PDA

Zobacz pełną wersję : Zapowiedź I


Altrel
11-04-14, 19:58
Witajcie drodzy Gracze!

Nadszedł czas na pierwszą zapowiedź zbliżającej się wielkimi krokami aktualizacji!
Dzisiejszym tematem przewodnim będą nowe wyzwania, które dla Was przygotowaliśmy.
W zadaniach, nad którymi pracowaliśmy, duży nacisk położyliśmy na opis fabuły, w jakiej znajduje się Gracz. Podczas rozmów z NPC będziecie mogli dowiedzieć się wiele interesujących faktów na temat historii Królestwa jak i o wydarzeniach z czasów dzisiejszych. Chcieliśmy również, by wyzwania były długie i wymagające, a nagrody, które będziecie mogli uzyskać - satysfakcjonujące nawet dla najbardziej wybrednych.

Służba w szeregach Smoczych Jeźdźców wymaga poświęceń. Szczególnie, gdy podszywamy się pod inną osobę i stąpamy po kruchym lodzie... Czy w chwili próby podołasz wyzwaniu, które narzuca Ci los? Czy stawisz czoła złu, jakiego dotąd nie widziały te ziemie? Jaką drogę wybierzesz? Mroku? Światła? A może jeszcze inną? Zdołasz rozwikłać misterne intrygi i spiski? Zdobędziesz się na odwagę i stawisz krok do przodu?
Od Twoich decyzji zależeć będzie los tego świata...

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2528&stc=1&d=1397238924
Spotkasz tych, których wolałbyś nie spotkać...

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2529&stc=1&d=1397238924
Zobaczysz to, czego wolałbyś nie widzieć...

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2530&stc=1&d=1397238924
Kto wie? Może nawet uda Ci się wzbić w powietrze na jednym ze smoków!

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2531&stc=1&d=1397238924
Przeciwnicy będą podstępni i silni!

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2532&stc=1&d=1397238924
Od tego, jaką ścieżkę wybierzesz będzie zależało kogo (lub co) spotkasz na swojej drodze.

Po raz kolejny wojna, która nas otacza, daje się we znaki. Zapasy się kurczą, a ochotników z Archipelagu Licor wciąż przybywa. Nie dopuść do kryzysu i przyczyń się do uratowania gospodarki w Królestwie!

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2533&stc=1&d=1397238950
Praca dla armii nie polega jedynie na walce z najeźdźcą. Równie ważne są zapasy, o które trzeba dbać.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2534&stc=1&d=1397238950
Weź udział w szeregu interesujących misji, które rzucą światło na wiele intrygujących spraw.

W ciemnej głuszy, gdzie matka natura może odetchnąć, pewien badacz pracuje nad dziełem swojego życia. Człowiek ten zwiedził niemalże cały świat i ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia, lecz najpierw musisz zapracować na jego szacunek. Odkryj tajemnice, które skrywa starzec i zmierz się z siłą czystej natury!

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2535&stc=1&d=1397238950
Edmund niechętnie powie coś więcej dla młodzieniaszków, których nawet nie zna...

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Nie zdradzimy Wam jednak wszystkich misji, które będą tylko czekać na odkrycie!
Mamy nadzieję, że szereg nowych wyzwań, przed którymi staniecie, zaspokoi Waszą chęć doświadczania przygód w Altaronie na dłuższą chwilę!

Następnej zapowiedzi, w której poruszymy tematy nowinek i usprawnień technicznych możecie spodziewać się już w nadchodzącym tygodniu!

Administracja Altaron.pl

mikeleplacido
11-04-14, 20:03
Ciekawie, ciekawie.

Arkon
11-04-14, 20:15
ale że na smokach? coś nie wierzę xD

beta2468
11-04-14, 20:24
Ał. Wolałam jak artykuły były pisane w starym Selbowym stylu.Ta zapowiedź jakaś taka nie altarońska. Swoją drogą dłuugo wyczekiwany update. Obyście szybko się z tym uwinęli.

leon
11-04-14, 20:55
w końcu jakieś info :) ciekawe ciekawe z tym smokiem

Altrel
11-04-14, 23:46
Pozostałe kwestie zostaną opisane w kolejnych zapowiedziach. Ta dotyczy jedynie kilku zadań.

Wicked
12-04-14, 00:25
Metoda budowania napięcia w przypadku Altaronu przestała działać już dawno temu. Wolałbym jedną, konkretną zapowiedź, z której mógłbym wyłuskać coś, co mnie interesuje, niż dziesięć oddzielnych zapowiedzi, z czego żadna większego wrażenia nie robi.
Ta dotyczy jedynie kilku zadań.
No łał. I co? Bez tej zapowiedzi też wiedziałem tyle samo, ot, pojawią się pewnie jakieś nowe questy, tereny, moby. Same old, same old.

Wieczny Malkontent Kael

Wladzio
12-04-14, 06:49
A mi się ta zapowiedź podoba :D

begar321
12-04-14, 09:09
Mam nadzieje , ze nowe tereny/potwory beda przydatne dla 80-100 lvli , bo o nich tez nalezy pamietac :)

KUSZNIK
12-04-14, 11:35
ale że na smokach? coś nie wierzę xD

i dobrze że nie wierzysz, pewnie bedzie jak z lataniem smokiem na Ankardię, ułamek sekundy i nawet nie wiesz że leciałeś :uśmiech6:

tomakeo
12-04-14, 12:56
Jedni płaczą o to, że dostali sygnet jako nagrodę w evencie, drudzy płaczą, że w końcu pojawiła się zapowiedź. Polsko jestem z Ciebie dumny.

Arkon
12-04-14, 13:05
hejtero nie dogodzisz. zawsze będą hejtować z byle powodu. Rozumiem jak coś naprawdę jest złe, ale nagrody? zapowiedź? D:

ReeZo
12-04-14, 13:09
Ja już przywykłem, że obojętnie co administracja nie zrobi to na forum tylko HEJT !!!
Event = Hejt, Nagrody = Hejt, Zapowiedź "up" = Hejt.

Zdajecie sobie ludzie sprawę, że krytykując WSZYSTKO nie mobilizujecie ludzi pracujących nad projektem do wzmożonej pracy ? Co nie zrobią to tylko doszukujecie się jakiegoś punktu na temat, którego możecie się "spełnić" krytycznie.

i dobrze że nie wierzysz, pewnie bedzie jak z lataniem smokiem na Ankardię, ułamek sekundy i nawet nie wiesz że leciałeś :uśmiech6:

Chcesz latać smokiem ? Pograj w WoWa.

Wow Zapowiedź Zapowiedzi już kilka tygodni temu mówiliście że up zbliża sie wielkimi krokami teraz, znowu chyba projekt ma złamaną jedną nogę albo poprostu jej nie ma ;)

Wniosłeś coś do projektu poza krytyką ? No i poza kradzieżą znajomków ? (słyszałem co zrobiłeś)

sawyerknw
12-04-14, 14:10
hejtero nie dogodzisz. zawsze będą hejtować z byle powodu. Rozumiem jak coś naprawdę jest złe, ale nagrody? zapowiedź? D:

Dokładnie, mnie się podobają "częste" zapowiedzi wtedy widać że coś nadchodzi :D że coś/ktoś pracuje nad grą...

lepiej poczekać dłużej na UP niż mieć go wcześniej a potem poprawki za poprawkami... jak to bywało u konkurencji

Obles
12-04-14, 15:34
Nie przejdę obok tego nic nie napisawszy.

hejtuje bo tak jak event był gówniany znaczy nagrody tak i te zapowiedzi misji i super hiper dialogów npc będe chodził od npc do npc i słuchał jego opowieści robiąc przy tym flap flap Super czekałem na to ;d resp sekty swiatla/mroku jedynie fajny reszta nie robi wrazenia.

Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że grasz w grę, która walczy o miano RPG? Dialogi, historia i fabuła są w Altaronie jednym z priorytetów, ale jak widać Ty (nie tylko Ty...) tego nie rozumiesz. Zdaje się, że jesteś zbyt ograniczony, by zrozumieć ten mały drobiazg.

Dziwi mnie to, że skretyniali gracze nie odpuścili sobie rozgrywki po wykonaniu pierwszej lepszej misji.
Bo jaki sens jest grać w grę, od której oczekujesz zupełnie czegoś innego niż ci gwarantuje?
Dobrze Ci radzę - odpuść sobie teraz, zaraz, bo Projekt będzie wymagał od graczy coraz więcej myślenia, a zdaje się, że z tym u Ciebie ciężko.

No, to teraz możesz pisać swoje wyzwiska w moim kierunku. Będą takie uargumentowane, że już mi się gęsia skórka robi ze strachu. C'mon!

//Poza tym nie ma jak to oceniać całości po zobaczeniu kilku zdjęć i kilkunastu zdań. Wiem, że jesteś światowej klasy specem od tworzenia gier i Twoja dedukcja jest na poziomie Sherlocka Holmesa. Zresztą mnie to już nie dziwi. Od lat jest w kółko to samo. Doszedłem tylko do wniosku, że niektórzy się niczego nie uczą a zamiast z wiekiem mądrzeć - głupieją. Giń, przepadnij!

Walles
12-04-14, 15:39
Selbo na prezydenta!

tomakeo
12-04-14, 15:40
Selbo na prezydenta! x2

Mervakis
12-04-14, 15:43
To teraz ten moment kiedy jako grupa trzymająca władzę wjeżdżamy i masakrujemy malkontenckie lewactwo? Odpuść Selbix, po upku i tak będzie płacz, ale to będzie płacz spowodowany niezaradnością jednostek. :D

Wicked
12-04-14, 19:20
Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że grasz w grę, która walczy o miano RPG? Dialogi, historia i fabuła są w Altaronie jednym z priorytetów, ale jak widać Ty (nie tylko Ty...) tego nie rozumiesz. Zdaje się, że jesteś zbyt ograniczony, by zrozumieć ten mały drobiazg.

Walczy. To jest dobre określenie. Bardzo dobre. Ta gra musi walczyć o takie miano, bo do tej pory ten aspekt trochę posysał, szczerze powiedziawszy. Skupienie było na mechanice, grafice, setce rzeczy, ale zdecydowanie nie na fabule, Selbo. Coraz więcej myślenia? A teraz wymaga cokolwiek myślenia niby? Dosłownie garść misji, które nie polegają na tępym przebiciu się z punktu A do B i przetrwaniu nawału potworów.
A najbardziej mnie bawi chyba to, że jak gracz powie coś złego, to "Uuu, hejter, uuu, nic mu nie pasuje, uuu, marudzi na wszystko". Nieważne, że to może być konstruktywna krytyka, że dawał setki propozycji, ale ostatecznie i tak wszystko odbijało się od podejścia administracji. ;)

ReeZo
12-04-14, 19:24
Ja śmieje się z hejterów, którzy naprawdę nie krytykują konstruktywnie... przykład : o Tobie nic nie pisałem. Biorąc pod uwagę wypowiedzi np.: Tomurka... płakać się chce.

Tron
12-04-14, 23:07
Błąd!
https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2540&stc=1&d=1397336775

Fajny strój Edmunda. Nie wiem czy ktoś zauważył przez ten ferment w temacie :uśmiech9:

Arkon
12-04-14, 23:56
mi się ten strój nie podoba. poza tym on był już wcześniej pokazany przecież :D

Catthon
13-04-14, 01:14
Chyba zaczynam się przyzwyczajać do wszechobecnych hejtów na każde wydarzenie w Altaronie.

Kolejny raz piszę długą wypowiedź piętnującą zachowania graczy - i kolejny raz ją kasuję przed wysłaniem.

Trzymam kciuku za aktualizację!

Pozdrawiam,
Catthon

Wicked
13-04-14, 09:20
A ja chyba przyzwyczaję się do tego, że każda krytyka, każde słowo narzekania, to hejt.
I myślę, że już dawno powinienem się pogodzić z myślą, że wspieranie projektu, płacenie więcej niż potrzebuję (wciąż mam jeszcze SS prawie na rok), czy nawet bycie ex-członkiem administracji nie dają mi nawet malutkiego prawa do tego, by wymagać czegokolwiek.
Lekko licząc, mógłbym sobie spokojnie kupić kolekcjonerkę skyrima za ten cały SS tutaj, ale nie w tym rzecz. Altaron przez lata był Pay2Play i próba powiedzenia, że opłaty były dobrowolne, będzie jak obrażanie inteligencji, tylko nie wiem czy mojej, czy tego, kto to powie.
Czemu nie wolno mi mieć oczekiwań? Czemu nie mogę być niezadowolony z tego, że administracja robi coś po swojemu, a wizja i chęci graczy są traktowane jako zło konieczne? Są projekty, które zebrały naprawdę wielką aprobatę graczy i nigdy się nie pojawiły. Są rzeczy, którym administracja przyklasnęła, a też czekają bardzo długo, bo "są ważniejsze rzeczy". A te rzeczy z reguły (z REGUŁY, co nie znaczy zawsze, ale często) są słabsze niż proponowane, nudniejsze, sztampowe czy niedorobione. Albo zmiany są wprowadzane, by następnie pod dosłownie deszczem skarg, szybko nanosić jeszcze poprawki... nie ogarniam. Ale macie rację, chłopcy. Ja tylko hejcę, ja nie wnoszę nic, to kolejny durny post, w którym piszący nie ma ani krztyny racji, a autora należy wyśmiać głośno i krzyczeć "hejt" w co drugim zdaniu, niczym jakaś egida. GLHF.

Wieczny Hejter Kael

ReeZo
13-04-14, 09:34
@up
Nic więcej mówić nie trzeba :)
Ja śmieje się z hejterów, którzy naprawdę nie krytykują konstruktywnie... przykład : o Tobie nic nie pisałem. Biorąc pod uwagę wypowiedzi np.: Tomurka... płakać się chce.

Total
13-04-14, 10:42
Wieczny Hejter Kael

Dodałbym Wszechwiedzący Wieczny Hejter Kael

Fajna zapowiedź, czekamy na kolejne.

Pozdrawiam

Olaboga
13-04-14, 12:59
a czy bedzie wprowadzona jakas mozliwosc transferu posatci pvp ->npvp?

Mervakis
13-04-14, 13:36
Są rzeczy, którym administracja przyklasnęła, a też czekają bardzo długo, bo "są ważniejsze rzeczy". A te rzeczy z reguły (z REGUŁY, co nie znaczy zawsze, ale często) są słabsze niż proponowane, nudniejsze, sztampowe czy niedorobione. Albo zmiany są wprowadzane, by następnie pod dosłownie deszczem skarg, szybko nanosić jeszcze poprawki... nie ogarniam.

Hyhy zauważ, że skład Administracji zmienił się o 180 stopni, to co się podobało poprzedniej nie musi się podobać obecnej i na odwrót. Jak dla mnie priorytet naprawy wszystkich błędów, których nie dało się naprawić przez 3 lata i ustabilizowanie gry, by nie było lagów jak loguje 20 osób naraz są ważniejsze niż dodanie "ogródka alchemicznego ala the sims". Z tymi poprawkami już napisali też, że już żadnych poprawek po aktualizacjach nie będzie, będą przed każdą testy, by zgłaszać swoje opinie, a jak potem się komuś nie podoba to Jego sprawa.

I tak szczerze... w ciągu 2 miesięcy zrobili więcej rzeczy do upa niż od maja zeszłego roku do lutego roku obecnego, no i naprawili błędy, których się 3 lata naprawić nie dało. Dlatego obecne hejty mnie bardzo irytują. :D

Wicked
13-04-14, 13:57
Hyhy zauważ, że skład Administracji zmienił się o 180 stopni, to co się podobało poprzedniej nie musi się podobać obecnej i na odwrót.

Czyli rozumiem, że zmiana nazw profesji (i kombinacji tego) nie podoba się obecnej administracji, etc?
I kto mówi o dodawaniu ogródka alchemicznego... wiele było pomysłów, wiele rzeczy wymaga napraw, wiele rzeczy jest do zrobienia, a Altaron z fazy "bety" wyjdzie nieprędko.

I tak szczerze... w ciągu 2 miesięcy zrobili więcej rzeczy do upa niż od maja zeszłego roku do lutego roku obecnego, no i naprawili błędy, których się 3 lata naprawić nie dało. Dlatego obecne hejty mnie bardzo irytują. :D

Aha, czyli gracze powinni być teraz happy ze wszystkiego i wszystko łykać jak głodny pingwin rybę, bo skoro wcześniej było gorzej, to teraz jest raj? Huhs. If ya say so. A mnie irytuje, jak ktoś za wszelką cenę próbuje mi wmówić, że nie mam prawa do krytyki, bo teraz administracja coś robi. ;)
A co śmieszniejsze, w tym temacie poruszyłem głównie temat tego, że nie podoba mi się forma zapowiedzi. I tego już nikt nie skomentował. ;d

Mervakis
13-04-14, 14:04
O widzisz, temat z nazwami mixów profesji też jest na tapecie. Tylko akurat w tej kwestii połowie by się nowe spodobały połowie nie i mixy z alchemikiem są dość kłopotliwe, a dodanie wszędzie przedrostka "Uczony" jest słabe. :P

Forma zapowiedzi taka, a nie inna bo to zapowiedź tematyczna o questach. ;< Za tydzień będziesz miał ciekawszą.

Catthon
13-04-14, 14:08
Kael, rzecz w tym, że 'krytykujesz' wszystko, co się z tą grą dzieje. Gdyby wprowadzili jakieś nowe rozwiązanie, to Twoją jedyną odpowiedzią byłoby: tak, ale nie ruszyliście starych błędów. Weźcie się najpierw za to, co popsute, a potem dopiero za robienie nowych rzeczy.

Budowanie na wadliwych fundamentach to nie rozwiązanie. Póki co administracja więcej sił włożyła właśnie w naprawianie fundamentów i, moim zdaniem, bardzo dobrze.

Wicked
13-04-14, 15:44
O widzisz, temat z nazwami mixów profesji też jest na tapecie. Tylko akurat w tej kwestii połowie by się nowe spodobały połowie nie i mixy z alchemikiem są dość kłopotliwe, a dodanie wszędzie przedrostka "Uczony" jest słabe. :P

Tu się zgodzę, że to wcale nie jest do zrobienia w pięć minut, ale temat wisi dwa lata, a do pomocy można zaciągnąć graczy. 5 osób robiących update może nie wpaść na wszystkie możliwości, ale jak pomoże tych 10 graczy którzy zostali przy Altaronach, to już może na coś wspólnie wpadną. ^^
Zawsze można sięgnąć po etymologię alchemii albo słowotwórstwo.

Forma zapowiedzi taka, a nie inna bo to zapowiedź tematyczna o questach. ;< Za tydzień będziesz miał ciekawszą.

Pewnie tak, ale mi nie podoba się forma rozbijania na piętnaście zapowiedzi, a każda o maluteńkim kawałeczku całego update'u. Nie wiem jak u innych, ale ja od razu myślę o pawiu albo rozdymce. Próba udawania większego, niż się jest. I takie odczucia mam tutaj. Zamiast jeden, konkretny temat, po którym się mówi "łał", jest 10 głodowych racji, w odstępach czasowych, aby wydawało się, że jest więcej, niż naprawdę. Ale. To moja osobista opinia, odczucie. Po prostu miałem nadzieję, że skoro zmienia się administracja, to i zmieni się cała otoczka.

Kael, rzecz w tym, że 'krytykujesz' wszystko, co się z tą grą dzieje. Gdyby wprowadzili jakieś nowe rozwiązanie, to Twoją jedyną odpowiedzią byłoby: tak, ale nie ruszyliście starych błędów. Weźcie się najpierw za to, co popsute, a potem dopiero za robienie nowych rzeczy.

Gdyby, byłoby. Też mam pogdybać? Nie, ja nie lubię, bo to dość śmiesznie wygląda. Jest wiele rzeczy, na które nie narzekałem, narzekać zamiaru nie mam i nie będę. Może dlatego tak to wygląda, bo rzadko gram, a jeszcze rzadziej wypowiadam się na forum?
A może to celowa hiperbola, aby zrobić ze mnie takiego mega złego i tym samym zdyskredytować moją opinię, żeby przypadkiem ktoś inny nie mógł mieć podobnej?
Potrzeba głaskania po główkach, mówienia, że coś jest dobre? Jak Drakonno prezentował nowe efekty czarów, jak robił lepszy "trailer", to było mnóstwo pochwał i zachwytów. Taka drobna sugestia. ;)

EDIT:

Tak mnie naszło. Nikt nawet nie spyta: "A jakbyś widział ciekawszą zapowiedź? A co byś w niej chciał?". Jedynie dość ofensywna defensywa, w postaci ogłaszania, że HEJT.

pregusia
13-04-14, 16:59
Tak mnie naszło. Nikt nawet nie spyta: "A jakbyś widział ciekawszą zapowiedź? A co byś w niej chciał?".

To jak byś ją widział ?

ReeZo
13-04-14, 17:50
Myślę, że jakby administracja miała pytać się każdego z osobna o zdanie to by to trwało jeszcze dłużej. Jest forum, są propozycje :) wiem, że nie każde są wprowadzane ale tam można się wypowiedzieć :)

Wicked
13-04-14, 17:58
Propozycji będzie parę, mogłoby być więcej, ale chodzi o przykłady i pokazanie, że można. Fakt, mnie się by one podobały, nie znaczy, że każdemu... ;)

1. Jeżeli zostawić w obecnej lub zbliżonej formie, bo tak wygodniej, bo tak się przyjęło, to zrobić jedną zapowiedź. Nie mówię o wypisywaniu każdej zmiany, każdego nowego potwora itp, itd, ale przestać rozbijać na mini zapowiedzi, po których i tak człowiek wie niewiele. Wyróżnić bardziej to, z czego administracja jest wyjątkowo dumna/zadowolona albo co uznają za najciekawsze. Wrzucanie zapowiedzi o tym, że będą nowe zadania jest trochę jak zapowiadanie, że bedzie update. To już wiemy i to dość oczywiste. Albo po prostu zrobić samą galerię, bez podpisów, dzielenia tematycznego i POKAZAĆ to, czym się administrejszyn chwali.

2. W formie mini-eventu. Oburzyło ostatnio ludzi, że nagrody były niefajne, to zrobić event z "pytaniami" jako nagrodę. Przykładowo, "Alojzy Brzęczymucha potrzebuje 20 desek do swojego tajnego projektu. Dostarcz mu je, a będziesz mógł zadać mu jedno pytanie." albo "Ze świątyni Dugiona skradziono zapiski odnośnie sekretnego miejsca kultu XXX. Złodziej tak się śpieszył, że nie tylko zgubił buty, ale i część stronnic! Ojciec Kalasanty grzmi z ambony, że złodzieja spotka sroga pomsta, a tego, kto tej pomsty dokona, Dugion obdarzy wiedzą!"
Mnożyć przykładów można bez liku, a zamiast paru screenów na forum, będziemy mieć inicjatywę graczy odnośnie tego, czego się chcą dowiedzieć i czy wiedzą się podzielą, czy też może zachowają tylko dla siebie, niczym małe, nikczemne chomiki.

3. Dodać "przecieki" do gry. Tak, jak magiczne kule pokazują czasem respiące się bossy, tak jakiś item (albo ten sam) mógłby okazyjnie zdradzać jakieś sekreciki odnośnie tego, co nadchodzi. Wpleść to w grę, tak, by miało to jakąś ciągłość. Tak, wymagałoby to częstszych aktualizacji, ale to chyba nie problem dla ludzi, aby ściągnąć raz na tydzień ulepszony już klient czy tylko plik. Podobnie jak wyżej, ale bez eventowania tego, a po prostu wpleść w grę. Skoro i tak musi być test server, bo zakładam, że musi być, czemu nie zrobić tego w grze?
"Konstanty ulepszył swój portal. Jeżeli z nim porozmawiasz, może będzie w stanie przenieść cię nie tylko z powrotem do twojego czasu, ale i trochę w przyszłość?" i lądujemy w arenopodobnej lokacji, gdzie możemy samemu posprawdzać trochę featursów, nie tylko ganiając po teście, ale zwyczajnie sobie grając. Nie mówię tu o looceniu przedmiotów z nadchodzącego update'a na stałe, czy zdradzaniu wszystkich tajemnic zawczasu, ale i tak server testowy i inne takie rzeczy sprawiają, że z reguły przy okazji update'u ludzie jeszcze przed jego oficjalnym wypuszczeniem znają już wszystkie detale.

To tylko szkice, a nie dokładnie spisane propozycje. Wszystko wymyślone na poczekaniu przez jedną osobę. Od mniej więcej 17:20 do 17:56, kiedy kończę to pisać. I jak pisałem, niekoniecznie będzie się to podobać każdemu, ale ci, którzy chcą wiedzieć więcej i pomóc, będą mieli okazję przynajmniej.

Arkon
13-04-14, 19:02
Dlaczego to ma być wplecione w grę? skąd taki pomysł. Jeśli wpleść zapowiedzi Upa w grę, to na stronie głównej by jeszcze bardziej nic się nie działo. 1 propozycja to chyba najlepsze z Twoich rozwiązań, ale mi nie przeszkadzają takie zapowiedzi jakie są.
dla Altarończyka to nawet zapowiedź źle wygląda... takie tu mamy wybredne osoby już ;o
altarony... i nie ogarniesz!

tomakeo
13-04-14, 19:10
Mi też jakoś nie przeszkadzają takie zapowiedzi. Co jest złego w tym, że raz na tydzień gracze otrzymują pakiet informacji o upie? Chyba że serio wolicie dostawać jedną, dużą zapowiedź update na tydzień przed wprowadzeniem, no ale wtedy będzie płacz, że nic się nie dzieje, nikt nic nie robi, nie ma informacji.

Catthon
13-04-14, 21:43
Ja zawsze wolałem cykliczne zapowiedzi, ponieważ widzę wtedy, że jest na co czekać i administracja coś w związku z aktualizacją robi. Właściwie, to wolałbym, by zapowiedzi były jeszcze częstsze, np. po dopięciu jakiegoś ważnego elementu, by także nowi gracze widzieli, że 'Altaron w budowie' jest non stop.

Kiedyś myślałem o 'cynkach' z kryształowych kul. W sumie, jeśli te cynki będą enigmatyczne i np. prosto z serwera testowego, to jest to całkiem niezły pomysł.

cinkiwonsz
13-04-14, 23:27
Ja osobiście uważam, że :Kael jest mądry facet; wie, co pisze i zawsze opiera się na jakichś podstawach. Ale (bo zawsze jakieś ale być musi) metafora pawia i rozdymki może i byłaby trafna przy zapowiedziach poprzednich aktualizacji. Tam pokazane było wszystko jak najpiękniej, a wychodziło... No, moim zdaniem nie najgorzej, ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat.
Tutaj pokazano naprawdę niewiele. W przygotowaniu jest naprawdę masa rzeczy. Dotyczy to tak poprawek, jak i modernizacji, czy nowości.
Przyzwyczajono nas wszystkich do tego, że proponując pewne modyfikacje, bądź usprawnienia w rozgrywce, doczekujemy się odpowiedzi "nie da się/silnik nie pozwala". Nie wiem, czy ktoś zauważył, że niektóre tematy, które w ostatnich tygodniach doczekały się odpowiedzi, mają na koncie powyżej dwóch lat oczekiwania. Czy to dlatego, że zmieniła się administracja? Czy też dla tego, że w ekipie technicznej pojawiły się nowe siły? Nie wiem i niewiele ma to dla mnie znaczenia. Ważne, że ruszyło, że dawne błędy nie są już "nie do naprawienia."
Jeśli chodzi o nadchodzącą aktualizację, to mogę obiecać w moim własnym imieniu, że będzie największą, jeśli chodzi o podwaliny, o poprawę starych niedociągnięć.
Wiem, że wszyscy chcecie nowości. Zadań, map, misji, balansu profesji itd. Tego nie obiecam, bo nie ja dad tym pracuję, ale jestem dobrej myśli. Bo wszystko jest teraz traktowane na serio w takim samym stopniu.

Veliothe
14-04-14, 17:45
Moim skromnym zdaniem marnujecie swój czas na pisanie postów dotyczących newsów o aktualizacji... Weźcie się chłopy ogarnijcie bo marudzicie już jak stare babska spod balkonu na typowym blokowisku. Jednemu nie pasuje, że za krótko, innemu, że za często a powinno być rzadziej. A kolor czcionki się podoba chociaż? Chłopaki z administracji wykonują robotę to dajcie im pracować.