedzący o mega ogarnięty, napisz coś o czym masz pojęcie :). Problem jest jedynie w Magu Nekromancie Elementaliście bo sam też testowałem i faktycznie strasznie mało z SD bije, reszta postaci jest BARDZO DOBRZE zrobiona. i pogódzcie się z tym że już nie jebniecie z kpiro za 2k.

THC
21-05-14, 20:23
dlaczego 70 letnia kobieta przegoniła 150 maga z capem zaladowanym do polowy? bo mogla ;/

bilsom
21-05-14, 20:24
no i akurat jeżeli o mnie chodzi to chodzi o maga nekro elementaliste i jego sd,
cieszę się że w końcu napisałeś że coś jest nie tak z nim i z tym sd, bo akurat tą postacią gram, denerwowało i to po chuju fest jak cały czas wjazd robiłes szczególnie na tych właśnie magów nekro elementalistów że nie wiedza o czym mówią, a wychodzi na to że jednak coś tam swojej racji mieli przynajmniej po części.

cewix
21-05-14, 21:31
zjebali też duchownych magów, administracja nie widzi tego, że hape tawis leczy magów za całe życie i tapen tawis wypada przez to z gry?

Catthon
22-05-14, 01:01
zjebali też duchownych magów, administracja nie widzi tego, że hape tawis leczy magów za całe życie i tapen tawis wypada przez to z gry?

Czy Arteron leczy się hape tawisem za full?

Skoro tak wam przeszkadza to, że mag mający 500 hp leczy się hape tawisem za 600, to nie widzę problemu w tym, by wprowadzić leczenie max takie, ile ma się życia.

TYLKO PO CO? CO TO KOMU PRZESZKADZA?

Nekromanta elementalista?
No niestety, kosztem żywiołów nekromanta z niego gorszy, niż czysty nekromanta. Alchemik na pewno bije lepiej (znacznie). Ktoś próbował obszarówek? Da się nimi expić? Ile razy musi paść stwierdzenie, że mag jest od obszarówek, zwiadowca jest od 1 targetu, rycerz od blokowania?
Jakim czarem jest sd? W jeden target. Czyli nie jest specjalizacją nekromanty, mimo, że nekromanta ma tę możliwość. Może trzeba w ogóle usunąć sd by zostało to pojęte?

Coś jeszcze komuś wytłumaczyć? Czytam te wszystkie tematy i te wszystkie żale, trochę testowałem i byłem świadkiem tych zmian, z chęcią podzielę się wiedzą, jaką zdobyłem.

Lonewolf
22-05-14, 02:12
Nekromanta elementalista?
No niestety, kosztem żywiołów nekromanta z niego gorszy, niż czysty nekromanta.

Weź mi wytłumacz, skoro mag włada żywiołem śmierci, to wydaję się być "silnym", a skoro dodatkowo do tego potrafi władać żywiołami ognia, wody, itd... to chyba jest jeszcze silniejszy niż mag który włada samą śmiercią nie ?



czysty nekromanta :D:D:D a nekro & ele to co to jest, harry potter , mag półkrwi, mugol ? :D




a tak na marginesie, mag alchemik też może expić z run tworzonych przez elementaliste, więc jaki to balans. No chyba że chodzi Ci o te jakże przydatne podczas expienia tornada, śnieżyce i inne bomby atomowe.

Catthon
22-05-14, 03:00
Weź mi wytłumacz, skoro mag włada żywiołem śmierci, to wydaję się być "silnym", a skoro dodatkowo do tego potrafi władać żywiołami ognia, wody, itd... to chyba jest jeszcze silniejszy niż mag który włada samą śmiercią nie ?



czysty nekromanta :D:D:D a nekro & ele to co to jest, harry potter , mag półkrwi, mugol ? :D




a tak na marginesie, mag alchemik też może expić z run tworzonych przez elementaliste, więc jaki to balans. No chyba że chodzi Ci o te jakże przydatne podczas expienia tornada, śnieżyce i inne bomby atomowe.

Spieszę z pomocą.
Fabularnie: Jeśli mag całe swoje moce skoncentrował na władaniu śmiercią, oddał duszę diabłu i takie tam, to jest potężniejszym magiem mroku niż ten, który trochę poczytał o mroku i podpisał jakiś tam marny cyrograf, a oprócz tego poszedł sprzedać się w każdej kapliczce żywiołów.

Czyli:
Mag nekromanta (i alchemik, ale to nie jest profesja magiczna) będzie miał większe obrażenia z mroku od maga nekro-ele, ponieważ ten drugi część swojej mocy musi poświęcać na kontrolowanie żywiołów, podczas gdy pierwszy koncentruje się tylko na czystej nienawiści.

Dlaczego bonus od żywiołu jest niższy od bonusu od mroku w przypadku odpowiednio maga ele i maga nekro? Ponieważ żywiołów jest więcej i więcej rzeczy trzeba kontrolować.

Duchowny zaś jest słabszy od nekro, ponieważ przemoc, choć konieczna, jest mu po trosze obca i niewygodna. Jego właściwą magią jest magia życia, a nie zniszczenia.

Teraz lepiej?

A co do marginesu: mag alchemik (serio? nikt chyba nie zrobił czystego maga alchemika...) może używać run elementalisty, ale SŁABIEJ.
Ponadto część subprofesji ma bonus do obrażeń obszarowych, również tych wspomnianych przez Ciebie śnieżyc i tornad, a także tych zaklętych w runach.

bilsom
22-05-14, 07:39
Czy Arteron leczy się hape tawisem za full?

Skoro tak wam przeszkadza to, że mag mający 500 hp leczy się hape tawisem za 600, to nie widzę problemu w tym, by wprowadzić leczenie max takie, ile ma się życia.

TYLKO PO CO? CO TO KOMU PRZESZKADZA?

Nekromanta elementalista?
No niestety, kosztem żywiołów nekromanta z niego gorszy, niż czysty nekromanta. Alchemik na pewno bije lepiej (znacznie). Ktoś próbował obszarówek? Da się nimi expić? Ile razy musi paść stwierdzenie, że mag jest od obszarówek, zwiadowca jest od 1 targetu, rycerz od blokowania?
Jakim czarem jest sd? W jeden target. Czyli nie jest specjalizacją nekromanty, mimo, że nekromanta ma tę możliwość. Może trzeba w ogóle usunąć sd by zostało to pojęte?

Coś jeszcze komuś wytłumaczyć? Czytam te wszystkie tematy i te wszystkie żale, trochę testowałem i byłem świadkiem tych zmian, z chęcią podzielę się wiedzą, jaką zdobyłem.

usuń sobie głowę mi sd jest potrzebne do pvp, a exp mam w dupie bo ze wszystkiego da się expić, ale ludziom którzy nie walczą od jakiegoś czasu bądź walczyli krótko i nie walczyli magami to nie wiedzą o co chodzi i nigdy tego nie pojmą, żeby to zrozumieć trzeba grać 3 lata na altaronie magiem na serwerze pvp i walczyć. Fabularnie ładnie to przedstawiłeś ale fabułę przynajmniej ci co walczą i z pvp czerpią największą frajdę to mają gdzieś o to i cała prawda :)

Estebano
22-05-14, 08:07
@up Napiszę po raz drugi. Mag - postać władająca czarami obszarowymi silnymi. Zwiadowca - postać zadająca duże obrażenia w jeden cel. Przekalkuluj to sobie i dojdź po namysłach do wniosku, że według tego balansu mag nie jest do PVP najlepszy. Widziałeś kiedyś jakiegoś knighta płaczącego że nie jest do Pvp bo bije z łapy tylko 500 w graczy? Nie bo knight nie jest do PVP ale oni już się do tego przyzwyczaili. Chcesz grać magiem w pvp to graj ale licz sie z tym, że zwiadowca to najlepszy wybór i tak powinno być.

Kr92
22-05-14, 08:24
Odniosę sie do tego "bezuzytecznego" tapena. NIE nie lecze sie za całe hp hape i pierwszy raz uważam ze leczenie jest bardzo dobre a tapen przydatny, poprostu trzeba "dorosnąć" do jego używania. De facto 20 mag tez moze napisać ze hape tawis jest bezużyteczny bo przy dobrym ml wystarczy mu tawis. Cieszcie sie ze póki co wystarcza wam tylko hape, bo kosztuj mniej many, pózniej chcąc szybciej expic poprosicie o aurę śmierci osłabiając sobie tym samym leczenie i tapen bedzie jak znalazł. Co do maga necro-ele, wystarczy rozdać pny wrzucić aurę na dmg i bum macie hity 600-700 w ludzi, mało?!
Serio rozważcie każda opcje zamiast po jednym zadanym ciosie bądź wrzuceniu czary wchodzicie na forum wylać żale
Pozdrawiam ;)

Lonewolf
22-05-14, 08:36
Trochę to dziwne bo w jaką grę bym nie grał, to właśnie mag w zamian za swoje upośledzenia z obroną i ilością życia ma właśnie największą siłę w 1 cel. Zwiadowca to taki wyśrodkowany pomiędzy rycerzem i magiem, ma obie rzeczy z tych dwóch profesji. No ale to Altaron, jak dobrze że mój duchowny dostał buffa do leczenia, nie mam na co narzekać, bo to non-pvp ale współczuje magom na pvp :D taki parcel najwolniejszy ze wszystkich, mający najmniej hp i obrony, mający żałosne obrażenia

Kr92
22-05-14, 09:19
Co do kombinacji duch - alch i dalej idąc tokiem rozumowania catthona, skoro tam opcja skupia sie tylko na magi życia, niech włada nią dużo lepiej od reszty, 115-120% od świętości. Kolejna sprawa to obniżanie obrażeń od żywiołów do 0,75, powszechnie wiadome jest, ze póki co altaron jest do tego stopnia ubogi w respy, ze nie można nas ograniczać do expienia tylko na potworach podanych na światło. Ustawie to poprostu na poziomie 100% a zaleta wybrania podprofesji niech bedzie poprostu te kilka % więcej

Takie pytanie jeszcze mam, admini czytacie nasze wypociny jeszcze?

Sory za błędy, pisze z tel :)

Peace

bilsom
22-05-14, 09:39
@up Napiszę po raz drugi. Mag - postać władająca czarami obszarowymi silnymi. Zwiadowca - postać zadająca duże obrażenia w jeden cel.

to co napisałeś to się nadaje ale na serwer npvp a nie na pvp

Catthon
22-05-14, 10:40
to co napisałeś to się nadaje ale na serwer npvp a nie na pvp

Z jakiego powodu?

bilsom
22-05-14, 11:18
może dlatego że ty masz inna wizje tego wszystkiego, a ja mam inną, mogli byśmy tak dyskutować cały rok i dalej każdy by upierał się przy swoim proste :)

Catthon
22-05-14, 11:22
może dlatego że ty masz inna wizje tego wszystkiego, a ja mam inną, mogli byśmy tak dyskutować cały rok i dalej każdy by upierał się przy swoim proste :)

To nie moja wizja - to wizja tego, co jest obecnie na serwerze i jak mają być zbalansowane poszczególne profesje.
Różnie bywało. Kiedy zaczynałem, zwiadowca ele-duch był najlepszą profesją i właściwie nikt nie robił nic innego. Potem lepsi byli rycerze, potem zwiadowcy zdecydowanie najgorsi... ten balans tutaj, oparty o te czynniki co obecnie (pomijając takie bugi jak dzisiejsze leczenie) z tego, co wiem, utrzyma się na dłużej. Nie do następnego up-date.

No ale co prawda, to prawda :oczko:
Pozdrawiam.

bilsom
22-05-14, 11:43
no czy taki balans się utrzyma dłużej to się zobaczy, bo od 3 lat przy każdym upie taki syf robią w tych profesjach i podprofesjach że należało by co upek robić nowa postać, bo nie wiadomo za co jest odpowiedzialna dana postać.

THC
22-05-14, 11:48
nie zwykłem wyrażac sie w ten sposob ale ktoś to musi powiedzieć : gosc ktory odpowiadal za balans profesji niech sobie kupi miotłe albo łopate i znajdzie prace w tym kierunku. To co sie dzieje jest dla mnie niepojete. Gral ktos z was moze kiedys magiem? wiesz ile razy wiecej mag wciska hoty na expie niz inne profesje, ile skupienia wiecej wymaga exp magiem? chamy z budowlanki maja wiekszy zamysl techniczny i patrza dalej w przyszlosc niz ekipa od update, zastanowcie sie moze co chcecie zrobic i co robicie

bilsom
22-05-14, 11:54
ahahaha padłem xd ale rzeczywiście coś w tym jest

Catthon
22-05-14, 11:55
no czy taki balans się utrzyma dłużej to się zobaczy, bo od 3 lat przy każdym upie taki syf robią w tych profesjach i podprofesjach że należało by co upek robić nowa postać, bo nie wiadomo za co jest odpowiedzialna dana postać.

I z tym tutaj się zgodzę. Co up date był syf i profesja wyprzedzała profesję, a najlepsi w jednym byli nerfieni do bólu w drugim.

Obecnie rozpisany został pewien, nazwijmy to, 'wzór', na którym ma się opierać balans tych profesji. Obecnie balans został wprowadzony według tego wzoru po to, by w kolejnych aktualizacjach tego balansu nie zmieniać i by każdy wiedział co wybiera i miał tego pewność na dłużej.

Przyznam, że gdy ja wybrałem sobie moją pierwszą postać, to robiłem to według mojego własnego poglądu na to, jak powinno to wyglądać:
a) Wybiorę zwiadowcę, bo chcę uciekać przed potworami, być DPSem na grupowych polowaniach
b) Wybiorę elementalistę, by posiadać moc żywiołów
c) Wybiorę duchownego, by się lepiej leczyć

Co się okazało? Że zwiadowca:
a) jest lepszym blokerem niż rycerz
b) stoi w miejscu jak rycerz podczas polowania solo
c) leczy się tak samo jak inni (tapena nikt nie używał)
d) używa żywiołu jak inni (krzaki były bezużyteczne, a ładunki można kupić)

Obecny balans jest dużo bliższy intuicyjnym wyborom i o to chodziło. Wszystko jest w miarę logiczne.
Problem widzę w tym, że poszczególne mixy subprofesji czasem się znoszą i wykluczają (nekro ele ma mniejszy bonus do nekro od nekro alchema). To niestety trzeba doczytać i mocno się nad tym zastanowić przy wyborze subki.
Mam nadzieję, że kiedyś również to będzie proste i klarowne.

ziaik123@interia.pl
27-05-14, 18:01
no to jest parodia, przechodzę sobie obok kolegi Surlinga patrze a tu on sie leczy tyle co ja, ja mam 328 lvl on 200 lvl i sie leczymy tyle samo z uha hape tawisa ze wszystkiego.
balans profesji normalnie jak po ch..u tak samo czestotliwość parala np na profanach to jakaś porażka 3 profany i 3 parale x3 non stop no masakra jakaś. A po trzecie po cholere mi ten alchemik ktory sie do niczego nie przydaje, niemam elementalisty i z zywiolow oprocz swietosci bije po 300 w moby jak dobrze wejdzie a dodam ze jestem 2H bo mam o 0,75 gorsze hity z tych zywiolow to po co wgl sa te wrażliwości potworow jak nie moge teraz z nich korzystac z takim kiepskim alchemikiem nieprzydatnym do niczego
Proszę droga administracjo coś z tym zrobić bo zamiast przyciagnac nowych graczy to i odstraszacie tych starych weteranów którym sie odechciewa grać jak widzą taki balans i update. reszta aktualności update'owych myśle ze na + ale zważając na te zmiany które wymieniłem wyżej update zdecydowanie na -.
Pozdrawiam

Mervakis
27-05-14, 18:08
Macie ten sam mlvl to się tyle samo leczycie, zrób seta na mlvl to się będziesz leczył więcej.

Altrel
27-05-14, 18:58
Altaron nie jest Tibią, Panie Zurvy, wykresy mają to do siebie, że jeżeli ktoś potrafi je odczytać, wie dokładnie ile uderzy w danej sytuacji, przy użyciu danej broni/amunicji.